24 Option Günlük Piyasa İncelemesi ve İkili Opsiyon Analizi 16 Nisan 2013

24 Option Küresel Piyasa ve Endeks Yorumları

Bir dizi faktörlerin satışlara etki etmesiyle Pazartesi günü ABD piyasaları son 5 ayın en kötü performansını sergilediler. Çin’den gelen ve hayal kırıklığı yaratan GSYH rakamları üzerine piyasalar güne düşüşle başladı. Çin GSYH raporundan beklenen rakam %8 iken, gelen sonuç %7.7 oldu. Bu zayıf rakamlar global büyümeyle ilgili korkular yaratırken emtialarda da tasfiye satışları başladı ve hisse senetlerindeki düşüşlere önayak oldu. Öğleden sonra ikindiye doğru ise Boston Maratonu’ndaki çifte patlama ile ilgili gelen haberler satışları arttırdı. Genel olarak bakıldığında Dow Jones endeksi %1.79, NASDAQ endeksi %2.38 ve S&P 500 endeksi %2.30 değer kaybettiler. Avrupa’daki piyasalar da Pazartesi günü Çin’den gelen verilerin etkisiyle kötü bir gün geçirdiler. Çin’den gelen zayıf verilerde en çok madenciliğin zarar görmüş olduğu görüldü ve son 18 ayın gün içindeki en büyük düşüşü yaşandı. Asya’daki hisseler de Çin’den gelen haberlerin etkisiyle düştüler ve Salı sabahı erken saatlerdeki yatırımlarda düşüşlerine devam ediyorlar. Nikkei endeksi ise bu düşüşe öncülük ediyor.

S&P 500 – Enerji ve materyal hisselerinin öncülük ettiği geniş çaplı bir tasfiye satışında Pazartesi günü S&P 500 endeksi %2.3 düştü. Bu kayıpların altında, beklenenden daha zayıf gelerek hisse senedi ve emtia piyasalarında global büyümenin yavaşladığı korkuları yayan Çin GSYH rakamları yatıyordu. Günün geç saatlerinde düşük seviyelere yerleştikten sonra, Boston Maratonu’ndaki patlamalar ABD topraklarında terörizmin devam ettiğiyle ilgili piyasalara korku salınca satışlar yenilenerek devam etti.

DAX – DAX endeksi Pazartesi günkü global hisse senedi satışı furyasına karşı duramadı ve 32.14 puan (%0.41) kaybetti. Bu durum, Cuma günü yaşanan kayıpların yeni haftaya taşınmasına neden olsa da Alman gösterge endeksi günü oturumun en düşük seviyelerinin yukarısında kapatmayı başardı.

Nikkei – Çin’den gelen zayıf verilerin etkisiyle oluşan düşük büyüme korkuları satışa yol açtı ve Pazartesi günü Nikkei endeksi %1.2 değer kaybetti. Salı günü erken saatlerde ise Japon Yeni’nin gece boyunca önemli derecede değer kazanmış olması Nikkei’nin son bir haftadaki en düşük seviyesine inmesine neden oldu ve satış devam etti. Endeks ogle yemeği vakitlerine gelindiğinde %2 kadar düşmüş olsa da kayıplarının yarını geri topladı.

BHP Billiton – Hisse senedinin zaten düşüş trendinde olmasının yanında, metal emtialarında zayıflığın devam ettiğine dair bir işaret görürseniz satış olanaklarını değerlendirmekten çekinmeyin.

24 Option Döviz Piyasası Forex Yorumları

EUR: Londra yatırımlarında Euro güç kazanırken, Pazartesi günü Kuzey Amerika piyasalarının açılmasıyla yön değiştirdi ve düştü. Asya’da erken saatlerdeki yatırımlarda Euro bir kez daha güç kazanıyor. Bu durum, 24option platformunda mükemmel bir alışverişe dönüştürülebilir.

GBP: Yatırımcıların daha az risk içeren kurlara yönelmeleriyle İngiliz Poundu Pazartesi günü USD ve JPY karşısında zayıfladı. Zayıflayan bir global büyüme görüntüsünün akabinde oluşan korkularla bu hareketlenme yaşandı. Bu durumu 24option’da kâra çevirebilirsiniz.

USD: Amerikan Doları, yatırımcıların güvenli liman kurlarına yönelmeleriyle Pazartesi günü JPY karşısında %2’ye yakın değer kaybetti. Ancak GBP ve EUR karşısında ise değer kazandı.

JPY: Emtia fiyatlarının düşmesi ve global ekonomide yumuşama yaşanması korkuları nedeniyle yatırımcıların güvenli limanlara yönelmeleriyle Pazartesi günü JPY dünya kurları karşısında değer kazandı.

TRY: Pazartesi günü Türk Lirası karmaşık bir görünüm çizdi ve USD karşısında değer kaybederken, GBP karşısında güç kazandı ve Euro karşısında genel olarak durağan bir görünüm çizdi. Pazartesi günü emtia ve hisse senedi piyasalarındaki devasa satışların akabinde yatırımcılar için güvenli liman kuru görevi gören Japon Yeni karşısında ise TRY ciddi şekilde düştü.

