24 Option Günlük Piyasa İncelemesi ve İkili Opsiyon Analizi 25 Şubat 2013

24 Option Küresel Piyasa ve Endeks Yorumları

Cuma gününü genel olarak değer kazanarak geçiren ABD piyasaları haftayı güçlü bir notla kapattı. Dow Jones endeksi %0.86 artışla 14,000 seviyesinin hemen üzerinde, S&P 500 endeksi %0.88 ve NASDAQ %0.97 arttı. Cuma günü ABD’den kayda değer hiçbir haberin gelmemesinin ardından borsalar yükseliş duyarlılıkları için gerekli olan işareti, Almanya’nın Ifo Ticari Ortam Anketi’nin beklenenden güçlü gelerek borsaları yükselttiği Avrupa’dan aldı. Cuma günü Avrupa çapındaki borsalar yükseliş yaşarken, DAX endeksi %1 ve CAC40 %2.25 arttı. İngiltere’de ise FTSE %0.70 kazanç sağlarken, İsviçre’deki piyasa Almanya’dan gelen olumlu haberlerin ışığında %1.71 artış gösterdi. Asya’da borsalar Pazartesi günü geniş çapta yükseliyorlar. Bu yükselişte Bank of Japan’ın bir sonraki başkanının Asia Development Bank patronu Haruhiko Kuroda olacağı ve Çin’deki pozitif imalat büyümesi ile ilgili haberler etkili. Japonya’nın Nikkei’si %1.9 artış gösterirken, Avustralya’nın S&P/ASX 200 endeksi %0.7 ve Hong Kong’yun Hang Seng endeksi %0.1 değer kazandı. Şanghay Bileşik endeksinin artışı ise %0.6 oldu.

S&P 500 – S&P 500 endeksi %2.0’nin hemen altında bir düşüş görmüş olduğu iki günlük değer kaybının ardından yeniden yükselmeyi bilip %0.9 arttı. Gelgelelim, bugünkü yükselişe rağmen köşe taşı ortalaması haftayı yükselişle kapatmayı başaramayıp, üst üste yedi haftalık kazanç serisini kendi kendine yok etti.

DAX – Almanya’nın beklenenden daha iyi bir Ifo Ticari Ortam Anketi raporlamasının ardından Cuma günü DAX endeksi %1’in üzerinde değer kazandı ve yatırımcılara Avrupa ekonomisinin geniş çapta güçleniyor olduğuyla ilgili iyimserlik verip DAX’ın Euro Bölgesi’nin genelindeki borsalara katılarak artmasını sağladı.

Nikkei – Bank of Japan’ın bir sonraki başkanının Asia Development Bank patron Haruhiko Kuroda olacağı haberlerinin gelmesinin ardından Pazartesi günü Nikkei güç kazandı. Bu haberler, Japonya’daki deflasyon karşıtı politika adımları için yeni bir iyimserlik yarattı. Japon finans borsaları yükselişe öncülük ettiler.

Coca Cola – Bu lider hisse senedi haftayı %2.9 yükselişle kapattı ve bu yükselişte çeyreksel kâr payını %10 arttırarak hisse başına $0.28’e çıkartmasının etkisi önemli oldu. Bu hisse başına değer de temettü gelirinin %2.9’una tekâbül ediyor – Hazine’nin ödediğinin çok üzerinde. 2012 yılının ikinci yarısında neredeyse %15’lik bir düşüş yaşamış olan borsa 2013 yılının başından beri yavaş yavaş artıyordu. Daha kısa bir süre önce güçlü bir şekilde 50 ve 200 günlük MA’yı aşarak yükselmeye bir kez daha hazır olabileceğini gösterdi.

24 Option Döviz Piyasası Forex Yorumları

EUR: Pazartesi günü erken saatlerdeki yatırımlarda GBP ve JPY karşısında Euro epey güçlendi. JPY karşısında 123.25’ten 125.00’ın üzerine çıkarken, çok geçmeden 124.00 seviyesine geri döndü. Diğer Avrupa kurları karşısında da Euro güçlüydü, ancak USD karşısında durağan bir görünüm çizdi. Bu durum, 24option platformunda mükemmel bir alışverişe dönüştürülebilir.

GBP: Moody’s’in Cuma günü geç saatlerde İngiltere’nin yıldızlı üç A kredi notunu aşağı çekmesinin arından İngiliz Poundu bir dizi dünya kuru karşısında zayıfladı. Bu durumu 24option’da kâra çevirebilirsiniz.

USD: İngiltere’nin kredi notunun düşürülmesi ve Yen’in daha da çok düşmesine neden olan Japonya haberinin akabinde Cuma günü USD dünya kurları karşısında çok daha güçlendi.

JPY: Bank of Japan’ın bir sonraki başkanının Asia Development Bank patronu Haruhiko Kuroda olacağı ile ilgili haberlerin akabinde Japon Yeni, Pazartesi günü erken saatlerde USD karşısında son 33 ayın en düşük seviyesinde seyrediyor. USD/JPY paritesi 94.72 seviyesine kadar çıkarken, ardından 94.00’e kadar gerilmekten kurtulamadı. EUR, AUD ve CAD karşısında da benzer hareketler görüldü.

