24 Option Günlük Piyasa İncelemesi ve İkili Opsiyon Analizi 31 Ağustos 2012

24 Option Küresel Piyasa Yorumları

Haftanın başlarında düşük hacimlerde işlem gören pazarlar, Perşembe günü iyi satış yaptı. Bu satışın büyük bir kısmını, Bay Bernanke’nin konuşmasının öncesindeki pozisyon almalara ve ABD’deki uzun hafta sonu tatiline bağlamak mümkün. Dünya çapında satışlar yaşayan borsalarda, Alman DAX endeksi %1.6 düşerken, Hang Seng %1.2’lik bir azalma yaşadı. S&P 500 ise görece hafif bir şekilde %0.6’lık düşüş yaşadı. İspanyol ve İtalyan tahvilleri, İspanyol eğrisinin uzun ucunun yaklaşık olarak 10bps kadar patlamasıyla birlikte elden çıkarıldı.

DXY %0.1 seviyesinde yükselmiş olsa da, para birimleri pasif kaldılar.

Peki ya Avrupa’daki güvenli liman çağrısını hızlandıran etken neydi?

“Almanlarınkileri al İspanyollarınkileri/İtalyanlarınkileri sat” düşüncesini destekleyebilecek onlarca haber olduğundan dolayı net bir şey söylemek mümkün değil, yine de, önümüzdeki hafta gerçekleşecek olan Avrupa Merkez Bankası görüşmesine olumsuz bir başlık gireceğinden şüphe olmayan bazı ilginç ve rahatsız edici haberler verebiliriz İspanya’dan:

1) İspanya’daki bölgeler, finansal ihtiyaçlarına köprü olabileceğini açıklanmış olan federal hükümetten yardım talep etmek için birbirleriyle yarışıyorlar, ve

2) İspanyol yetkililer, sıkıntılı bir dönemden geçen Bankia isimli bankanın sermaye yapısını, dış yardımlara başvurulmasına gerek kalmadan, bir ihtimal yeniden düzenleyebileceklerini ima ettiler. Bu iki gelişme de, dışardan gelen gözlemcilerin bakışları altında yapısal düzenleme geçirmek zorunda kalmadan borçlarının ikinci pazarda Avrupa Merkez Bankası tarafından satın alınması için uğraşan İspanyol hükümetinin bir bölümünün duruşlarını yansıtıyor. İspanya’nın federal hükümeti bankaya nefes aldırmayı ya da bölgesel kurtarma paketlerini hayata geçirmeyi kendi başına başarabilecek mi?

Bunu tahmin etmek kolay değil, ama İspanya’nın, finansal sektörünün sermaye yapısını yeniden düzenlemek için uğraşırken Avrupa’daki enstitülerden yardım alacağıyla ilgili gelen ilk haberlere pazarların vermiş olduğu rahatlama tepkisinden yola çıkılacak olursak, İspanyol hükümetinin attığı son adımların, onları İspanyol tahvillerinde olumlu sonuçlar doğuracak olan politikalardan uzaklaştıracağını söyleyemeyiz.

Asya’da bu sabah açıklanacak olan önemli ekonomik veriler arasında, Japonya’nın göstergelerinin bulunduğu kapsamlı bir liste de var. Bu listede CPI, endüstriyel üretim, konutlandırma başlangıcı ve genel inşaatlar da bulunuyor. Hem ülkenin iç ekonomisi hem de ihracata yönelik faktörler üzerine son birkaç günde gelen fazlasıyla yumuşak verilerin ardından, buradan pek bir şey beklemek mümkün değil. Bloomberg’e gelen tahminlerde, deflasyonun devam edeceği ve endüstriyel üretimde toparlanmalar olacağı söyleniyor.

Ama bugünün en önemli olayı, Bay Bernanke’nin Jackson Hole’da yapacağı konuşma olacak.

24Option Döviz Piyasası Yorumları

EUR/USD: Dün gün sonunda satış yaşayan Euro, bu sabah Asya borsasında biraz daha güçlü şekilde işlem görüyor. 1.2503 seviyesine kadar düşmüş olan Euro an itibarıyla 1.2518 seviyesinden işlem görürken, pazarlar da “Bernanke Kukla Gösterisi”ne hazırlanıyorlar. Bay Bernanke her zaman sürprizlerle dolu olması ve yatırımcıları hep şaşırtmasıyla biliniyor. Bunun yanında, Yunanistan’ın parasının suyunu çekmesi ve İspanya’nın sınırlara kadar zorlanması yüzünden Avrupa kaynıyor. Bu durum, 24option platformunda mükemmel bir alışverişe dönüştürülebilir.

GBP/USD: Global işaretlerin ve USD’nin değerinin peşinden giden Pound ile birlikte İngiltere bu aralar çok durağan. 1.5794 seviyesinden işlem görürken, 1.5800 fiyat sınırına gittikçe yaklaşıyor. Marketleri harekete geçirmesi beklenmeyen Ülke Çapında HPI dışında İngiltere’den gelen herhangi bir eko veri ya da haber bulunmuyor. Bu durumu 24option’da kâra çevirebilirsiniz.

