24 Option Günlük Piyasa İncelemesi ve İkili Opsiyon Analizi 29 Mart 2013

24 Option Küresel Piyasa ve Endeks Yorumları

Olumsuz gelen Chicago PMI (Satın Alma Müdürleri Endeksi) ve artan başlangıç işsizlik başvuruları raporu bile yatırımcıların uzun Paskalya Bayramı tatiline hazırlandıkları ABD piyasalarını Perşembe günü yükselmekten alıkoyamadılar. Dow Jones endeksi %0.36 ve NASDAQ endeksi %0.34 yükselirken, S&P 500 endeksi %0.41 değer kazanarak tüm zamanların zirvesini yeniden belirledi. Savunma sanayii hisseleri bir kez daha yükselişe öncülük ettiler. Avrupa’da ise Kıbrıs bankalarının 12 günlük tatilin ardından ilk kez açılmalarıyla piyasalar yükseldi. Bankalardan mevduatların çekileceği ve muhtemel şiddet korkuları gerçeğe dönüşmezken, bankalar sağlam bir şekilde açıldı ve piyasalara o çok ihtiyaç duyulan iyimserliği aşıladı. Asya’da borsalar Perşembe günü güçlü bir satış baskısıyla açıldılar. Şanghay Bileşik endeksi %2.8 düşüşle açık ara en çok değer kaybeden oldu. Nikkei, Kosp ve All Ordinaries endeksleri de düştüler. Singapur, Hong Kong, Hindistan ve Avustralya’daki piyasalar da ABD ve Avrupa piyasaları gibi Cuma günü kapalı olacaklar.

S&P 500 – S&P 500 endeksi sağlam bir başlangıç yaparak ilk dakikalardan yükselmeye başladı. Kısa bir süreliğine negatif bölgeye düşse de boğalar ipleri ele aldılar ve gün boyunca endeksi yükselttiler. S&P 500 endeksi günü %0.41 artışla 1,569.19 seviyesinde bitirerek en son 9 Ekim 2007 seviyesinde görülen bir önceki zirveyi gölgede bıraktı ve kendisine yeni bir rekor oluşturdu.

DAX – Avrupa piyasaları yükselirken DAX endeksi yön bulmakta zorlandı. Alman endeksi pozitif bölgede kapatmayı başarsa da yükselişi %0.08 ile sınırlı kaldı.

Nikkei – Finans kuruluşlarının ve ihracatçıların endekste bir kez daha baskı kurmalarıyla Perşembe günü Nikkei endeksi %1.3 değer kaybetti. Cuma günü açılışta yükselişe geçen endeks, kazançları hemen geri bıraktı ve açılıştan sadece 30 dakika sonra kendisini negatif bölgede buldu. Bu düşüşün arkasında JPY’nin yükselmesine ve piyasaların düşmesine neden olan zayıf Japon endüstriyel üretim rakamları vardı.

Sony – Nikkei’nin bu sene yükselmiş olduğu dalgayla Sony de yükseldi ve toplamda %50’nin üzerinde artışla $10.72’den $17.40 seviyesine çıktı. Faktörlerin bir araya geldiğinde Sony üzerindeki etkilerine bakacak olursak, hisse senedinin bu yıl tırmanışına devam edeceğini söyleyebiliriz. Japon Yeni’ndeki zayıflama da ihracatçıların kazançlarına olumlu yansıyor. ABD tüketicisinin bir dönüşüyle satışlar artacaktır ve bu yıl önümüzdeki aylarda piyasaya sürülecek olan Play Station’ın bir sonraki jenerasyonu da mutlaka ciddi şekilde etkileyecektir.

24 Option Döviz Piyasası Forex Yorumları

EUR: Perşembe günü Kıbrıs bankalarının sessiz bir şekilde yeniden açılmalarıyla Euro karmaşık bir görünüm çizdi. USD karşısında kısmen güçlenen Euro, GBP karşısında düştü ve JPY karşısında durağan bir görünüm sergiledi. Mart ayı boyunca, EUR, Amerikan Doları karşısında %2 değer kaybetti. Bu durum, 24option platformunda mükemmel bir alışverişe dönüştürülebilir.

GBP: İngiliz Poundu, Perşembe günü güç kazandı ve EUR, USD, JPY karşısında yükseldi. Bu durumu 24option’da kâra çevirebilirsiniz.

USD: Hem Euro hem de İngiliz Poundu’nun yükselmesiyle Perşembe günü USD değer kaybetti. Japon Yeni ise 94.00-94.25 aralığında işlem gördü. Genel olarak USD ilk çeyrek boyunca dünya kurları karşısında epey yükseldi ve ABD ekonomisinin ivme kazanmasıyla USD’nin güçlenmeye devam etmesi bekleniyor.

JPY: Japon Yeni, Perşembe günü, USD ile Euro karşısında genel olarak durağan bir görünüm sergilerken, GBP karşısında hafifçe değer kaybetti. Cuma günü erken saatlerde yayınlanan bir yığın ekonomik raporun JPY’ye etkisi hafif oldu ve Avrupa ile ABD piyasalarının önümüzdeki haftaya kadar kapalı kalacak olmalarıyla JPY’nin pek hareket almayacağı ortada.

