24 Option Günlük Piyasa İncelemesi ve İkili Opsiyon Analizi 28 Mart 2013

24 Option Küresel Piyasa ve Endeks Yorumları

ABD piyasaları Çarşamba günü karmaşık bir görünüm çizdi; Dow Jones ve S&P 500 endeksleri düşerken, NASDAQ endeksi küçük de olsa kazanç sağlamayı başardı. Kıbrıs ekonomisini kurtarma paketinin muhtemel neticeleriyle ilgili endişeler piyasaları etkilemeye devam ederken, Çarşamba günü Euro Bölgesi’nden gelen olumsuz jeopolitik ve ekonomik raporlar da bu negatifliğe katkıda bulundu. Avrupa piyasaları da bu negatif raporlardan sert darbe aldı; Fransa ve İngiltere için dördüncü çeyrek Gayri Safi Yurtiçi Hasıla raporlarında daralma gözükmesi, İtalya’daki seçimlerin ikinci tura kalma ihtimalinin artması ve İngiliz bankalarının £25 milyar sermaye açığı ihtimalinin olduğunu raporlaması bunlarda etkili oldu. Asya’da da piyasalar karmaşık bir görünüm sergiledi ve Avrupa’daki borç sorunlarının devam etmesiyle birçok ülkenin endeksi değer kaybetti. Avustralya, Japonya ve Güney Kore piyasaları Perşembe sabahına düşüşle başladılar.

S&P 500 – Kıbrıs ve Avrupa Birliği’nin yatırımcılar üzerinde baskı kurmaya devam etmeleriyle Çarşamba günü S&P 500 endeksi açılışta değer kaybederek 10 puana yakın düştü. Gelgelelim, endeks gün boyunca yukarı tırmanmayı başardı ve kapanıştan sadece 30 dakika önce Salı günkü kapanış seviyesine dokundu. Ancak ardından düşmeye başlayan S&P 500 endeksi günü 0.92 puan (%0.06) düşüşle kapattı. Yükselişler bir kez daha savunma sanayii hisselerinde görülürken, finans sektörü açık ara en kuvvetsiz sector oldu.

DAX – Avrupa genelinde piyasalar düşüş göstermeye devam ederken, DAX endeksi Çarşamba günü en çok değer kaybedenlerin arasında yer aldı. Alman gösterge endeksi 90.58 puan (%1.15) düşüşle günü 7,789.09 seviyesinden kapattı. DAX endeksi son 9 yatırım oturumun 7’sinde düşüş gösterdi ve 8,074.47 gibi bir zirveden Kıbrıs kurtarma planıyla ilgili sorunların başlamasından önceki seviyelerine yerleşti.

Nikkei – Çarşamba gününün büyük bir kısmını negatif bölgede geçiren Nikkei endeksi kapanışta küçük, 5 puanlık bir artış yapmayı başardı. Ancak bununla birlikte, Nikkei endeksi, Euro Bölgesi’nde riskli yatırımlara sahip finans kuruluşları ve ihracatçılar aşağıya doğru baskı yaratınca, Perşembe günü erken saatlerdeki yatırımlarda endeks %1’in üzerinde düşüş gösterdi.

BNP Parabas – Euro Bölgesi’nde an itibarıyla devam etmekte olan belirsizlik varken, Fransız bankacılık devinin bu kadar iyi bir performans sergileyeceğini kimse aklının ucundan geçirmezdi. Aslına bakarsanız, firmanın hisseleri Ocak ayının sonlarından beri düşüş trendinde seyrediyordu. An itibarıyla $40’ın altında seyrediyor ve bulunduğu kanalın dibine yaklaşıyor, ancak $35-$36 seviyelerinde çıkışa geçebileceğinin sinyallerini veriyor olabilir.

24 Option Döviz Piyasası Forex Yorumları

EUR: Çarşamba günü Euro düşüşüne devam ederek USD karşısında kısa bir süreliğine de olsa son 4 ayın en düşük seviyesi olan 1.2750’ye indi. JPY karşısında ise Salı günü son 1 ayın en düşük seviyesini gördükten sonra Çarşamba günü de %0.1 değer kaybetti. Euro’nun üzerindeki satış baskısının devam etmesi bekleniyor ve ufukta Euro için olumlu herhangi bir sürpriz gözükmüyor. Bu durum, 24option platformunda mükemmel bir alışverişe dönüştürülebilir.

GBP: Londra oturumunda USD ve JPY karşısında İngiliz Poundu değer kaybederken, Kuzey Amerika piyasaları açılır açılmaz yön değiştirdi. Euro karşısında ise GBP yükselmeye devam etti ve an itibarıyla 0.8450 seviyesinin altında seyrediyor. Bu durumu 24option’da kâra çevirebilirsiniz.

USD: Amerikan Doları, Çarşamba günü Euro’daki zayıflıktan faydalanarak bir dizi döviz kuru karşısında son 7½ ayın zirvesine çıktı. Özellikle GBP ve JPY karşısında, USD, Kuzey Amerika yatırımları sırasında düştü.

