24 Option Günlük Piyasa İncelemesi ve İkili Opsiyon Analizi 12 Ekim 2012

24 Option Küresel Piyasa Yorumları

ABD haftalık işsizlik rakamlarında keskin bir düşüş yaşanmasıyla birlikte birdenbire yükselmiş olan ABD borsası, yeni olayın etkisi geçer geçmez yeniden eski haline döndü ve günü sabit bir notla tamamladı. Dow Jones 18.58 puan (%0.14) düşüşle 13,326.39 puanda günü kapatırken, S&P 500 ise 0.28 puan kazandı. Teknoloji zengini NASDAQ da 2.4 puanlık kayıpla 3,049.38 seviyesinden tamamladı günü. Çalışma Bakanlığı tarafından açıklanan verilerde işsizlik sigortasına geçtiğimiz hafta yapılan taleplerin son dört buçuk senedeki en düşük seviyede kalmasıyla – ki ABD’nin işçi piyasası için gayet olumlu bir haber bu – piyasalar daha günün başından uçuşa geçti.

Global hisse senetleri bu haftanın pozitif anlamdaki ilk yükselişini yaşarken, geçen haftanın kapanışındaki seviyeye ulaşabilmiş değil hâlâ. Para birimi piyasaları riskin hâlâ devam ediyor olduğuyla ilgili kanıları güçlendirirken, dünya çapında önemli olan çapraz kurların büyük bir kısmı, Japon Yeni hariç, USD karşısında yükseldi. Japonya Ekonomi Bakanı yaptığı açıklamalarda, diğer ülkeler razı olsun ya da olmasın, Tokyo’nun Yeni zayıflatmak için müdahale edebileceğini söyledi. Tarım alanındaki temel öğeler dışında, emtia piyasasında genel bir artış yaşandı.

Asya borsaları bu sabah daha güçlü bir şekilde açıldı. Avrupa piyasalarında dün yaşanan kazançların yansımasıyla, yeniden zayıflamış olan Japon Yeni’nden destek alan Tokyo hisse senetleri borsasının açılışı %0.71 artışla gerçekleşti. Tokyo Menkul Kıymetler Borsası’nda Nikkei 225 endeksi daha başlangıçtan 60.92 puan artışla 8,607.70 seviyesinden işlem gördü. Hong Kong borsaları ise önceki güne göre %1.07 daha yüksek bir seviyeden açıldı. En önemli endekslerden biri olan Hang Seng Endeksi de 224.74 puan tırmanarak, açılış sırasında 21,223.79 seviyesinden işlem gördü.

Global Endeksler 12 Ekim 2012

24 Option Döviz Piyasası Yorumları

EUR/USD: Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı’nın dün yaptığı ve İspanya’nın kredi notunun düşürülmesini gölgede bıraktığı açıklamada, Euro Bölgesi ekonomilerinin bütçe açıklarını kapatmak için daha fazla zamana ihtiyaçları olduğunu söylemesinin ardından, Euro’nun USD karşısında son dört gün içinde en yüksek seviyeye ulaşmış oldu. IMF Genel Müdürü Christine Lagarde, kendisinin, şahsen, borç batağındaki Yunanistana ve İspanya’ya bütçe açıklarını kapatmaları için daha fazla zaman vermekten yana olduğunu çünkü aşırı derecede kesintiye aşırı hızlı bir şekilde gidilmesinin yarardan çok zarar getireceğini söyledi. Bu durum, 24option platformunda mükemmel bir alışverişe dönüştürülebilir.

GBP/USD: Perşembe günü 1.60 fiyat seviyesinin üzerinde kalmayı başaran İngiliz Sterlini yüksek oranlarını bozmayarak 1.6029 seviyesinden işlem gördü. İspanya’nın kredi notunun düşürülmesini, Madrid’in finansal yardım talebinde bulunmak zorunda kalacağı şeklinde yorumlayan yatırımcıların daha riskli olarak görülen para birimlerini satın almaya yönelmesiyle İngiliz Pound’u Amerikan Doları karşısında daha da yükseldi. Kemer sıkma politikasıının ve bütçe kesintilerinin, ekonominin iyileşmesine pek de katkısı olmuyormuş gibi görünmesi yüzünden Pound’a olan genel ilgi zayıf kalıyor. Bu durumu 24option’da kâra çevirebilirsiniz.

USD/JPY: Amerikan Doları daha yüksek gelir getiren para birimleri karşısında düşüş yaşarken, ABD işsizlik yardımı taleplerinde beklenmedik, keskin bir düşüşün yaşandığının gözlenmesinin ardından yatırımcıların güvenli limanı satış yaparak terk edip, daha iyi geri dönüşler sağlayan para birimlerini satın almaya başlamasıyla birlikte Japon Yeni de fazlasıyla zayıfladı. Asya oturumunda Cuma günü gücünü koruyan USD karşısında JPY 78.40 seviyesinden işlem gördü.

