24 Option Günlük Piyasa İncelemesi ve İkili Opsiyon Analizi 21 Mart 2013

24 Option Küresel Piyasa ve Endeks Yorumları

ABD piyasaları bu haftaki düşüş serisini tersine çevirmeyi başardı ve güne yükselişle başlayıp, bir daha arkasına bakmadı. Dow Jones endeksi %0.39, S&P 500 endeksi %0.67 ve NASDAQ endeksi %0.78 yükseldi. Avrupa piyasaları da Çarşamba günü Kıbrıs’ın daha önce AB tarafından önerilen kurtarma planına bir alternatif bulacağına dair iyimserlik üzerine değer kazandılar. ABD’de devam eden teşvik Avrupa piyasalarını da canlandırırken, Exchequer Şansölyesi George Osborne’un İngiltere için 2013 yılı büyüme görüntüsünde %50 kesintiye gitmesinin ardından FTSE istisna oldu ve %0.13 değer kaybetti. Asya piyasaları da Çarşamba günü genel olarak yükseldiler. Perşembe günü sabah erken saatlerde Nikkei endeksi %1.1 arttı. Çarşamba gününü Japon piyasaları resmi tatille geçirmişlerdi.

S&P 500 – S&P 500 endeksi açılışta yükseldi ve gün boyu pozitif bölgede kaldı. Yatırımcıların, Kıbrıs’ın kaderiyle ilgili spekülasyonlar yapmalarıyla birlikte yatırımların genel olarak durağan olması, S&P 500 endeksinin günün büyük bir kısmını 3 puanlık sıkı bir yatırım aralığında geçirmesine neden oldu. FAMK faiz oranlarını ve parasal genişlemeyi olduğu gibi tutacağını açıkladığı zaman S&P 500 endeksi kısa bir süre artış yaşasa da bir kez daha eski seviyesine döndü. Genel olarak, S&P 500 endeksi günü 10.37 puan artışla 1,558.71 seviyesinden kapattı.

DAX – DAX endeksi Çarşamba günü üç günlük kayıp serisine bir son vermeyi ve günü yükselişle kapatmayı başardı. DAX endeksi 54.18 puan (%0.68) artışla yeniden 8,000 seviyesinin üzerine çıkarak 8,001.97 seviyesinden işlem gördü. Wall Street’te görülen güçlenmeyle ABD piyasalarının açılışında da tırmandı.

Nikkei – Japon piyasaları Çarşamba gününü resmi tatil sebebiyle kapalı geçirdiler, ancak Bank of Japan’ın yeni liderlik grubunun kararları doğrultusunda daha da parasal genişleme adımları bekleyen yatırımcılar sayesinde Perşembe sabahı Tokyo oturumunun açılışında Nikkei endeksi %1.1’in üzerinde artış yaşadı.

Exxon – Dünya ekonomilerinin toparlanmaya başlamasıyla birlikte Petrol fiyatının tırmanışa geçmeye hazır olması, Exxon’un fiyatına katkıda bulunacaktır. Ancak şu anda Exxon’un hissesi 50 günlük MA’sının civarında sıkı bir aralıkta seyrediyor ve geçmişte aynı durum herhangi bir kazançtan önce daha da düşeceği sinyalini vermişti. On yıllardır süren bir yükseliş trendiyle birlikte büyük düşüşler mükemmel alım fırsatları oluşturabilir.

24 Option Döviz Piyasası Forex Yorumları

EUR: Yatırımcıların, Kıbrıs’taki problemler için bir azim tasavvur etmeleriyle Euro dünya piyasalarında güç kazandı. USD karşısında %0.2 artmayı başaran Euro, JPY karşısında da Kıbrıs kurtarma planı açıklanmadan önceki seviyelerine döndü. Bu durum, 24option platformunda mükemmel bir alışverişe dönüştürülebilir.

GBP: Çarşamba günü EUR karşısında hafifçe düşen İngiliz Poundu, JPY karşısında kazanç gösterdi. GBP/USD paritesindeki yatırımlar dalgalıydı ve 125 pipin üzerinde bir aralıkta seyretti, ancak bir haftadır bulunduğu 1.5100 kanalının ortasında kapattı. Bu durumu 24option’da kâra çevirebilirsiniz.

USD: Amerikan Doları, Çarşamba günü EUR karşısında düştü, ama JPY karşısında yeniden 96.00 seviyesinin üzerine çıktı. İngiliz Poundu karşısında ise USD bugün dalgalanma gördü ve en sonunda Salı günkü seviyelerde kapattı.

JPY: BoJ’daki yeni liderliğin atacağı adımlarla birlikte kısa süre içerisinde daha da genişlemeye gidileceği söylentileri üzerine yatırımcıların Yen satmasıyla Çarşamba günü JPY önemli kurlar karşısında zayıfladı.

