24 Option Günlük Piyasa İncelemesi ve İkili Opsiyon Analizi 10 Aralık 2012

24 Option Küresel Piyasa Yorumları

Cuma günü, tüm dünyanın beklediği ABD tarım-dışı maaş bordrosu raporunun beklenenden çok daha iyi gelmesiyle birlikte Wall Street yukarı fırladı ve global hisse senetlerini de kendisiyle birlikte çekti. İşsizlik oranının %7.9 kalması beklenmişti, ancak %7.7’e düştüğü görüldü ve piyasaların beklediği 90 bin yeni pozisyonun aksine, 146 bin yeni iş olanağı yaratılmış olduğu ortaya çıktı. Bu sonuca olumlu tepki veren piyasalar pozitif istihdam verisinin bu hafta gerçekleşecek olan Federal Açık Market Komitesi toplantısına kılavuzluk edeceğini umuyorlar. Geçtiğimiz hafta tamamen merkez bankalarından gelen haberlerle geçti; Bank of England ile RNZ oranları ve politikaları korurken, RBA ise oranları 25bps düşürdü ve 3.00’a çekti. Bu hafta piyasaları hareket ettiren şey, oranları ve politikaları korumuş olan AMB oldu, ama akabinde Başkan Draghi yaptığı açıklamada Euro Bölgesi’nin görünümü için olumsuz sinyaller verdi ve ardından 2014 yılı için yeniden gözden geçirilen büyüme tahminleri piyasaların tahmin ettiğinin çok ötesinde aşağı çekildi. Haftanın başlarında, Birleşik Krallık İstatistik Kurumu, ülkenin büyüme tahminlerini aşağı çekti. Haftanın sonunda ise Bank of Germany’nin ayak uydurduğunu gördük. Bütün bu kara bulutların arasında ışık saçan tek şey ABD’den gelen pozitif veri oldu.

Bu sırada Başkan Obama da yasama organlarının 1 Ocak 2013 günü yaşanacak olan mali felaketten kaçınabilmek adına bir anlaşma sağlayacakları konusunda piyasaları temin etti. Çin’in yeni lideri, ülkenin şu anki ekonomik programlarını tamamıyla destekliyor olduğunu söyledi global yatırımcılara.

Fx piyasası karmaşık bir şekilde kapattı: altın ve ham petrol haftayı kayıpla kapatırken, Amerikan Doları değer kazandı ve hâlâ zayıf konumda olan Euro ile olan çapraz kurlarında baskı oluşturdu.

24 Option Döviz Piyasası Yorumları

EUR/USD: Euro’nun durumu hâlâ zayıf; %0.2 oranında değer kaybetmiş olan Euro üst üste üçüncü oturumda da kayıp verdi. Teknik açıdan, grafikler çok hızlı bir şekilde hareket ediyor ve ciddi bir düşüş yaşanabileceği potansiyeline dair uyarı sinyalleri veriyor. Bundesbank, 2013 yılının GDP’sini düşürdü. Önceki Gayri Safi Yurtiçi Hasıla tahmini %1.6 oranıyken, yeniden gözden geçirilerek %0.4’e çekildi ve Avrupa Merkez Bankası toplantısının ardından Euro üzerinde olumsuz baskı oluşturdu. AMB toplantısında ise Başkan Draghi konseyin faiz oranlarında kesintiye gitmeyi ve negatif faiz oranların dâhil edilmesini konuşmuş olduğunu doğruladı; ancak bununla birlikte, en dramatik reaksiyon SSM tartışmasının etrafında döndü ve tabii 2014 yılı için Euro Bölgesi’ndeki büyüme tahminlerinin düşürülmüş olması da gündemdeydi. Bu durum, 24option platformunda mükemmel bir alışverişe dönüştürülebilir.

GBP/USD: Hafta ortasında Şansölye Osborne tarafından yapılan Sonbahar açıklamasının negatif bir görünüm çizmesi, İngiliz Sterlininin zayıf kalmasına neden oldu. Birleşik Krallığın an itibarıyla sahip olduğu bütçe ve ekonomik durum konusunda negatif sinyaller veren Osborne’un konuşmasının ardından 2013 yılının büyüme tahminlerinin düzeltilmiş sonuçlarında da düşüş görüldü. Bu sonuçların sonrasında ertesi gün Bank of England’ın ekonomiyi canlandırmak adına harekete geçeceğini uman yatırımcıların hayalleri, BoE’nin oranlarını ve politikasını korumasıyla birlikte suya düştü. Bu durumu 24option’da kâra çevirebilirsiniz.

USD/JPY: Bank of Japan’ın parasal genişlemeyi arttırmasıyla birlikte Japon Yeni tüm haftayı düşüş yaşayarak geçirdi. Ülkedeki siyasi belirsizlikler de para biriminin üzerinde baskı oluşturuyor. Cuma günü Japonya’nın büyük bir depremle sarsılması ve devamında Tsunami uyarılarının gelmesi, geçen seneki felaketin yeniden yaşanabileceği konusunda herkesi endişelendiriyor. 16 Aralık günü gerçekleştirilecek olan seçimlerin öncesinde JPY zayıf kalmaya devam edecek.