24 Option Emtia Piyasası Yorumları

Metaller: Bu sabah durağan bir görünüm çizerek 1770.75 seviyesinden işlem gören Altın, yükselişe geçen diğer birçok emtia türünün aksine, ABD hisse senetlerinin peşinden gitmeyi tercih etti. Dün yayınlanan bir raporda çıkan verilere göre ABD’de işsizlik yardımına başvuran Amerikalı sayısı keskin bir şekilde düştü ve doğal olarak da kıymetli metalin üst üste dört gün düşüşle devam etmesini sağladı. Ekim ayı öncesinde üst üste dört ay boyunca hep artış yaşamış olan külçenin kazançlarını daha da sağlama alabileceğini söyledi analistler.

Enerji: Suriye’yi çevreleyen jeopolitik çekişmelerle birlikte ham petrol fiyatları artmış olsa da, ABD envanterlerinde yaşanan bir yükseliş de ABD borsasındaki kazançları sınırladı. WTI hafif tatlı ham petrol 82 sentlik bir artışla $92.07/varil seviyesine ulaştı. Kuzey Denizi’ndeki tesislerde yapılacak olan, aylık programa önceden alınmış bakım uygulaması sebebiyle ham petrolün hem üretiminde hem tedarikinde aksaklıklar yaşnıyor. Bunun yanında, Türkiye’nin, Çarşamba günü, Moskova’ya giden bir Suriye Havayolları uçağına müdahale ederek Türkiye topraklarına inmeye zorlaması, son bir hafta boyunca sınır üzerinden yapılan top atışları sebebiyle yaşanan gerilimi daha da büyük bir boyuta çekti. Güncelleştirmeler için 24options’ı kontrol edin.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Grand Opsiyon 60 Saniye Opsiyonu ile Yatırımlarınıza Başlayın
Share with: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
24 Option Günlük Piyasa İncelemesi ve İkili Opsiyon Analizi 12 Ekim 2012 konusunu Ask, Bing, Google, Yahoo, Yandex arama motorlarında arayabilirsiniz.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

İkili Opsiyonlar Yatırım Yapmanın Yeni Yolu!
24Optionun Tek Dokunuş¸ Opsiyonu İle 3 İşlemde 1000$ Kazanın - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Altın Fırsatlarından Kâr Elde Edin - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

Yasal Risk Uyarısı

Bu web sitesi içeriğinde verilen bilgiler herhangi bir ürünün veya yatırım aracının alınıp satılması konusunda arz veya talep teklifi kimliği içermez, sadece bilgilendirme amacı taşır. Yalnızca buradaki bilgilendirmeler hedef alınarak profesyonel destek araştırılmadan yapılacak yatırımlarda oluşacak zararlardan hiçbir sorumluluk kabul edilmez. İkili opsiyon piyasalarında yatırım işlemleri spekülatiftir ve bilinçsiz kontrolsüz yatırımlar çok kısa sürelerde çok ciddi kayıp ile sonuçlanabilirler. Kullanıcıların bu konulardaki risk uyarılarını iyice incelemiş, ihtiyaçları karşılığında risk yönetimlerini dengeleyerek her türlü sonucu göze almış olmaları gerekmektedir. İşlem yapmaya başlamış olan yatırımcılar bu şartları okuyarak anlamış ve tüm sorumluluğu kabullenmiş olduklarını beyan etmiş olurlar.
Popüler Aramalar:ikili opsiyon, www trga, opsiyon hesabı, anal izle, ikili opsiyon yorumları, opsiyon işlemleri, ikili opsiyon taktikleri, ikili opsiyon eğitim, fb me, ikili opsiyon robotu, ikili opsiyon nedir, ikili opsiyon şirketleri, ikili opsiyon analizleri, 24 option nedir, ikili opsiyon borsası, ikili opsiyon yasal mı, ikili opsiyon brokerları, hedef option, ikili eğitiminin zararları, 24option nedir, analzz, hedef option nedir, 24 option şikayet, ikili opsiyon yatırımı, ikili opsiyon demo, 24option güvenilir mi, en iyi ikili opsiyon, analzz com, ಅಶ್ಲೀಲ ಟ್ಯೂಬ್, 24 option yorum, anal izle anal izle, www analzz com, vopsıyon, ikili opsiyon firmaları, yaymay investments limited, 24option şikayet var, kumarın zararları, altın hesabı açtırmak karlı mı, ikili opsiyonda nasıl kazanılır, dow teorisi nedir, 二元期權, ikili opsiyon kumar mıdır, 24 opsiyon, @fenerbahce, xpmarkets nedir, opteck nedir, ikili işlem nedir, 24option yorum, hedef option şikayet, www opsiyonticareti com ikili-opsiyon-firmasi-24options-sirketi-guvenilir-mi24Option Mobil Ticaret Her Zaman Her Yerde İkili Opsiyon Ticareti

Bir Sonraki Hamleniz Nedir? - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

24Option İle İşlem Yaparak Siz de Facebooktan Para Kazanabilirsiniz - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Aşağıdaki konular da ilginizi çekebilir:close