TRY: Çarşamba günü Türk Lirası dünya kurları karşısında güç kazanırken, 200 piplik bir koşunun ardından kısmen güç kazanan EUR tek istisna oldu. Türkiye merkez bankasının önümüzdeki hafta gerçekleşecek olan toplantıda faiz oranlarına dokunmayacağı beklentileri üzerine güç kazandı Türk Lirası.

24 Option Emtia Piyasası Yorumları

Metaller: FAMK’ın yaptığı açıklama yatırımcıları Fed’in gevşek para politikasını frenlemeye başlamadan önce zemin hazırladığı düşüncesine itince Çarşamba günü Altın ve Gümüş değer kaybetti. Nisan ayı Comex Altını, $6.00 düşüşle $1,604/ons seviyesinden kapatırken, Mayıs ayı Comex Gümüşü de $0.083 düşüşle $28.76/ons seviyesinden işlem gördü.

Enerji: EIA’nın ham petrol tedarikinde 1.3 milyon varillik bir düşüş rapor etmesinin ardından Çarşamba günü Ham Petrol yükselmeyi başardı. Kazançlar daha büyük olabilirdi, ama an itibarıyla Euro Bölgesi’nde yaşanan sorunlar sebebiyle talebin azalabileceği endişeleri baskı oluşturdu. Nisan ayı tedarikine ayrılan Ham Petrol, 80 sent (%0.9) artışla $92.96/varil seviyesine çıktı. Güncelleştirmeler için 24options’ı kontrol edin.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Grand Opsiyon 60 Saniye Opsiyonu ile Yatırımlarınıza Başlayın
Share with: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
24 Option Günlük Piyasa İncelemesi ve İkili Opsiyon Analizi 21 Mart 2013 konusunu Ask, Bing, Google, Yahoo, Yandex arama motorlarında arayabilirsiniz.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

İkili Opsiyonlar Yatırım Yapmanın Yeni Yolu!
24Optionun Tek Dokunuş¸ Opsiyonu İle 3 İşlemde 1000$ Kazanın - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Altın Fırsatlarından Kâr Elde Edin - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

Yasal Risk Uyarısı

Bu web sitesi içeriğinde verilen bilgiler herhangi bir ürünün veya yatırım aracının alınıp satılması konusunda arz veya talep teklifi kimliği içermez, sadece bilgilendirme amacı taşır. Yalnızca buradaki bilgilendirmeler hedef alınarak profesyonel destek araştırılmadan yapılacak yatırımlarda oluşacak zararlardan hiçbir sorumluluk kabul edilmez. İkili opsiyon piyasalarında yatırım işlemleri spekülatiftir ve bilinçsiz kontrolsüz yatırımlar çok kısa sürelerde çok ciddi kayıp ile sonuçlanabilirler. Kullanıcıların bu konulardaki risk uyarılarını iyice incelemiş, ihtiyaçları karşılığında risk yönetimlerini dengeleyerek her türlü sonucu göze almış olmaları gerekmektedir. İşlem yapmaya başlamış olan yatırımcılar bu şartları okuyarak anlamış ve tüm sorumluluğu kabullenmiş olduklarını beyan etmiş olurlar.
Popüler Aramalar:ikili opsiyon, www trga, opsiyon hesabı, anal izle, ikili opsiyon yorumları, opsiyon işlemleri, ikili opsiyon taktikleri, ikili opsiyon eğitim, fb me, ikili opsiyon robotu, ikili opsiyon nedir, ikili opsiyon şirketleri, ikili opsiyon analizleri, 24 option nedir, ikili opsiyon borsası, ikili opsiyon yasal mı, ikili opsiyon brokerları, hedef option, ikili eğitiminin zararları, 24option nedir, analzz, hedef option nedir, 24 option şikayet, ikili opsiyon yatırımı, ikili opsiyon demo, 24option güvenilir mi, en iyi ikili opsiyon, analzz com, ಅಶ್ಲೀಲ ಟ್ಯೂಬ್, 24 option yorum, anal izle anal izle, www analzz com, vopsıyon, ikili opsiyon firmaları, yaymay investments limited, 24option şikayet var, kumarın zararları, altın hesabı açtırmak karlı mı, ikili opsiyonda nasıl kazanılır, dow teorisi nedir, 二元期權, ikili opsiyon kumar mıdır, 24 opsiyon, @fenerbahce, xpmarkets nedir, opteck nedir, ikili işlem nedir, 24option yorum, hedef option şikayet, www opsiyonticareti com ikili-opsiyon-firmasi-24options-sirketi-guvenilir-mi24Option Mobil Ticaret Her Zaman Her Yerde İkili Opsiyon Ticareti

Bir Sonraki Hamleniz Nedir? - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

24Option İle İşlem Yaparak Siz de Facebooktan Para Kazanabilirsiniz - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Aşağıdaki konular da ilginizi çekebilir:close