24 Option Günlük Piyasa İncelemesi ve İkili Opsiyon Analizi 22 Nisan 2013

24 Option Küresel Piyasa ve Endeks Yorumları

ABD piyasaları Cuma günü yükselerek haftayı pozitif bir notla kapatmayı başarsalar da tüm endeksler eşit güçte değillerdi. NASDAQ ve S&P 500 endeksleri daha açılıştan yükselmeye başlayıp, tüm günü pozitif bölgede geçirirlerken, Dow Jones endeksi IBM, General Electric ve McDonald’s şirketlerinden gelen kazanç raporları sebebiyle aynı hızı yakalayamadı ve günü negative bölgede geçtikten sonra ancak kapanışa yakınken %0.07 kazanca çıkmayı başardı. McDonald’s ve General Electric’ten gelen kazanç rapoarları beklendiği giydi, ancak iki şirket de bunu dünya çapındaki büyüme oranının yavaşlamasına bağladılar. Cuma günü Avrupa piyasaları da yükseldiler, ancak Stockholm General ve DAX endeksleri olumsuz istisnalar olarak öne çıktılar. ABD ve Avrupa’daki olumlu kapanışlara rağmen Atlantik Okyanusu’nun iki tarafındaki piyasalar da Kasım ayından beri en kötü haftalık performanslarla kapattılar. Asya piyasaları da Cuma günü genel olarak yükselirlerken, %2’

S&P 500 – S&P 500 endeksi Cuma günü açılışı yükselerek yaptı ve bir daha arkasına bakmayarak günü %0.88 değer kazancıyla noktaladı, ancak Pazartesi günkü kapanış fiyatında oyalanıyor ki bu seviye direnç gösteriyor olabilir. Öyle olsa bile bu kazançlar S&P 500 endeksinin Kasım ayından beri en kötü haftalık performansı göstererek haftayı kayıpla kapatmasını engelleyemedi ve Nikkei endeksi haftalık bazda %2.1 düştü. Olumlu bir not olarak ise 50 günlük hareket ortalaması seviyesinin üzeirne tırmanmayı başardı ki Perşembe günü 2013 yılında ilk kez bu seviyenin altında kapatmıştı.

DAX – Cuma günü Avrupa genelinde piyasalar yükselmiş olsalar da DAX endeksi bir günü daha kayıpla geçirdi. Sabahı pozitif bölgede tamamladıktan sonra Alman gösterge endeksi öğleden sonra tasfiye satışına uğradı ve günü %0.18 değer kaybederek kapattı.

Nikkei – Güne düşüşle başlayan Nikkei endeksi ilerleyen saatlerde pozitif bölgeye geri yükselmeyi başardı ve günü %0.73 kazançla bitirdi. Gerçi bu yükseliş de endeksin son bir ayda ilk kez haftalık kayıp göstermesine mani olamadı.

McDonalds – McDonald’s firmasının hisse fiyatları Ocak 2003’ten beri tırmanıyor olsa da, Nisan ayı fast food devi için pek de hoş geçmedi ve Cuma günkü %2’lik düşüş de özellikle sıkıntı verici oldu. Acaba bu sadece yoldaki tümseklerden biri mi, yoksa bir şeylerin olacağının habercisi mi? Birinci çeyrek kazanç raporlarında analistlerin beklentilerini karşılamış olsa da, McDonald’s, denizaşırı ülkelerden gelen zayıf büyüme rakamlarıyla ilgili yorumların etkisiyle Cuma günü değer kaybetti. Yine de, zayıf Avrupa ülkelerinde şirket piyasa payını büyütmeye devam ediyor. Bu düşüşün, yeni zirvelere doğru çıkışa geçmeden önce kısa bir duraklamadan ibaret olduğunu düşünüyoruz.

24 Option Döviz Piyasası Forex Yorumları

EUR: GBP ve JPY karşısında Euro değer kazandı, ancak dalgalı geçen günde USD karşısında hafifçe düştü. Bu durum, 24option platformunda mükemmel bir alışverişe dönüştürülebilir.

GBP: Fitch Ratings isimli kredi derecelendirme kuruluşunun İngiltere’nin kredi notunu AAA’dan AA+’ya çekmesi, Cuma günü GBP’nin USD ile EUR karşısında sertçe düşmesine neden oldu. İngiltere’nin kredi notunu düşüren ikinci kuruluş oldu Fitch Ratings. GBP aynı zamanda JPY karşısında da düştü.Bu durumu 24option’da kâra çevirebilirsiniz.

USD: Cuma günü Amerikan Doları dünya kurları karşısında değer kazandı ve JPY karşısında bir kez daha 100.00 seviyesine yaklaştı. G20’nin Japonya’yı para politikaları yüzünden suçlamamasının akabinde bugün USD/JPY ikilisinde 100.00 seviyesinin test edilmesi bekleniyor.

JPY: Japonya’nın para politikaları yoluyla enflasyon yaratma girişimlerinin kabul edildiği belirtilen bir G20 açıklamasının akabinde Cuma günü JPY dünya kurları karşısında düştü. Piyasalar bu açıklamayı Japonya’da parasal genişlemenin öngörülebilir gelecekte devam edeceğine dair bir işaret olarak aldılar.

