24 Option Günlük Piyasa İncelemesi ve İkili Opsiyon Analizi 17 Aralık 2012

24 Option Küresel Piyasa Yorumları

Haftanın sonuna gelinmesiyle birlikte risk yatırımları yeniden meydana çıktı ve Pazartesi günkü yatırımlar sırasında Çin’de aynı şekilde devam etmesi bekleniyor. Çin’deki Şanghay Bileşik Endeksi, özel sektör imalat PMI’nın Kasım ayındaki olumlu rakamların doğruluğunu kanıtladı ve sektörün üst üste ikinci ayda da genişliyor gibi göründüğün gösterdi. Aynı heyecanın Japonya’ya da bulaşmış olduğunu söylemek güç. Japonya’da Tankan iş anketi son üç yılın en düşük seviyesine indi ve bu hafta sonu yapılacak olan seçimler, hisse senetlerini hareketsiz kaldı. Çin’den daha iyi haberler geliyormuş gibi görünüyor ama yerel ekonomini zayıflıyor, ve dolayısıyla da Nikkei’de aynı şekilde durgun bir geçti. İmalat PMI’ının herhangi bir değişiklik göstermediği Fransa’nın bulunduğu Avrupa’da PMI rakamları yumuşadı. Avrupa piyasaları düşüş yaşarken, Stoxx 600 %0.1 seviyesinde değer kaybetti. Piyasaların öncelikli Euro Bölgesi satın alma müdürleri endeksi Aralık ayında artış gösterirken, önceki ayla kıyaslandığında daha küçük bir daralma olduğu görüldü.

Atlantik Okyanusu’nun öteki tarafında, DX, Fed’in Çarşamba günü yaptığı açıklamaların ardından kendini toparladı. Fed açıklamasında yeni teşvik paketi, yeni kılavuzluk ve GDP’nin yeniden gözden geçirilerek aşağı çekilmesi bulunuyor. Çarşamba günkü Federal Açık Market Komitesi açıklaması, Fed’in önümüzdeki bir ile iki yılın arasında enflasyona bakacağını söylüyor. Ve Başkan Bernanke de açıklama öncesi basın toplantısında, FAMK’ın BoE ve BoC’un metotlarına benzer yöntemler kullanarak enflasyon hedeflerine ‘esnek’ bir yaklaşım kullanacağı fikrini ekleyerek altını çizdi.

Cuma günü Wall Street’te beklenmedik hareketler görüldü. Teknoloji borsalarının en önde ve en önemli olanları düşüş yaşarken, S&P 500 ve Dow’daki haftalık kazançları da silip süpürdü. Apple ise son günlerdeki düşüşüne devam ediyor.

Dow Jones Endüstriyel Ortalaması 35.71 puan (%0.3) düşüşle 13135.01 seviyesine inerken, Perşembe günü görülen 75 puanlık düşüşü devam ettirdi. Standard & Poor’s 500-borse endeksi 5.87 puan (%0.4) değer kaybederek 1413.58’den işlem gördü. Teknoloji firmalarının yer aldığı Nasdaq Bileşik Endeksi ise 20.83 puan (%0.7) düşüşle 2971.33 seviyesine yerleşti.

Başkan Barack Obama ile Temsilciler Meclisi Sözcüsü John Boehner, önümüzdeki yıl yürürlüğe girecek olan bir dizi vergi artışı ve bütçe kesintisinin yer aldığı mali uçurumdan kaçınılması adına bir anlaşmanın sağlanabilmesi için Perşembe günü Beyaz Saray’da görüştüler. Yatırımcılar, bu görüşmelerde çözüme yönelik sağlam adımların atılıp atılmadığını görebilmek adına yakından izliyorlardı.