TRY: Çarşamba günü Türk Lirası’ndaki yatırımlar karmaşıktı. Euro karşısında kısmen yükseldikten sonra önceki seviyelerine düştü, İngiliz Poundu karşısında ise zayıfladı. Dalgalı yatırımlarda USD karşısında değer kazanan Türk Lirası, JPY karşısında durağan bir görünüm sergiledi ve 51.600-52.000 aralığında işlem gördü.

24 Option Emtia Piyasası Yorumları

Metaller: Kıbrıs bankaları herhangi bir olay yaşanmadan açılınca AB’deki bankalardan mevduatların çekilmesi korkusu ve riski ortadan kalktı. Perşembe günü yatırımcıların uzun hafta sonuna girerken risk almaya başlamalarıyla Altın bir kez daha düştü. Nisan ayı Comex Altını $11.80 kayıpla $1,594.40/ons seviyesinden işlem görürken, Mayıs ayı Comex Gümüşü de $0.297 düşerek $28.32/ons seviyesinden kapattı.

Enerji: Perşembe günü, Ham Petrol, 65 sent (%0.7) artışla $97.23/varil seviyesinden işlem gördü ve Mart ayında %5.6, 2013 yılının ilk çeyreğinde toplam %5.9 yükselmiş oldu. Kutsal Cuma Bayramı sebebiyle Petrol piyasaları Cuma günü kapalı kalacaklar.Güncelleştirmeler için 24options’ı kontrol edin.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Grand Opsiyon 60 Saniye Opsiyonu ile Yatırımlarınıza Başlayın
Share with: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
24 Option Günlük Piyasa İncelemesi ve İkili Opsiyon Analizi 29 Mart 2013 konusunu Ask, Bing, Google, Yahoo, Yandex arama motorlarında arayabilirsiniz.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

İkili Opsiyonlar Yatırım Yapmanın Yeni Yolu!
24Optionun Tek Dokunuş¸ Opsiyonu İle 3 İşlemde 1000$ Kazanın - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Altın Fırsatlarından Kâr Elde Edin - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

Yasal Risk Uyarısı

Bu web sitesi içeriğinde verilen bilgiler herhangi bir ürünün veya yatırım aracının alınıp satılması konusunda arz veya talep teklifi kimliği içermez, sadece bilgilendirme amacı taşır. Yalnızca buradaki bilgilendirmeler hedef alınarak profesyonel destek araştırılmadan yapılacak yatırımlarda oluşacak zararlardan hiçbir sorumluluk kabul edilmez. İkili opsiyon piyasalarında yatırım işlemleri spekülatiftir ve bilinçsiz kontrolsüz yatırımlar çok kısa sürelerde çok ciddi kayıp ile sonuçlanabilirler. Kullanıcıların bu konulardaki risk uyarılarını iyice incelemiş, ihtiyaçları karşılığında risk yönetimlerini dengeleyerek her türlü sonucu göze almış olmaları gerekmektedir. İşlem yapmaya başlamış olan yatırımcılar bu şartları okuyarak anlamış ve tüm sorumluluğu kabullenmiş olduklarını beyan etmiş olurlar.
Popüler Aramalar:ikili opsiyon, www trga, opsiyon hesabı, anal izle, ikili opsiyon yorumları, opsiyon işlemleri, ikili opsiyon taktikleri, ikili opsiyon eğitim, fb me, ikili opsiyon robotu, ikili opsiyon nedir, ikili opsiyon şirketleri, ikili opsiyon analizleri, 24 option nedir, ikili opsiyon borsası, ikili opsiyon yasal mı, ikili opsiyon brokerları, hedef option, ikili eğitiminin zararları, 24option nedir, analzz, hedef option nedir, 24 option şikayet, ikili opsiyon yatırımı, ikili opsiyon demo, 24option güvenilir mi, en iyi ikili opsiyon, analzz com, ಅಶ್ಲೀಲ ಟ್ಯೂಬ್, 24 option yorum, anal izle anal izle, www analzz com, vopsıyon, ikili opsiyon firmaları, yaymay investments limited, 24option şikayet var, kumarın zararları, altın hesabı açtırmak karlı mı, ikili opsiyonda nasıl kazanılır, dow teorisi nedir, 二元期權, ikili opsiyon kumar mıdır, 24 opsiyon, @fenerbahce, xpmarkets nedir, opteck nedir, ikili işlem nedir, 24option yorum, hedef option şikayet, www opsiyonticareti com ikili-opsiyon-firmasi-24options-sirketi-guvenilir-mi24Option Mobil Ticaret Her Zaman Her Yerde İkili Opsiyon Ticareti

Bir Sonraki Hamleniz Nedir? - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

24Option İle İşlem Yaparak Siz de Facebooktan Para Kazanabilirsiniz - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Aşağıdaki konular da ilginizi çekebilir:close