24 Option Günlük Piyasa İncelemesi ve İkili Opsiyon Analizi 14 Aralık 2012

24 Option Küresel Piyasa Yorumları

Vadeli işlemlerin ABD’deki açık bir düzlüğe işaret etmesi ve Asya ile Avrupa’da hisse senetlerinin tasfiye satışına uğramasıyla birlikte uluslararası piyasalar gece boyunca riskten sıyrılmaya çalıştılar. DX bir parça arttı ve ABD bonoları da FAMK sonrası tasfiye satışlarından bazılarını geri aldı. Avrupa Ekonomik ve Finansal İlişkiler Konseyi, AMB’yi Avrupa bankalarının düzenleyicisi haline getirecek “banka denetiminde pozisyon” üzerinde anlaşma sağladı. Bu anlaşmanın finans piyasaları için olan önemi, tek bir banka düzenleyicisinin oluşturulması, ESM’nin zorda olan Avrupa bankalarına doğrudan kaynak sağlayabilmesi için önkoşullardan biriydi ve böylece yeniden kaynak sağlama yükünü Avrupa hükümetlerinin omuzlarına transfer etmektense kendi üzerine alacak.

Çin ve Japonya’dan gelen karmaşık ekonomik verilerin ortasında, Cuma günü birçok Asya borsası düşüş yaşadı. Endonezya, Japonya, Tayvan ve Güney Kore’deki en önemli endeksler %0.02 ile %0.59 arasında değişen oranlarda değer kaybettiler. Çin, Hong Kong ve Singapur’daki en önemli endeksler ise %0.07 ile %1.87 arasında değişen oranlarda değer kazandılar.

Bu sırada, Euro Bölgesi’nden ve Almanya’da PMI rakamları formunda gelen verilerin de daha iyi olması bekleniyordu. Bu durum, Euro’yu destekleyerek kazançlarına devam etmesini sağlamalı. Bununla birlikte, Avrupa Merkez Bankası’nın, İtalya ve İspanya’yı desteklemek adına sürdüğü bono alım şemasıyla ilgili iyimser açıklamasına da önem vermek gerekiyor olabilir. Bu şema sayesinde Euro kendine destek de bulacak. Sonraki dönemde ise ABD’den gelecek olan verilerin zayıf olması bekleniyor.

ABD Federal Açık Market Komitesi’nden gelen yön değişiklikleriyle ve devasa bir teşvik paketiyle geçen yoğun bir haftanın ardından piyasalar kendilerini toparlayarak haftayı tamamlamaya çalışıyorlar. Tırmanılması gereken bir sonraki dağın adı ABD Mali Uçurumu ve bunun da kısa sürede sonlanıp, önümüzdeki senenin öncesinde yatırımcılara kendilerine pozisyon alabilecekleri küçük de olsa bir zaman tanımaları bekleniyor. Yoğun bir tatil dönemi olacak.

Global Endeksler 14 Aralık 2012

24 Option Döviz Piyasası Yorumları

EUR/USD: Euro zayıfladı, ancak %0.1’lik düşüşe rağmen hâlâ dünkü aralığında bulunmaya devam ediyor. Haber akışları genel olarak Fed kararına, güçlü bir İtalyan ihalesine, SSM üzerine yapılan bir anlaşmaya ve elbette yaklaşmakta olan AB liderleri zirvesine odaklanıyor. Euro’nun bugün kendi aralığında işlem görmesi beklenirken, piyasalar da rahat bir nefes alacak. Noel’in eli kulağında olmasıyla birlikte çok bir şey beklenmiyor ve ABD’deki yasama organları da ABD bütçesinin son tarihine kadar çalışmalarına devam ediyorlar. Bu durum, 24option platformunda mükemmel bir alışverişe dönüştürülebilir.

GBP/USD: İngiliz Poundu hafifçe düşerek, güçlü gelen CBI güven figürlerine rağmen %0.2 azaldı. Çarşamba günü sonlanan son üç oturum boyunca yaklaşık %0.8 seviyesinde trend dışı bir şekilde artmıştı. GBPUSD, yıl sonu tahmini olan 1.62 seviyesine yakın bir noktada işlem görürken, ilgili merkez bankası politikasından ve Birleşik Krallığın AAA değerlendirmesinden kaynaklanan portföy akışlarından da destek alıyor. Bu durumu 24option’da kâra çevirebilirsiniz.

USD/JPY: USDJPY, Asya oturumu boyunca 83.50 seviyesinin hemen üzerinde seyrederken, son zamanlardaki kazançlarını da sağlama aldı ve 2012’nin en yüksek seviyesi olan 84.18’e yaklaştı. Tankan anketinin verilerinin ve endüstriyel üretim figürlerinin açıklanacağını göz önünde bulundurunca, önümüzdeki 24 saatte temel raporlar JPY’de hareketlenme yaşanmasını sağlayabilir. Bununla birlikte, Japonya’da bu hafta sonu gerçekleştirilecek olan seçimlerin öncesinde JPY’i hareket ettirecek olan esas şey hâlâ sürmekte olan siyasi ve BoJ riskleri.

