24 Option Günlük Piyasa İncelemesi ve İkili Opsiyon Analizi 30 Nisan 2013

24 Option Küresel Piyasa ve Endeks Yorumları

ABD piyasaları Pazartesi günü güçlü bir görünüm çizdiler. Açılışı yükselerek yapan piyasalar, gün boyunca pozitif değer kazanmaya devam ettiler. Yükselişe öncülük eden teknoloji borsalarında NASDAQ’ı oluşturan Apple, Google ve Microsoft üçlüsü %2.2’nin üzerinde artış yaşadılar. Basit materyaller ve enerji sektörleri de sağlam kazançlar elde ettiler. Dow Jones ve S&P 500 endeksleri günü %0.7’nin üzerinde artışlarla kapatırken, NASDAQ endeksi %0.8’in üzerine çıkmayı başardı. Avrupa’da da piyasalar Pazartesi günü akıllıca yükselişler gösterdiler. İtalya’da oluşturulan yeni hükümet, Avrupalı yatırımcılara AB bölgesiyle ilgili güven verdi. AMB’nin bu haftanın ilerleyen günlerinde faiz oranlarında kesintiye gitmesi ihtimali de yatırımcılara iyimserlik kattı. Asya borsaları da Pazartesi günü yükselirken, Güney Kore’nin Kospi endeksi %0.2 kayıpla istisna oldu.

S&P 500 – Teknoloji ve enerji borsalarındaki güçlenmenin etkisiyle, S&P 500 endeksi Pazartesi günü %0.72 yükselerek kendisine 1,593.61 seviyesinde yeni bir tüm zamanların zirvesi belirledi. Piyasadaki iyimserliğin had safhada olmasıyla S&P 500 endeksi açılışı yükselerek yaptı ve tüm günü pozitif bölgede geçirdi.

DAX – DAX endeksi tüm günü pozitif bölgede geçirdikten sonra günü kazançla kapattı. Almanya’nın gösterge endeksi, Avrupa genelinde önemli averajların arttığı bir günü %0.75 değer kazancıyla bitirdi.

Nikkei – Japonya’daki piyasalar Pazartesi gününü resmi tatil dolayısıyla tatil yaparak geçirdiler. Salı sabahı erken saatlerdeki yatırımlarda, uzun hafta sonu tatilinden geri döndükten sonra, endüstriyel üretimin ve perakende satış rakamlarının hayal kırıklığı yaratmalarıyla Nikkei endeksi düşüşe geçti. Bu raporların sonuçları, işsizlik rakamlarındaki düşüşü ve hane harcamaları rakamlarındaki artışı gölgede bıraktı.

Amazon – Pazartesi günü gerçekleştirilen yatırımlarda, Amazon hisseleri, 200 günlük hareket ortalaması olan $251.00’ın altına indi ve hisse başına $249.15 seviyesinden el değiştirdi. Bu düşüş aynı zamanda Amazon’un hisselerinin son birkaç ay boyunca destek görmüş olduğu $255.00 seviyesinin altına indiği anlamına geliyor. Bir sonraki ciddi destek seviyesinin $220.00 seviyesinde olması ve son satışların çok yüksek hacimde olmasıyla internet perakendecisinin hisselerinde ayısal bir ivme görebiliriz.

24 Option Döviz Piyasası Forex Yorumları

EUR: İtalya’nın yeni hükümetinin ant içmesiyle, bölgeyi saran belirsizliğin son bulması ve AB’nin gelecekteki yönüyle ilgili döviz kuru yatırımcılarına biraz iyimserlik alanı açması, Pazartesi günü Euro’nun dünya kurları karşısında değer kazanmasını sağladı.Bu durum, 24option platformunda mükemmel bir alışverişe dönüştürülebilir.

GBP: EUR ve USD karşısında Pazartesi günü GBP değer kaybetti. JPY karşısında durağan bir görünüm sergileyecekmiş gibi bir tablo çizse de, günün ilerleyen saatlerinde Japon kuru karşısında da satış yaşadı. Bu durumu 24option’da kâra çevirebilirsiniz.

USD: Amerikan Doları, Pazartesi günü karmaşık bir görünüm çizerek, GBP karşısında güç kazandı, ama EUR karşısında zayıfladı. JPY karşısında Londra oturumunda güç gösterisi yapan USD, Kuzey Amerika yatırımlarında zayıfladı.

JPY: Londra oturumunda zayıflayan Japon Yeni, kaybettiklerinin bir kısmını Kuzey Amerika oturumu başladığında geri kazandı. Salı sabahı erken saatlerdeki yatırımlarda, Japonya’dan gelen endüstriyel üretim ve perakende satış rakamlarının hayal kırıklığı yaratmış olmalarının etkisiyle Japon Yeni dünya kurları karşısında ağır ağır zayıflıyordu.