TRY: Cuma günü Türk Lirası karşısında Euro ile GBP güç kazanmış olsalar da kredi derecelendirme kuruluşu Fitch tarafından İngiltere’nin kredi derecesi düşürüldüğünde ikisi de günün ilerleyen saatlerinde tasfiye satışına uğradılar. USD ise Cuma günü değer kazandı ve Pazartesi sabahı erken saatlerdeki yatırımlarda gözle görülür şekilde devam ediyor. JPY de Türk Lirası karşısında zayıfladı ve Pazartesi sabahı erken saatlerdeki yatırımlarda zayıflamaya devam ediyor.

24 Option Emtia Piyasası Yorumları

Metaller: Haziran ayı Altını, New York Mercantile Exchange’in Comex bölümünde Cuma günü yükselerek $1,395.60/ons seviyesine yerleşirken, haftayı %7 kayıpla kapattı. Mayıs ayı Gümüşü ise Cuma günü değer kaybederek $22.960/ons seviyesine inerken, haftayı da %12 düşüşle bitirdi. Önümüzdeki hafta, analistler, boğaların da ayıların da kıymetli metaled trend belirlemeye çalışacaklarından dolayı şiddetli bir yön verme savaşı bekliyorlar.

Enerji: Cuma günü Ham Petrol değer kazanmış olsa da OPEC’in tedariki düşürmek için üretimde kesintiye gidebileceğiyle ilgili söylentiler sebebiyle yatırımcıların tereddüte düşmeleriyle haftayı %4’e yakın kayıpla kapattı. Mayıs ayı ham petrolü bu söylentiler üzerine 28 sent (%0.3) yükselerek $88.01/varil seviyesinden işlem gördü. Güncelleştirmeler için 24options’ı kontrol edin.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Grand Opsiyon 60 Saniye Opsiyonu ile Yatırımlarınıza Başlayın
Share with: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
24 Option Günlük Piyasa İncelemesi ve İkili Opsiyon Analizi 22 Nisan 2013 konusunu Ask, Bing, Google, Yahoo, Yandex arama motorlarında arayabilirsiniz.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

İkili Opsiyonlar Yatırım Yapmanın Yeni Yolu!
24Optionun Tek Dokunuş¸ Opsiyonu İle 3 İşlemde 1000$ Kazanın - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Altın Fırsatlarından Kâr Elde Edin - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

Yasal Risk Uyarısı

Bu web sitesi içeriğinde verilen bilgiler herhangi bir ürünün veya yatırım aracının alınıp satılması konusunda arz veya talep teklifi kimliği içermez, sadece bilgilendirme amacı taşır. Yalnızca buradaki bilgilendirmeler hedef alınarak profesyonel destek araştırılmadan yapılacak yatırımlarda oluşacak zararlardan hiçbir sorumluluk kabul edilmez. İkili opsiyon piyasalarında yatırım işlemleri spekülatiftir ve bilinçsiz kontrolsüz yatırımlar çok kısa sürelerde çok ciddi kayıp ile sonuçlanabilirler. Kullanıcıların bu konulardaki risk uyarılarını iyice incelemiş, ihtiyaçları karşılığında risk yönetimlerini dengeleyerek her türlü sonucu göze almış olmaları gerekmektedir. İşlem yapmaya başlamış olan yatırımcılar bu şartları okuyarak anlamış ve tüm sorumluluğu kabullenmiş olduklarını beyan etmiş olurlar.
Popüler Aramalar:ikili opsiyon, www trga, opsiyon hesabı, anal izle, ikili opsiyon yorumları, opsiyon işlemleri, ikili opsiyon taktikleri, ikili opsiyon eğitim, fb me, ikili opsiyon robotu, ikili opsiyon nedir, ikili opsiyon şirketleri, ikili opsiyon analizleri, 24 option nedir, ikili opsiyon borsası, ikili opsiyon yasal mı, ikili opsiyon brokerları, hedef option, ikili eğitiminin zararları, 24option nedir, analzz, hedef option nedir, 24 option şikayet, ikili opsiyon yatırımı, ikili opsiyon demo, 24option güvenilir mi, en iyi ikili opsiyon, analzz com, ಅಶ್ಲೀಲ ಟ್ಯೂಬ್, 24 option yorum, anal izle anal izle, www analzz com, vopsıyon, ikili opsiyon firmaları, yaymay investments limited, 24option şikayet var, kumarın zararları, altın hesabı açtırmak karlı mı, ikili opsiyonda nasıl kazanılır, dow teorisi nedir, 二元期權, ikili opsiyon kumar mıdır, 24 opsiyon, @fenerbahce, xpmarkets nedir, opteck nedir, ikili işlem nedir, 24option yorum, hedef option şikayet, www opsiyonticareti com ikili-opsiyon-firmasi-24options-sirketi-guvenilir-mi24Option Mobil Ticaret Her Zaman Her Yerde İkili Opsiyon Ticareti

Bir Sonraki Hamleniz Nedir? - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

24Option İle İşlem Yaparak Siz de Facebooktan Para Kazanabilirsiniz - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Aşağıdaki konular da ilginizi çekebilir:close