24 Option Günlük Piyasa İncelemesi ve İkili Opsiyon Analizi 5 Eylül 2012

24 Option Küresel Piyasa Yorumları

Tüm gözlerin Avrupa Merkez Bankası’na ve Perşembe günü gerçekleştirilecek olan sunuma çevrilmesiyle, Salı günü pazarlarda pek hareketlilik yaşanmadı. Dengesini kaybeden ABD marketleri, günün ilerleyen saatlerinde kendini yeniden bularak günü kârsız kapattı. DXY’in kıpırtıları belli değilken (%+0.1), büyük çapraz kurların büyük bir kısmı durağandı. EURUSD 1.2550 seviyesine yakın kapattı, USDCAD ise 0.9850 seviyesine çapa atmış durumda.

Güvenli limanlardaki tahvil faizleri sadece bir ya da iki baz puan oynadı. Bununla birlikte, İspanyol tahvilleri epey hareketliydi, iki yıldan altı yıllıklara kadar olan vadeli kâğıtları her tahvilde 30bps’nin üzerinde kayıp yaşadı. Bu kayıpların yaşanmasında etkili olan katalizör, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Draghi’nin Avrupa Parlamentosu’yla yaptığı kameralı oturumda söylediği sözlerden kaynaklandı. Görünen o ki, Draghi, Avrupa Merkez Bankası’nın, para borcu olarak üç yıllığa kadar vadesi olan tahvillerin satın alımını izlemeyeceğini söyledi onlara – ve dolayısıyla da kendilerinin el atmasının, kısa dönemli İtalyan veya İspanyol tahvilleri için pazarlara dalmalarına engel olmayacağını düşünüyor. Bir başka deyişle, pazarlar çok şey bekliyorlar Perşembe günkü AMB toplantısından. Beklentiler karşılanacak mı, göreceğiz…

Dün açıklanmış olan ABD ekonomik verileri, üç veriden ikisinin beklentileri boşa çıkarmasıyla birlikte negatif dengedeydi. ISM imalat endeksi, Temmuz ayındaki 49.8 seviyesinin ardından, beklenen 50 seviyesinin altında 49.6 olarak okundu. Dünya çapındaki birçok ülkenin imalat sektöründe olduğu gibi, ABD’deki imalatın da artık kesinkes yavaşlamış olduğunu gösteren üst üste üçüncü negatif veriydi bu.

ISM Manufacturing Production Index 5 Eylül 2012

24 Option Döviz Piyasası Yorumları

EUR/USD: Euro gün boyunca pek bir yol alamadan bir artıp, bir azaldı. Draghi’nin açıklamalarıyla birlikte yükselişe geçen parite, ABD ISM’in ardından yeniden düşüş yaşarken, yatırımcılar da cansız ISM verilerinin, QE3 yapbozunun bir başka parçası daha olduğunu anladılar. USD ise olumlu kategoride yeniden ivme kaybetti. Draghi’nin beklentiler karşılığında neler vereceği ve Avrupa Birliği’nden karşılık olarak ne destek alacağı konusundaki endişelerin fırlamasıyla yatırımcılarda, Euro düşüşe geçti. Bu sabah Asya borsasının erken saatlerinde, EURUSD, 1.26 fiyat seviyesinin epey altında, 1.2539’da işlem görüyor. Bu durum, 24option platformunda mükemmel bir alışverişe dönüştürülebilir.

GBP/USD: ABD’den açıklanan can sıkıcı imalat verileriyle birlikte, İngiliz Pound’u, Salı günü, Amerikan Doları karşısında gücünü korudu. Yatırımcılar ise Avrupa Merkez Bankası’nın haftanın sonuna doğru toplanıp, politikaları belirleyeceği görüşmeye kilitlenmiş durumdalar. GBP/USD paritesi ABD borsasında sabah erken saatlerde günün en düşüğü olan 1.5859 seviyesine kadar inmiş olsa da, genelde %0.06 düşüş yaşayarak 1.5876’dan işlem gördü. Yayınlanmış olan endüstri verileri, ABD’deki imalat aktivitelerinin üst üste üçüncü ayda da daralmış olduğunu gösterdi. Bu durumu 24option’da kâra çevirebilirsiniz.

USD/JPY: Japon ekonomisinin yumuşak bir şekilde kendisini toparlamaya devam etmesi bekleniyor. JPY’deki yükseliş, Japonya’daki ticari duyarlılığı ve ekonomiyi zedeledi. Bank of Japan’ın dikkatli olması ve gerektiğinde sert adımlar atmaktan kaçınmaması gerekiyor. Gelişmiş ülkelerdeki tahvil faizlerinin düşmesinin ardında, global yavaşlama korkuları ve Avrupa’daki borç sıkıntısı yüzünden artan riskten kaçınma dürtüsünün yatıyor olması pek muhtemel. Bunu tekrar söylemek ne kadar rahatsızlık verici olsa da, USD/JPY paritesi düşmeye devam ederek 78.43 seviyesinden işlem görüyor.