24 Option Emtia Piyasası Yorumları

Metaller: Pazartesi günü Altın’daki düşüş neredeyse herkesin ağzını açık bıraktı. Kıymetli metal panik dolu yatırımlarla %9’un üzerinde değer kaybetti. Otuz yıldan daha uzun bir süredir Altında bu kadar yüksek oranda bir düşüş görülmemişti ve $135’lık kaybın en iyi deyimle eşi benzerine daha önce rastlanmadı. Altının fiyatının $1,500 seviyesi altına inmesiyle birlikte alış pozisyonlarında duraklar ortaya çıkarken, satış pozisyonları da daha çok baskı kurdu ve bu baskı gün boyunca artarak devam etti. Altın an itibarıyla son 2 senenin en düşük seviyelerinde seyrediyor. Haziran ayı Altını $133.70 kayıpla $1,368.00/ons seviyesinden işlem görürken, Mayıs ayı gümüşü de $2.811 değer kaybederek $23.525/on seviyesinden işlem gördü.

Enerji: Global yavaşlama korkuları Pazartesi günü petrol fiyatlarını da etkiledi. Ham Petrol günü %2.8 kayıpla kapatırken, yılın en düşük seviyesini de görmüş oldu. Petrolde Cuma günü de %2.4 düşüş yaşanmıştı ve son 4 yatırım oturumunda toplam %9’a yakın değer kaybedildi. Mayıs ayı ham petrolü $2.58 düşüşle $88.71/varil seviyesinden işlem gördü. Güncelleştirmeler için 24options’ı kontrol edin.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Grand Opsiyon 60 Saniye Opsiyonu ile Yatırımlarınıza Başlayın
Share with: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
24 Option Günlük Piyasa İncelemesi ve İkili Opsiyon Analizi 16 Nisan 2013 konusunu Ask, Bing, Google, Yahoo, Yandex arama motorlarında arayabilirsiniz.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

İkili Opsiyonlar Yatırım Yapmanın Yeni Yolu!
24Optionun Tek Dokunuş¸ Opsiyonu İle 3 İşlemde 1000$ Kazanın - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Altın Fırsatlarından Kâr Elde Edin - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

Yasal Risk Uyarısı

Bu web sitesi içeriğinde verilen bilgiler herhangi bir ürünün veya yatırım aracının alınıp satılması konusunda arz veya talep teklifi kimliği içermez, sadece bilgilendirme amacı taşır. Yalnızca buradaki bilgilendirmeler hedef alınarak profesyonel destek araştırılmadan yapılacak yatırımlarda oluşacak zararlardan hiçbir sorumluluk kabul edilmez. İkili opsiyon piyasalarında yatırım işlemleri spekülatiftir ve bilinçsiz kontrolsüz yatırımlar çok kısa sürelerde çok ciddi kayıp ile sonuçlanabilirler. Kullanıcıların bu konulardaki risk uyarılarını iyice incelemiş, ihtiyaçları karşılığında risk yönetimlerini dengeleyerek her türlü sonucu göze almış olmaları gerekmektedir. İşlem yapmaya başlamış olan yatırımcılar bu şartları okuyarak anlamış ve tüm sorumluluğu kabullenmiş olduklarını beyan etmiş olurlar.
Popüler Aramalar:ikili opsiyon, www trga, opsiyon hesabı, anal izle, ikili opsiyon yorumları, opsiyon işlemleri, ikili opsiyon taktikleri, ikili opsiyon eğitim, fb me, ikili opsiyon robotu, ikili opsiyon nedir, ikili opsiyon şirketleri, ikili opsiyon analizleri, 24 option nedir, ikili opsiyon borsası, ikili opsiyon yasal mı, ikili opsiyon brokerları, hedef option, ikili eğitiminin zararları, 24option nedir, analzz, hedef option nedir, 24 option şikayet, ikili opsiyon yatırımı, ikili opsiyon demo, 24option güvenilir mi, en iyi ikili opsiyon, analzz com, ಅಶ್ಲೀಲ ಟ್ಯೂಬ್, 24 option yorum, anal izle anal izle, www analzz com, vopsıyon, ikili opsiyon firmaları, yaymay investments limited, 24option şikayet var, kumarın zararları, altın hesabı açtırmak karlı mı, ikili opsiyonda nasıl kazanılır, dow teorisi nedir, 二元期權, ikili opsiyon kumar mıdır, 24 opsiyon, @fenerbahce, xpmarkets nedir, opteck nedir, ikili işlem nedir, 24option yorum, hedef option şikayet, www opsiyonticareti com ikili-opsiyon-firmasi-24options-sirketi-guvenilir-mi24Option Mobil Ticaret Her Zaman Her Yerde İkili Opsiyon Ticareti

Bir Sonraki Hamleniz Nedir? - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

24Option İle İşlem Yaparak Siz de Facebooktan Para Kazanabilirsiniz - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Aşağıdaki konular da ilginizi çekebilir:close