24 Option Günlük Piyasa İncelemesi ve İkili Opsiyon Analizi 4 Mart 2013

24 Option Küresel Piyasa ve Endeks Yorumları

ABD piyasaları, Çin ve İngiltere’den gelen can sıkıcı PMI (Satın Alma Müdürleri Endeksi) verilerini üzerlerinden atmayı ve Cuma gününü yükselişle kapatmayı başardılar. Piyasalar aynı zamanda haftayı da değer kazanarak kapattılar ve Pazartesi günü verilen büyük kayıpları gidermiş oldular. Cuma günü haczin gelecek olmasına rağmen piyasalar etkilenmemiş gibi görünüyorlar ve yatırımcılar da ABD liderlerinin öyle ya da böyle bir çözüme ulaşacaklarını tahmin ediyorlar. Çin imalat verilerindeki yavaşlamanın yanına bir de İtalya’daki ekonomik gelişmelerle ilgili endişelerin eklenmesiyle Avrupa piyasaları genel olarak değer kaybettiler. FTSE tek istisna olarak öne çıkarken, Cuma gününü neredeyse %0.3 artışla kapattı. Yatırımcılar, Mart ayı boyunca Avrupa’da piyasaların belli aralıklarda kalmaları bekliyorlar. Asya’da menkul kıymet borsaları Pazartesi gününe düşüşle başlarken, Nikkei trende ayak uydurmadı ve zayıflayan Yen sayesinde %1.3 yükseldi. Kore’nin KOSPI endeksinin de geçen haftaki kazançlarını bu haftaya taşıması bekleniyor.

S&P 500 – Çin ve İngiltere’nin zayıf PMI rakamları açıklamasının akabinde güne düşüşle başlanmasının ardından, ABD’den gelen güçlü verilerin ışığında piyasalar denizaşırı etkileri üzerlerinden atmayı başardılar ve yükseldiler. Bu yükselme, yatırımcılar otomatik bütçe kesintileri için bir çare bulunacağını tahmin ettikleri sırada, haciz olayının yaşanma olasılığına karşın gerçekleşti. Aslına bakarsanız, bazı ekonomistler bu bütçe kesintilerinin gerçekleşmesinin uzun vadede piyasalara olumlu yansıyacağı görüşünü bildiriyorlar. Genel olarak, S&P 500 endeksi günü %0.23 artışla, haftayı ise %0.2 kayıpla kapattı.

DAX – Avrupalı yatırımcıların, İtalya’daki genel seçim sonuçlarının etkisini çekmeye devam etmelerinin akabinde Cuma günü DAX endeksi değer kaybetti. Bunun yanına bir de Çin’den gelen zayıf imalat verileri eklendiğinde piyasaların aşağı çekilmesine yeterli oldu. DAX endeksi günü %0.43 düşüşle 7,708.16 seviyesinde kapattı.

Nikkei – Cuma günü Japon Yeni’nin zayıflamasının ardından, Pazartesi sabahı erken saatlerde Nikkei endeksi yukarı doğru bir başka hareket daha yaparak karşılık Verdi. Pazartesi günü Tokyo’da erken saatlerdeki yatırımlarda endeks %1.3 artış göstererek son 53 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

American Express – Kredi kartı firması, yeniden yapılandırma hareketi neticesinde işgücünün %8.5’luk bölümüne denk gelen 5400 istihdam pozisyonunda kesintiye gideceğini duyurdu. Hisse senedi 2012 yılında $55 ila $60 fiyat aralığında seyretmiş olsa da, bu yıl aralığın üst sınırını aştı ve son 52 haftanın en yüksek seviyesi olan $63.00’ın yakınlarında işlem görüyor. Masraf azaltma ölçümleri, hisse senedini daha da yukarılarılara, yeni seviyelere taşımaya yeterli olabilir.

24 Option Döviz Piyasası Forex Yorumları

EUR: Avrupa’nın çeşitli yerlerinden olumsuz verilerin akışının yaşanmasının ardından Cuma günü Euro değer kaybetti. USD karşısında EUR son 2½ ayın en düşük seviyelerine 1.3000’in altına inerken, ardından yeniden toparlandı ve 1.3000 seviyesinin etrafında seyretti. Bu durum, 24option platformunda mükemmel bir alışverişe dönüştürülebilir.

GBP: İngiltere PMI verisinin, İngiliz ekonomisinin Şubat ayında daralmış olduğunu göstermesinden sonra Sterlin, USD karşısında tasfiye satışına uğradı. Zayıf verilerin etkisiyle $1.5168’den $1.5028’e çökmüş olan İngiliz Sterlini, aynı zamanda USD karşısında son 2½ yılın en düşük seviyesine inmiş oldu. Japon Yeni karşısında güç kazandı. EUR/GBP paritesi ise GBP’nin önce düşüp, sonra toparlanmasıyla genel olarak durağan kapattı. Bu durumu 24option’da kâra çevirebilirsiniz.

USD: ABD’den gelen güçlü ekonomik verilerin ve Avrupa ile Çin’den gelen zayıf verilerin birleşimiyle Cuma günü Amerikan Doları yükseldi. EUR ile GBP karşısında yeni zirveler görürken, USD, Japon Yeni karşısında %1’in üzerinde değer kazandı ve yeniden 93.50 seviyesinin üzerinden işlem gördü.