USD/JPY: JPY birkaç puan düşmüş olsa da, 78.50 fiyat seviyesine çapayı atmış durumda. Riskten kaçınma düşüncesi hâlâ güçlü bir factor olarak kendini gösterirken, parite de 78.46 seviyesinden işlem görüyor. Yukarıda da belirtilmiş olduğu gibi, Japonya, aylık ekonomik verilerinin büyük birkısmını bugün yayınlıyor. (Aşağıdaki tabloya göz atınız)

Japonya Ekonomik Veriler 31 Ağustos 2012

24Option Emtia Piyasası Yorumları

Metaller: Global pazarlar, günün ilerleyen saatlerinde Bay Bernanke’nin yapacağı konuşmayı beklerlerken, altın vadeli işlemleri dün mütevazı bir şekilde işlem görürken, spekülasyonlar sonrası edilen kârlar ve tabloyu sıkılaştırma biraz daha kendini gösterdi. Yatırımcıların, ABD Federal Rezerv Başkanı Ben Bernanke’nin yapacağı konuşmayı beklemeleri ile birlikte pazar alanı genel olarak sakin görünüyor. Ayrıca, önümüzdeki hafta yapılacak olan (6 Eylül) Avrupa Merkez Bankası görüşmesi de önemli bir merkez bankası olayı olucak. AMB’nin yeni bir teşvik paketini açıklayacağına dair bahisler çok yüksek. ABD ya da AB’ye gelecek yeni teşvik paketleri, en azından başlangıç olarak, değerli metaller dâhil, emtia-pazarını-canlandırıcı bir görev görecektir. Cuma sabahında Altın 1655.00 seviyesinden işlem görüyor.

Enerji: Uzun zamandır beklenen merkez bankacıları toplantısının öncesinde ve Isaac kasırgasının Meksika Körfezi’ndeki enerji endüstrisini görece hasarsız terk etmesinin sonrasında, ham petrol, kayıplarını ikinci güne taşıdı.

NYMEX’te ham petrol fiyatı 87 cent (%0.9) düşerek varil başına $94.62 seviyesinden işlem gördü.

Çarşamba günü petrol borsalarındaki sürpriz yükseliş, fiyatlar üzerinde baskı oluşmasına neden oldu ve stratejik rezervlerin piyasaya sürüleceğiyle ilgili dedikoduları ortaya çıkarttı. Orta Doğu’daki gerginliğin azalmasıyla birlikte, ham petrol fiyatlarının düşmeye devam etmesi bekleniyor. Güncelleştirmeler için 24options’ı kontrol edin.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Grand Opsiyon 60 Saniye Opsiyonu ile Yatırımlarınıza Başlayın
Share with: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
24 Option Günlük Piyasa İncelemesi ve İkili Opsiyon Analizi 31 Ağustos 2012 konusunu Ask, Bing, Google, Yahoo, Yandex arama motorlarında arayabilirsiniz.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

İkili Opsiyonlar Yatırım Yapmanın Yeni Yolu!
24Optionun Tek Dokunuş¸ Opsiyonu İle 3 İşlemde 1000$ Kazanın - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Altın Fırsatlarından Kâr Elde Edin - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

Yasal Risk Uyarısı

Bu web sitesi içeriğinde verilen bilgiler herhangi bir ürünün veya yatırım aracının alınıp satılması konusunda arz veya talep teklifi kimliği içermez, sadece bilgilendirme amacı taşır. Yalnızca buradaki bilgilendirmeler hedef alınarak profesyonel destek araştırılmadan yapılacak yatırımlarda oluşacak zararlardan hiçbir sorumluluk kabul edilmez. İkili opsiyon piyasalarında yatırım işlemleri spekülatiftir ve bilinçsiz kontrolsüz yatırımlar çok kısa sürelerde çok ciddi kayıp ile sonuçlanabilirler. Kullanıcıların bu konulardaki risk uyarılarını iyice incelemiş, ihtiyaçları karşılığında risk yönetimlerini dengeleyerek her türlü sonucu göze almış olmaları gerekmektedir. İşlem yapmaya başlamış olan yatırımcılar bu şartları okuyarak anlamış ve tüm sorumluluğu kabullenmiş olduklarını beyan etmiş olurlar.
Popüler Aramalar:ikili opsiyon, www trga, opsiyon hesabı, anal izle, ikili opsiyon yorumları, opsiyon işlemleri, ikili opsiyon taktikleri, ikili opsiyon eğitim, fb me, ikili opsiyon robotu, ikili opsiyon nedir, ikili opsiyon şirketleri, ikili opsiyon analizleri, 24 option nedir, ikili opsiyon borsası, ikili opsiyon yasal mı, ikili opsiyon brokerları, hedef option, ikili eğitiminin zararları, 24option nedir, analzz, hedef option nedir, 24 option şikayet, ikili opsiyon yatırımı, ikili opsiyon demo, 24option güvenilir mi, en iyi ikili opsiyon, analzz com, ಅಶ್ಲೀಲ ಟ್ಯೂಬ್, 24 option yorum, anal izle anal izle, www analzz com, vopsıyon, ikili opsiyon firmaları, yaymay investments limited, 24option şikayet var, kumarın zararları, altın hesabı açtırmak karlı mı, ikili opsiyonda nasıl kazanılır, dow teorisi nedir, 二元期權, ikili opsiyon kumar mıdır, 24 opsiyon, @fenerbahce, xpmarkets nedir, opteck nedir, ikili işlem nedir, 24option yorum, hedef option şikayet, www opsiyonticareti com ikili-opsiyon-firmasi-24options-sirketi-guvenilir-mi24Option Mobil Ticaret Her Zaman Her Yerde İkili Opsiyon Ticareti

Bir Sonraki Hamleniz Nedir? - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

24Option İle İşlem Yaparak Siz de Facebooktan Para Kazanabilirsiniz - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Aşağıdaki konular da ilginizi çekebilir:close