Global Endeksler 17 Aralık 2012

24 Option Döviz Piyasası Yorumları

EUR/USD: Çin’den gelen pozitif HSBC imalat verisi, Euro’yu USD karşısında son yedi ayın en yüksek seviyesine itiyor. ABD’deki enflasyonun ılımlı durumda olduğunu gösteren raporun yayınlanmasının ardından yatırımcılar Dolar da satmaya başladılar. Çin’in imalatı Aralık ayında son on dört ayın ne yüksek seviyesine çıkarak, dünyanın en büyük ikinci ekonomisinin toparlanmakta olduğu sinyallerini verdi. Yıl sonuna hızlı bir şekilde yaklaşılmasıyla birlikte, ABD Mali Uçurum yüzünden yaşanılan endişeler ve yeni vergi yasaları ile bütçe kesintilerinin sonucunda Amerikan Doları baskı görmeye devam ediyor. Cuma günü öğleden sonra yapılan yatırımlarda Euro $1.3173 gibi yüksek bir seviyeye kadar çıkmayı başardı. Bu durum, 24option platformunda mükemmel bir alışverişe dönüştürülebilir.

GBP/USD: Standard & Poor’s Derecelendirme Servisi, Birleşik Krallığın üç A’lı kredi notundaki görünümünde kesintiye giderken, İngiliz Poundu da USD karşısında $1.6179’a yükseldi. Birleşik Krallığın kredi görüntüsü istikrarlıyken, S&P’ye göre artık negatif bir görünüme sahip. Çıkmazdaki yasanın yürürlüğe gireceği 1 Ocak gününün öncesinde Amerikan Doları güç kaybetmeye devam ediyor ve yeni parasal teşvik de İngiliz Sterlinine olumlu anlamda güçlü bir katkı yapıyor. Bu durumu 24option’da kâra çevirebilirsiniz.

USD/JPY: Japonya’da bu hafta sonu gerçekleştirilecek olan genel seçimlerin öncesinde, Amerikan Doları, Japon Yeni’nin karşısında değer kaybetti. USD’yi, rakip altı para biriminden oluşan bir grup karşısında ölçen Dolar Endeksi (DXY) 79.543 seviyesine indi. Önceki gün de 83.65 Yen’den 83.47 Yen’e inmişti USD. Döviz yatırımcıları için yaklaşmakta olan en önemli olay, Pazar günü Japonya’da yapılacak olan seçimler. Bu seçimlerde Liberal Demokrat Parti Başkanı Shinzo Abe’nin yeniden koltuğa oturması bekleniyor. Shinzo Abe’nin, daha agresif parasal genişleme ve daha yüksek enflasyon çağrılarına ayak uyduracağı beklentileriyle birlikte, Amerikan Doları, son birkaç günde, Japon Yeni karşısında geçtiğimiz Mart ayından beri en yüksek seviyeye ulaştı.

24 Option Emtia Piyasası Yorumları

Metaller: Fiyatlar üst üste üçüncü haftada da düşüşe doğru doğru ilerlerken, Altın’ın fiyatı $1700/ons seviyesinin üzerine çıkmaya çalıştı. Yatırımcılar da ABD’de yaklaşmakta olan mali faciadan kaçılabilmesi için yapılan görüşmelerde çok az gelişme olmasını endişeli gözlerle izlediler. COMEX Altın, %0.2 artışla haftanın sonunda $1,700.30 seviyesine ulaşırken, yılsonunun hemen öncesinde gittikçe incelmekte olan likidite de piyasalardaki ivme eksikliğine katkıda bulundu.