JPY: Cuma günü Japon Yeni, USD karşısında zayıf bir görünüm sergileyerek %1 düşüşle 93.50 seviyesine indi. GBP karşısında JPY başlangıç olarak yükselmiş olsa da ardından eski haline döndü ve önceki seviyelerinde seyretti. EUR karşısında ise JPY yine zayıfladı ve 120.75’ten 121.75’e yükseldi.

TRY: Cuma günü yukarı doğru olan trendini devam ettiren Türk Lirası dünya kurları karşısında güç kazandı. Türk merkez bankasının daha zayıf bir Liraya sahip olma arzusuna rağmen, dış kuvvetler Türkiye’nin kurunu diğer ülkelerin ve en önemlisi Euro bölgesinin karşısında yukarı itmeye devam ediyor.

24 Option Emtia Piyasası Yorumları

Metaller: Altın geçtiğimiz hafta inişli çıkışlı bir hafta geçirip, $1,554 ila $1,620 aralığında gidip geldi ve haftayı %0.03 değer kaybederek kapatırken seviye olarak aralığın düşük yarısına yakın kapattı. USD’nin güçlenmesi ve hisse senetlerinin yükselmesinin yanına bir de dalgalanmalar eklendiğinde piyasa katılımcıları bu hafta Altına karşı tedbirli olmalılar.

Enerji: Cuma günü yılın negatif bölgesine giren Petrol sert bir şekilde düştü. Bu satışların altında yatan neden, Avrupa ve Çin’den gelen zayıf verilerle birlikte ABD’nin bu yılki büyümesini %0.5 oranında törpüleme ihtimali olan ABD bütçe kesintilerinin gerçekleşmesi olasılığıydı. Bren ham petrol Londra’da günü $0.98 (yaklaşık %1) kayıpla $110.40/varil seviyesinden kapattı. ABD ham petrolü ise %1.5 değer kaybederek $90.68/varil seviyesine indi ve Aralık ayından bu yana en düşük seviyesini görmüş oldu. Güncelleştirmeler için 24options’ı kontrol edin.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Grand Opsiyon 60 Saniye Opsiyonu ile Yatırımlarınıza Başlayın
Share with: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
24 Option Günlük Piyasa İncelemesi ve İkili Opsiyon Analizi 4 Mart 2013 konusunu Ask, Bing, Google, Yahoo, Yandex arama motorlarında arayabilirsiniz.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

İkili Opsiyonlar Yatırım Yapmanın Yeni Yolu!
24Optionun Tek Dokunuş¸ Opsiyonu İle 3 İşlemde 1000$ Kazanın - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Altın Fırsatlarından Kâr Elde Edin - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

Yasal Risk Uyarısı

Bu web sitesi içeriğinde verilen bilgiler herhangi bir ürünün veya yatırım aracının alınıp satılması konusunda arz veya talep teklifi kimliği içermez, sadece bilgilendirme amacı taşır. Yalnızca buradaki bilgilendirmeler hedef alınarak profesyonel destek araştırılmadan yapılacak yatırımlarda oluşacak zararlardan hiçbir sorumluluk kabul edilmez. İkili opsiyon piyasalarında yatırım işlemleri spekülatiftir ve bilinçsiz kontrolsüz yatırımlar çok kısa sürelerde çok ciddi kayıp ile sonuçlanabilirler. Kullanıcıların bu konulardaki risk uyarılarını iyice incelemiş, ihtiyaçları karşılığında risk yönetimlerini dengeleyerek her türlü sonucu göze almış olmaları gerekmektedir. İşlem yapmaya başlamış olan yatırımcılar bu şartları okuyarak anlamış ve tüm sorumluluğu kabullenmiş olduklarını beyan etmiş olurlar.
Popüler Aramalar:ikili opsiyon, www trga, opsiyon hesabı, anal izle, ikili opsiyon yorumları, opsiyon işlemleri, ikili opsiyon taktikleri, ikili opsiyon eğitim, fb me, ikili opsiyon robotu, ikili opsiyon nedir, ikili opsiyon şirketleri, ikili opsiyon analizleri, 24 option nedir, ikili opsiyon borsası, ikili opsiyon yasal mı, ikili opsiyon brokerları, hedef option, ikili eğitiminin zararları, 24option nedir, analzz, hedef option nedir, 24 option şikayet, ikili opsiyon yatırımı, ikili opsiyon demo, 24option güvenilir mi, en iyi ikili opsiyon, analzz com, ಅಶ್ಲೀಲ ಟ್ಯೂಬ್, 24 option yorum, anal izle anal izle, www analzz com, vopsıyon, ikili opsiyon firmaları, yaymay investments limited, 24option şikayet var, kumarın zararları, altın hesabı açtırmak karlı mı, ikili opsiyonda nasıl kazanılır, dow teorisi nedir, 二元期權, ikili opsiyon kumar mıdır, 24 opsiyon, @fenerbahce, xpmarkets nedir, opteck nedir, ikili işlem nedir, 24option yorum, hedef option şikayet, www opsiyonticareti com ikili-opsiyon-firmasi-24options-sirketi-guvenilir-mi24Option Mobil Ticaret Her Zaman Her Yerde İkili Opsiyon Ticareti

Bir Sonraki Hamleniz Nedir? - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

24Option İle İşlem Yaparak Siz de Facebooktan Para Kazanabilirsiniz - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Aşağıdaki konular da ilginizi çekebilir:close