24 Option Emtia Piyasası Yorumları

Metaller: Federal Rezerv’in, ekonominin hızlı bir şekilde yükselişe geçmesindi sağlamak için, altının geleneksel engeli olan doları da yumuşatacak, yeni teşvik ölçüleri ortaya koyacağı beklentileriyle birlikte yükseliş yaşayarak son beş ayın en yüksek seviyesini görmüş olan Altın, bu sabah Asya borsasında düşüş yaşadı. ABD’den gelen zayıf imalat rakamları, erken Asya borsalarında kâr sağlanabilirlik ortadan kalkmadan önce Altın’ın yükselmesini sağladı. Ekim teslimatına ait olan Comex altın vadeli işlemleri %0.10 oranında düştü ve $1,91.85/ons seviyesinden işlem gördü.

Enerji: Ham petrol dün NYMEX’te düşüş yaşayarak kapattı ve ABD’deki imalat sektörünün üst üste üçüncü ayda da daralmış olduğunu gösteren zayıf imalat verilerinin ardından yaşadığı kazancı eşitledi. Yatırımcılar, Avrupa Merkez Bankası’nın Perşembe günü gerçekleşecek olan toplantısı öncesinde, ileride bir parasal genişleme önlemi alınabileceğine dair bir kararın çıkıp çıkmama olasılıklarını değerlendirirken, petrol fiyatları da günün büyük bir kısmını inişli çıkışlı geçirdi. Bu sırada, Moody’s Yatırımcı Hizmetleri, Avrupa Birliği’nin AAA seviyesinde olan kredi görünümü ‘istikrarlı’dan ‘olumsuz’a indirip, Avrupa Birliği’nin üç A’lı bütçe iştirakçilerinin verdiği olumsuz görünümü yansıttı. Ham petrol fiyatları ise gün içerisinde varil başına en yüksek $97.37, en düşük $94.97’yi gördü. Güncelleştirmeler için 24options’ı kontrol edin.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Grand Opsiyon 60 Saniye Opsiyonu ile Yatırımlarınıza Başlayın
Share with: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
24 Option Günlük Piyasa İncelemesi ve İkili Opsiyon Analizi 5 Eylül 2012 konusunu Ask, Bing, Google, Yahoo, Yandex arama motorlarında arayabilirsiniz.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

İkili Opsiyonlar Yatırım Yapmanın Yeni Yolu!
24Optionun Tek Dokunuş¸ Opsiyonu İle 3 İşlemde 1000$ Kazanın - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Altın Fırsatlarından Kâr Elde Edin - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

Yasal Risk Uyarısı

Bu web sitesi içeriğinde verilen bilgiler herhangi bir ürünün veya yatırım aracının alınıp satılması konusunda arz veya talep teklifi kimliği içermez, sadece bilgilendirme amacı taşır. Yalnızca buradaki bilgilendirmeler hedef alınarak profesyonel destek araştırılmadan yapılacak yatırımlarda oluşacak zararlardan hiçbir sorumluluk kabul edilmez. İkili opsiyon piyasalarında yatırım işlemleri spekülatiftir ve bilinçsiz kontrolsüz yatırımlar çok kısa sürelerde çok ciddi kayıp ile sonuçlanabilirler. Kullanıcıların bu konulardaki risk uyarılarını iyice incelemiş, ihtiyaçları karşılığında risk yönetimlerini dengeleyerek her türlü sonucu göze almış olmaları gerekmektedir. İşlem yapmaya başlamış olan yatırımcılar bu şartları okuyarak anlamış ve tüm sorumluluğu kabullenmiş olduklarını beyan etmiş olurlar.
Popüler Aramalar:ikili opsiyon, www trga, opsiyon hesabı, anal izle, ikili opsiyon yorumları, opsiyon işlemleri, ikili opsiyon taktikleri, ikili opsiyon eğitim, fb me, ikili opsiyon robotu, ikili opsiyon nedir, ikili opsiyon şirketleri, ikili opsiyon analizleri, 24 option nedir, ikili opsiyon borsası, ikili opsiyon yasal mı, ikili opsiyon brokerları, hedef option, ikili eğitiminin zararları, 24option nedir, analzz, hedef option nedir, 24 option şikayet, ikili opsiyon yatırımı, ikili opsiyon demo, 24option güvenilir mi, en iyi ikili opsiyon, analzz com, ಅಶ್ಲೀಲ ಟ್ಯೂಬ್, 24 option yorum, anal izle anal izle, www analzz com, vopsıyon, ikili opsiyon firmaları, yaymay investments limited, 24option şikayet var, kumarın zararları, altın hesabı açtırmak karlı mı, ikili opsiyonda nasıl kazanılır, dow teorisi nedir, 二元期權, ikili opsiyon kumar mıdır, 24 opsiyon, @fenerbahce, xpmarkets nedir, opteck nedir, ikili işlem nedir, 24option yorum, hedef option şikayet, www opsiyonticareti com ikili-opsiyon-firmasi-24options-sirketi-guvenilir-mi24Option Mobil Ticaret Her Zaman Her Yerde İkili Opsiyon Ticareti

Bir Sonraki Hamleniz Nedir? - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

24Option İle İşlem Yaparak Siz de Facebooktan Para Kazanabilirsiniz - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Aşağıdaki konular da ilginizi çekebilir:close