TRY: Pazartesi günü Türk Lirası karmaşık bir görünüm çizdi ve USD, JPY ve GBP karşısında güç kazanırken, EUR karşısında değer kaybetti. Türk bonolarındaki faiz oranları üst üste beşinci gün düşerken yatırımcıların Türkiye Merkez Bankası’nın Mayıs ayındaki toplantısından faiz oranlarında daha da kesintiye gidilmesi kararı beklemeleriyle bu güç kazanma durumu biraz beklenti dışıydı. AMB’nin Perşembe günkü toplantıda faiz oranlarında kesintiye gitmesinin bekleniyor olmasıyla Euro’nun güçlenmesi de düşük bir ihtimale sahipti. Ancak bu hareketlenmelere genel olarak bakılacak olursa, yükselmekte olan Türk Lirası’nı dizginlemeye çalışan Türkiye Merkez Bankası’ndan bir faiz oranı kesintisi geleceğinin sinyali olduğu söylenebilir.

24 Option Emtia Piyasası Yorumları

Metaller: Haftaya pozitif bir notla başlayan Altın, $1.47 artışla $1,468.30/ons seviyesinden işlem gördü. Gümüş de değer kazandı ve $0.482 yükselerek $24.27/ons seviyesine yerleşti. Kıymetli metal piyasaları, Çarşamba günü gerçekleşecek olan ve politika belirleyicilerin faiz oranlarını ve varlık alım planlarını olduğu gibi bırakmalarının beklendiği FAMK toplantısının sonuçları ile Perşembe günü gerçekleşecek olan ve AMB’nin faiz oranlarında 25 baz puan kesintiye gitmesinin beklendiği AMB toplantısının sonuçlarını bekliyorlar.

Enerji: Taleple ilgili endişelerin sürüyor olmasına rağmen, USD endeksinin hafifçe olsa da yumuşamasının ve yatırımcıların bu hafta ilerleyen günlerde Euro Bölgesi’nden ekonomik teşvikte bir artış beklemelerinin etkisiyle Pazartesi günü Petrol %1.6 değer kazanmayı başardı. Haziran ayı tedarikine ayrılan Ham Petrol günü $1.50 artışla $94.50/varil seviyesinde tamamladı. Güncelleştirmeler için 24options’ı kontrol edin.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Grand Opsiyon 60 Saniye Opsiyonu ile Yatırımlarınıza Başlayın
Share with: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
24 Option Günlük Piyasa İncelemesi ve İkili Opsiyon Analizi 30 Nisan 2013 konusunu Ask, Bing, Google, Yahoo, Yandex arama motorlarında arayabilirsiniz.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

İkili Opsiyonlar Yatırım Yapmanın Yeni Yolu!
24Optionun Tek Dokunuş¸ Opsiyonu İle 3 İşlemde 1000$ Kazanın - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Altın Fırsatlarından Kâr Elde Edin - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

Yasal Risk Uyarısı

Bu web sitesi içeriğinde verilen bilgiler herhangi bir ürünün veya yatırım aracının alınıp satılması konusunda arz veya talep teklifi kimliği içermez, sadece bilgilendirme amacı taşır. Yalnızca buradaki bilgilendirmeler hedef alınarak profesyonel destek araştırılmadan yapılacak yatırımlarda oluşacak zararlardan hiçbir sorumluluk kabul edilmez. İkili opsiyon piyasalarında yatırım işlemleri spekülatiftir ve bilinçsiz kontrolsüz yatırımlar çok kısa sürelerde çok ciddi kayıp ile sonuçlanabilirler. Kullanıcıların bu konulardaki risk uyarılarını iyice incelemiş, ihtiyaçları karşılığında risk yönetimlerini dengeleyerek her türlü sonucu göze almış olmaları gerekmektedir. İşlem yapmaya başlamış olan yatırımcılar bu şartları okuyarak anlamış ve tüm sorumluluğu kabullenmiş olduklarını beyan etmiş olurlar.
Popüler Aramalar:ikili opsiyon, www trga, opsiyon hesabı, anal izle, ikili opsiyon yorumları, opsiyon işlemleri, ikili opsiyon taktikleri, ikili opsiyon eğitim, fb me, ikili opsiyon robotu, ikili opsiyon nedir, ikili opsiyon şirketleri, ikili opsiyon analizleri, 24 option nedir, ikili opsiyon borsası, ikili opsiyon yasal mı, ikili opsiyon brokerları, hedef option, ikili eğitiminin zararları, 24option nedir, analzz, hedef option nedir, 24 option şikayet, ikili opsiyon yatırımı, ikili opsiyon demo, 24option güvenilir mi, en iyi ikili opsiyon, analzz com, ಅಶ್ಲೀಲ ಟ್ಯೂಬ್, 24 option yorum, anal izle anal izle, www analzz com, vopsıyon, ikili opsiyon firmaları, yaymay investments limited, 24option şikayet var, kumarın zararları, altın hesabı açtırmak karlı mı, ikili opsiyonda nasıl kazanılır, dow teorisi nedir, 二元期權, ikili opsiyon kumar mıdır, 24 opsiyon, @fenerbahce, xpmarkets nedir, opteck nedir, ikili işlem nedir, 24option yorum, hedef option şikayet, www opsiyonticareti com ikili-opsiyon-firmasi-24options-sirketi-guvenilir-mi24Option Mobil Ticaret Her Zaman Her Yerde İkili Opsiyon Ticareti

Bir Sonraki Hamleniz Nedir? - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

24Option İle İşlem Yaparak Siz de Facebooktan Para Kazanabilirsiniz - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Aşağıdaki konular da ilginizi çekebilir:close