24 Option Emtia Piyasası Yorumları

Metaller: Büyüme rakamlarının gözden geçirildiğinde düşürülmesi ve global ekonominin karşısındaki ABD mali uçurum problemi gibi durumların etkisiyle, Altın, yönsüz bir şekilde işlem görmeye devam etti. Amerikan Dolarının ivme kazanması ve yatırımcıların daha olumlu bir havya girmeleriyle birlikte güvenli limanlar düşüşe geçti ve Altın 1700 fiyat seviyesiyle dirsek temasında kaldı. Altın yatırımcıları bu hafta yapılacak olan iki günlük ABD Federal Açık Market Komitesi toplantısını yakından takip edecekler.

Enerji: Mısır ile Suriye’deki siyasi gerilimlerin fiyatlarda baskı oluşturmasıyla birlikte Ham Petrol 86.00 fiyat aralığında seyrederken, büyüme rakamlarındaki düzeltmeler de petrole olan talebi fazlasıyla etkiliyor. EIA envanterleri bu hafta beklenenden daha büyük göstermiş olsa da, bu durumun etkisi fiyatlara pek yansımadı. ABD ekonomisinin iyileşmesi demek kullanımın artması demek olduğu için, yatırımcılar ABD ekonomik verilerini yakından takip ediyorlar. Çin’in pozitif verileri de fiyatları destekliyor. Güncelleştirmeler için 24options’ı kontrol edin.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Grand Opsiyon 60 Saniye Opsiyonu ile Yatırımlarınıza Başlayın
Share with: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
24 Option Günlük Piyasa İncelemesi ve İkili Opsiyon Analizi 10 Aralık 2012 konusunu Ask, Bing, Google, Yahoo, Yandex arama motorlarında arayabilirsiniz.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

İkili Opsiyonlar Yatırım Yapmanın Yeni Yolu!
24Optionun Tek Dokunuş¸ Opsiyonu İle 3 İşlemde 1000$ Kazanın - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Altın Fırsatlarından Kâr Elde Edin - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

Yasal Risk Uyarısı

Bu web sitesi içeriğinde verilen bilgiler herhangi bir ürünün veya yatırım aracının alınıp satılması konusunda arz veya talep teklifi kimliği içermez, sadece bilgilendirme amacı taşır. Yalnızca buradaki bilgilendirmeler hedef alınarak profesyonel destek araştırılmadan yapılacak yatırımlarda oluşacak zararlardan hiçbir sorumluluk kabul edilmez. İkili opsiyon piyasalarında yatırım işlemleri spekülatiftir ve bilinçsiz kontrolsüz yatırımlar çok kısa sürelerde çok ciddi kayıp ile sonuçlanabilirler. Kullanıcıların bu konulardaki risk uyarılarını iyice incelemiş, ihtiyaçları karşılığında risk yönetimlerini dengeleyerek her türlü sonucu göze almış olmaları gerekmektedir. İşlem yapmaya başlamış olan yatırımcılar bu şartları okuyarak anlamış ve tüm sorumluluğu kabullenmiş olduklarını beyan etmiş olurlar.
Popüler Aramalar:ikili opsiyon, www trga, opsiyon hesabı, anal izle, ikili opsiyon yorumları, opsiyon işlemleri, ikili opsiyon taktikleri, ikili opsiyon eğitim, fb me, ikili opsiyon robotu, ikili opsiyon nedir, ikili opsiyon şirketleri, ikili opsiyon analizleri, 24 option nedir, ikili opsiyon borsası, ikili opsiyon yasal mı, ikili opsiyon brokerları, hedef option, ikili eğitiminin zararları, 24option nedir, analzz, hedef option nedir, 24 option şikayet, ikili opsiyon yatırımı, ikili opsiyon demo, 24option güvenilir mi, en iyi ikili opsiyon, analzz com, ಅಶ್ಲೀಲ ಟ್ಯೂಬ್, 24 option yorum, anal izle anal izle, www analzz com, vopsıyon, ikili opsiyon firmaları, yaymay investments limited, 24option şikayet var, kumarın zararları, altın hesabı açtırmak karlı mı, ikili opsiyonda nasıl kazanılır, dow teorisi nedir, 二元期權, ikili opsiyon kumar mıdır, 24 opsiyon, @fenerbahce, xpmarkets nedir, opteck nedir, ikili işlem nedir, 24option yorum, hedef option şikayet, www opsiyonticareti com ikili-opsiyon-firmasi-24options-sirketi-guvenilir-mi24Option Mobil Ticaret Her Zaman Her Yerde İkili Opsiyon Ticareti

Bir Sonraki Hamleniz Nedir? - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

24Option İle İşlem Yaparak Siz de Facebooktan Para Kazanabilirsiniz - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Aşağıdaki konular da ilginizi çekebilir:close