24 Option Emtia Piyasası Yorumları

Metaller: Fed’in, uyguladığı para politikası genişlemesini, ülkenin işsizlik oranı %6.5 seviyesine inerse geri çekebileceğinden yatırımcıların korkmasıyla birlikte Altın düşüş yaşadı. Dün ayrıca işsizlik rakamlarının yer aldığı veri de pozitifti. ABD ekonomisinde durgunluk korkularını gün yüzüne çıkarmaya ve dolayısıyla altının enflasyon tedbire yaklaşımını azaltmaya devam eden mali uçurum konusundaki belirsizlikten de destek aldı Altın.

Enerji: ABD’deki bütçe görüşmelerinde herhangi bir gelişmenin yaşanmaması ekonomide durgunluk korkusunu arttırmasıyla birlikte Ham Petrol fiyatları düştü. ABD’de ham petrole olan talep de görünüşte zayıflıyor. Bununla birlikte, Çin’in İmalat PMI’I 50.9 seviyesinde pozitif geldi ve ABD işsizlik rakamları da ayrıca azaldı. Amerikan Doları’nın uluslararası düzeyde zayıflaması ve olumlu Çin verilerinin fiyatları destekleme gücünün olmasıyla birlikte Ham Petrol fiyatlarının bugün yükselmesi bekleniyor. Güncelleştirmeler için 24options’ı kontrol edin.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Grand Opsiyon 60 Saniye Opsiyonu ile Yatırımlarınıza Başlayın
Share with: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
24 Option Günlük Piyasa İncelemesi ve İkili Opsiyon Analizi 14 Aralık 2012 konusunu Ask, Bing, Google, Yahoo, Yandex arama motorlarında arayabilirsiniz.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

İkili Opsiyonlar Yatırım Yapmanın Yeni Yolu!
24Optionun Tek Dokunuş¸ Opsiyonu İle 3 İşlemde 1000$ Kazanın - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Altın Fırsatlarından Kâr Elde Edin - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

Yasal Risk Uyarısı

Bu web sitesi içeriğinde verilen bilgiler herhangi bir ürünün veya yatırım aracının alınıp satılması konusunda arz veya talep teklifi kimliği içermez, sadece bilgilendirme amacı taşır. Yalnızca buradaki bilgilendirmeler hedef alınarak profesyonel destek araştırılmadan yapılacak yatırımlarda oluşacak zararlardan hiçbir sorumluluk kabul edilmez. İkili opsiyon piyasalarında yatırım işlemleri spekülatiftir ve bilinçsiz kontrolsüz yatırımlar çok kısa sürelerde çok ciddi kayıp ile sonuçlanabilirler. Kullanıcıların bu konulardaki risk uyarılarını iyice incelemiş, ihtiyaçları karşılığında risk yönetimlerini dengeleyerek her türlü sonucu göze almış olmaları gerekmektedir. İşlem yapmaya başlamış olan yatırımcılar bu şartları okuyarak anlamış ve tüm sorumluluğu kabullenmiş olduklarını beyan etmiş olurlar.
Popüler Aramalar:ikili opsiyon, www trga, opsiyon hesabı, anal izle, ikili opsiyon yorumları, opsiyon işlemleri, ikili opsiyon taktikleri, ikili opsiyon eğitim, fb me, ikili opsiyon robotu, ikili opsiyon nedir, ikili opsiyon şirketleri, ikili opsiyon analizleri, 24 option nedir, ikili opsiyon borsası, ikili opsiyon yasal mı, ikili opsiyon brokerları, hedef option, ikili eğitiminin zararları, 24option nedir, analzz, hedef option nedir, 24 option şikayet, ikili opsiyon yatırımı, ikili opsiyon demo, 24option güvenilir mi, en iyi ikili opsiyon, analzz com, ಅಶ್ಲೀಲ ಟ್ಯೂಬ್, 24 option yorum, anal izle anal izle, www analzz com, vopsıyon, ikili opsiyon firmaları, yaymay investments limited, 24option şikayet var, kumarın zararları, altın hesabı açtırmak karlı mı, ikili opsiyonda nasıl kazanılır, dow teorisi nedir, 二元期權, ikili opsiyon kumar mıdır, 24 opsiyon, @fenerbahce, xpmarkets nedir, opteck nedir, ikili işlem nedir, 24option yorum, hedef option şikayet, www opsiyonticareti com ikili-opsiyon-firmasi-24options-sirketi-guvenilir-mi24Option Mobil Ticaret Her Zaman Her Yerde İkili Opsiyon Ticareti

Bir Sonraki Hamleniz Nedir? - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

24Option İle İşlem Yaparak Siz de Facebooktan Para Kazanabilirsiniz - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Aşağıdaki konular da ilginizi çekebilir:close