JPY: Avrupa’daki yatırımlarda USD ve GBP karşısında güç kaybeden JPY kayıplarının büyük bir kısmını New York’taki yatırımlar başlar başlamaz geri topladı. Euro karşısında 120.50 seviyesinin altına düşen JPY, Salı günü görülmüş olan son bir ayın en düşük seviyesi 119.45’i test etmeyi bekliyor.

TRY: Yatırımcıların Perşembe günü Kıbrıs’taki bankaların yeniden açılmasını beklemeleriyle, Türk Lirası, Euro karşısında güç kazanmaya devam etti. USD ve GBP karşısında da kısmen yükselirken, Avrupa yatırım seansında JPY karşısında düştü, ama New York piyasaları açılır açılmaz toparlandı.

24 Option Emtia Piyasası Yorumları

Metaller: Yatırımcıların, Kıbrıs’taki bankalar Perşembe günü yeniden açıldığında AB bankalarının zorlanacağından korkarak güvenli liman yatırımlarına yönelmeleriyle Çarşamba günü Altın sağlam bir performans ortaya koydu ve $1600/ons seviyesinin üzerine çıktı. Nisan ayı Comex Altını $10.30 artışla $1,606.00/ons seviyesine yerleşirken, Mayıs ayı Comex Gümüşü de $0.026 yükselerek $28.705/ons seviyesinden işlem gördü.

Enerji: Dünya genelinde petrole olan talebin artmış olduğuna inanmaya devam eden yatırımcılar sayesinde Ham Petrol üst üste dördüncü gün de yükseldi. Mayıs ayı tedarikine ayrılan hafif, tatlı ham petrol 24 sent (%0.3) artışla $96.58/varil seviyesinden işlem gördü. Güncelleştirmeler için 24options’ı kontrol edin.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Grand Opsiyon 60 Saniye Opsiyonu ile Yatırımlarınıza Başlayın
Share with: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
24 Option Günlük Piyasa İncelemesi ve İkili Opsiyon Analizi 28 Mart 2013 konusunu Ask, Bing, Google, Yahoo, Yandex arama motorlarında arayabilirsiniz.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

İkili Opsiyonlar Yatırım Yapmanın Yeni Yolu!
24Optionun Tek Dokunuş¸ Opsiyonu İle 3 İşlemde 1000$ Kazanın - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Altın Fırsatlarından Kâr Elde Edin - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

Yasal Risk Uyarısı

Bu web sitesi içeriğinde verilen bilgiler herhangi bir ürünün veya yatırım aracının alınıp satılması konusunda arz veya talep teklifi kimliği içermez, sadece bilgilendirme amacı taşır. Yalnızca buradaki bilgilendirmeler hedef alınarak profesyonel destek araştırılmadan yapılacak yatırımlarda oluşacak zararlardan hiçbir sorumluluk kabul edilmez. İkili opsiyon piyasalarında yatırım işlemleri spekülatiftir ve bilinçsiz kontrolsüz yatırımlar çok kısa sürelerde çok ciddi kayıp ile sonuçlanabilirler. Kullanıcıların bu konulardaki risk uyarılarını iyice incelemiş, ihtiyaçları karşılığında risk yönetimlerini dengeleyerek her türlü sonucu göze almış olmaları gerekmektedir. İşlem yapmaya başlamış olan yatırımcılar bu şartları okuyarak anlamış ve tüm sorumluluğu kabullenmiş olduklarını beyan etmiş olurlar.
Popüler Aramalar:ikili opsiyon, www trga, opsiyon hesabı, anal izle, ikili opsiyon yorumları, opsiyon işlemleri, ikili opsiyon taktikleri, ikili opsiyon eğitim, fb me, ikili opsiyon robotu, ikili opsiyon nedir, ikili opsiyon şirketleri, ikili opsiyon analizleri, 24 option nedir, ikili opsiyon borsası, ikili opsiyon yasal mı, ikili opsiyon brokerları, hedef option, ikili eğitiminin zararları, 24option nedir, analzz, hedef option nedir, 24 option şikayet, ikili opsiyon yatırımı, ikili opsiyon demo, 24option güvenilir mi, en iyi ikili opsiyon, analzz com, ಅಶ್ಲೀಲ ಟ್ಯೂಬ್, 24 option yorum, anal izle anal izle, www analzz com, vopsıyon, ikili opsiyon firmaları, yaymay investments limited, 24option şikayet var, kumarın zararları, altın hesabı açtırmak karlı mı, ikili opsiyonda nasıl kazanılır, dow teorisi nedir, 二元期權, ikili opsiyon kumar mıdır, 24 opsiyon, @fenerbahce, xpmarkets nedir, opteck nedir, ikili işlem nedir, 24option yorum, hedef option şikayet, www opsiyonticareti com ikili-opsiyon-firmasi-24options-sirketi-guvenilir-mi24Option Mobil Ticaret Her Zaman Her Yerde İkili Opsiyon Ticareti

Bir Sonraki Hamleniz Nedir? - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

24Option İle İşlem Yaparak Siz de Facebooktan Para Kazanabilirsiniz - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Aşağıdaki konular da ilginizi çekebilir:close