TRY: Türk Lirası, Cuma günü Amerikan Doları karşısında son üç ayın en düşük seviyesine inerken, Avrupa bankacılık sistemindeki zayıflığın ve ihtimal dâhilindeki merkez bankası müdahalesiyle ilgili endişelerin izleriyle aşağı çekildi. Bununla birlikte, GBP ve JPY karşısında gözle görülür bir şekilde güç kazanmayı da başardı. Türk Lirası, artışının yarısını kaybetse de, hâlâ iki kur karşısında da fazlasıyla güçlü durumda.

24 Option Emtia Piyasası Yorumları

Metaller: Altın, Cuma günü mütevazı bir kazanç gösterirken, kıymetli metalin son 7 aydaki en düşük seviyeye ulaşmasının Asya’daki düşük fiyat avcıları için fiziksel alım eğilimi yaratmasıyla Pazartesi günü erken saatlerde artışına devam ediyor. $1,583.61/ons seviyesinde olan Altın’ın, analistler, $1,585 seviyesini aştığı takdirde $1,600 seviyesini test etme trendine girmesini bekliyorlar.

Enerji: Petrol vadeli işlemleri Cuma günü mütevazı kazançlar gösterirken, 29 sent (%0.3) artışla $93.13 seviyesine erişti. Ancak bu artışa rağmen, ABD’de bir petrol fazlalığı olduğuna dair endişelerle birlikte, fiyatlar haftayı %3 kayıpla kapattı. Cuma günkü kazançlar Perşembe günü büyük bir %2.5’luk düşüşün ardından geldi ve petrol envanterlerinde beklenenden çok daha büyük bir yükseliş olduğunu gösteren EIA verisinden kaynaklandı. Güncelleştirmeler için 24options’ı kontrol edin.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Grand Opsiyon 60 Saniye Opsiyonu ile Yatırımlarınıza Başlayın
Share with: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
24 Option Günlük Piyasa İncelemesi ve İkili Opsiyon Analizi 25 Şubat 2013 konusunu Ask, Bing, Google, Yahoo, Yandex arama motorlarında arayabilirsiniz.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

İkili Opsiyonlar Yatırım Yapmanın Yeni Yolu!
24Optionun Tek Dokunuş¸ Opsiyonu İle 3 İşlemde 1000$ Kazanın - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Altın Fırsatlarından Kâr Elde Edin - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

Yasal Risk Uyarısı

Bu web sitesi içeriğinde verilen bilgiler herhangi bir ürünün veya yatırım aracının alınıp satılması konusunda arz veya talep teklifi kimliği içermez, sadece bilgilendirme amacı taşır. Yalnızca buradaki bilgilendirmeler hedef alınarak profesyonel destek araştırılmadan yapılacak yatırımlarda oluşacak zararlardan hiçbir sorumluluk kabul edilmez. İkili opsiyon piyasalarında yatırım işlemleri spekülatiftir ve bilinçsiz kontrolsüz yatırımlar çok kısa sürelerde çok ciddi kayıp ile sonuçlanabilirler. Kullanıcıların bu konulardaki risk uyarılarını iyice incelemiş, ihtiyaçları karşılığında risk yönetimlerini dengeleyerek her türlü sonucu göze almış olmaları gerekmektedir. İşlem yapmaya başlamış olan yatırımcılar bu şartları okuyarak anlamış ve tüm sorumluluğu kabullenmiş olduklarını beyan etmiş olurlar.
Popüler Aramalar:ikili opsiyon, www trga, opsiyon hesabı, anal izle, ikili opsiyon yorumları, opsiyon işlemleri, ikili opsiyon taktikleri, ikili opsiyon eğitim, fb me, ikili opsiyon robotu, ikili opsiyon nedir, ikili opsiyon şirketleri, ikili opsiyon analizleri, 24 option nedir, ikili opsiyon borsası, ikili opsiyon yasal mı, ikili opsiyon brokerları, hedef option, ikili eğitiminin zararları, 24option nedir, analzz, hedef option nedir, 24 option şikayet, ikili opsiyon yatırımı, ikili opsiyon demo, 24option güvenilir mi, en iyi ikili opsiyon, analzz com, ಅಶ್ಲೀಲ ಟ್ಯೂಬ್, 24 option yorum, anal izle anal izle, www analzz com, vopsıyon, ikili opsiyon firmaları, yaymay investments limited, 24option şikayet var, kumarın zararları, altın hesabı açtırmak karlı mı, ikili opsiyonda nasıl kazanılır, dow teorisi nedir, 二元期權, ikili opsiyon kumar mıdır, 24 opsiyon, @fenerbahce, xpmarkets nedir, opteck nedir, ikili işlem nedir, 24option yorum, hedef option şikayet, www opsiyonticareti com ikili-opsiyon-firmasi-24options-sirketi-guvenilir-mi24Option Mobil Ticaret Her Zaman Her Yerde İkili Opsiyon Ticareti

Bir Sonraki Hamleniz Nedir? - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

24Option İle İşlem Yaparak Siz de Facebooktan Para Kazanabilirsiniz - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Aşağıdaki konular da ilginizi çekebilir:close