Enerji: Çin’in imalat verisindeki artışla ve Amerikan Doları’nın zayıflamasıyla birlikte Ham Petrol fiyatları da Cuma günü yükseldi. New York’un başlıca kontratı olan West Texas Intermediate’in (WTI) Ocak ayı tedariki 84 sent artışla $86.73 seviyesine yerleşti. Ham petrol fiyatlarını daha genel olarak destekleyen şey ise beklenenden daha yüksek gelmiş olan, Çin’deki imalatçılığın raporuydu ve dünyanın en büyük enerji tüketiminin yaşandığı ülkede piyasa beklentilerini uçurdu. Bu sırada, Amerika Birleşik Devletleri’nde Ocak ayında otomatik olarak yürürlüğe girecek olan sert vergi artışlarından ve bütçe kesintilerinden kaçınabilmek için yaşanan siyasi tartışmalarda çıkmaza girilmiş olmasıyla ilgili piyasalarda oluşan endişeler, Amerikan Doları’nın üzerinde baskı oluşturmaya devam etti. USD’nin zayıflamasıyla birlikte Amerikan Doları üzerinden fiyatlandırılan emtialara olan talepte artış eğilimi görüldü. Güncelleştirmeler için 24options’ı kontrol edin.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Grand Opsiyon 60 Saniye Opsiyonu ile Yatırımlarınıza Başlayın
Share with: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
24 Option Günlük Piyasa İncelemesi ve İkili Opsiyon Analizi 17 Aralık 2012 konusunu Ask, Bing, Google, Yahoo, Yandex arama motorlarında arayabilirsiniz.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

İkili Opsiyonlar Yatırım Yapmanın Yeni Yolu!
24Optionun Tek Dokunuş¸ Opsiyonu İle 3 İşlemde 1000$ Kazanın - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Altın Fırsatlarından Kâr Elde Edin - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

Yasal Risk Uyarısı

Bu web sitesi içeriğinde verilen bilgiler herhangi bir ürünün veya yatırım aracının alınıp satılması konusunda arz veya talep teklifi kimliği içermez, sadece bilgilendirme amacı taşır. Yalnızca buradaki bilgilendirmeler hedef alınarak profesyonel destek araştırılmadan yapılacak yatırımlarda oluşacak zararlardan hiçbir sorumluluk kabul edilmez. İkili opsiyon piyasalarında yatırım işlemleri spekülatiftir ve bilinçsiz kontrolsüz yatırımlar çok kısa sürelerde çok ciddi kayıp ile sonuçlanabilirler. Kullanıcıların bu konulardaki risk uyarılarını iyice incelemiş, ihtiyaçları karşılığında risk yönetimlerini dengeleyerek her türlü sonucu göze almış olmaları gerekmektedir. İşlem yapmaya başlamış olan yatırımcılar bu şartları okuyarak anlamış ve tüm sorumluluğu kabullenmiş olduklarını beyan etmiş olurlar.
Popüler Aramalar:ikili opsiyon, www trga, opsiyon hesabı, anal izle, ikili opsiyon yorumları, opsiyon işlemleri, ikili opsiyon taktikleri, ikili opsiyon eğitim, fb me, ikili opsiyon robotu, ikili opsiyon nedir, ikili opsiyon şirketleri, ikili opsiyon analizleri, 24 option nedir, ikili opsiyon borsası, ikili opsiyon yasal mı, ikili opsiyon brokerları, hedef option, ikili eğitiminin zararları, 24option nedir, analzz, hedef option nedir, 24 option şikayet, ikili opsiyon yatırımı, ikili opsiyon demo, 24option güvenilir mi, en iyi ikili opsiyon, analzz com, ಅಶ್ಲೀಲ ಟ್ಯೂಬ್, 24 option yorum, anal izle anal izle, www analzz com, vopsıyon, ikili opsiyon firmaları, yaymay investments limited, 24option şikayet var, kumarın zararları, altın hesabı açtırmak karlı mı, ikili opsiyonda nasıl kazanılır, dow teorisi nedir, 二元期權, ikili opsiyon kumar mıdır, 24 opsiyon, @fenerbahce, xpmarkets nedir, opteck nedir, ikili işlem nedir, 24option yorum, hedef option şikayet, www opsiyonticareti com ikili-opsiyon-firmasi-24options-sirketi-guvenilir-mi24Option Mobil Ticaret Her Zaman Her Yerde İkili Opsiyon Ticareti

Bir Sonraki Hamleniz Nedir? - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

24Option İle İşlem Yaparak Siz de Facebooktan Para Kazanabilirsiniz - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Aşağıdaki konular da ilginizi çekebilir:close