24 Option Günlük Piyasa İncelemesi ve İkili Opsiyon Analizi 5 Nisan 2013

24 Option Küresel Piyasa ve Endeks Yorumları

ABD piyasaları Perşembe günü karmaşık bir görünüm sergilediler. Endeksler güne güçlü bir şekilde başlasalar da dengelerini kaybedip düştüler. Hafta sonu yapılan alımlar piyasaları yukarı çekmeye yetti ve günü pozitif alanda kapattılar. Dow Jones endeksi %0.38, NASDAQ endeksi %0.20 ve S&P 500 endeksi %0.40 değer kazandı. Avrupa’da ise, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi’nin aylık AMB basın toplantısında Euro Bölgesi ekonomisinin daha da ağır bir durgunluğa düşebileceğiyle ilgili endişelerini belirtmesinin ardından piyasalar düştü. İngiliz piyasaları da BoE’nin para politikasını olduğu gibi korumaya karar vermesiyle değer kaybettiler. Asya’da ise piyasalar Perşembe günü genel olarak düşerlerken, Nikkei endeksi BoJ’un daha da agresif bir parasal genişleme politikası izleyeceği haberleri üzerine çıkışa geçerek istisna oldu.

S&P 500 – S&P 500 endeksi güne güçlü bir şekilde başladı ve sadece 30 dakika içinde oturumun en yüksek seviyesine çıktı; ancak bu gücü koruyamamasının ardından sabah saatlerinin geri kalanında ve öğlene doğru endeks değer kaybetti. Öğleden sonra kısa bir süreliğine negatif bölgeye düşen S&P 500 endeksi alıcıların piyasaya geri dönmelerinin ardından yeniden yükselişe geçti ve günü 6.29 puan (%40) artışla 1,559.98 seviyesinden kapattı.

DAX – AMB Başkanı Draghi’nin an itibarıyla AB ekonomisinin bulunduğu pozisyonla ilgili endişelerini belirtmesinin ve yavaşlama sürecinin daha da derinleşme ihtimali olduğundan bahsetmesinin ardından Perşembe günü DAX endeksi diğer Avrupa piyasalarıyla birlikte hareket etti ve 57.36 puan (%0.73) düştü.

Nikkei – Nikkei – BoJ’un para politikası görüşmelerini sonlandırmasından ve gelecek dönemde daha agresif bir parasal genişleme politikası izleyeceklerini açıklamasından sonra Nikkei endeksi Perşembe günü %1.7’lik bir düşüşten kendini toparladı ve günü %2.2 yükselişle bitirdi. Cuma sabahı erken saatlerdeki yatırımlarda ise JPY’nin gelen haberler üzerine dramatik bir biçimde düşmesinin ve yatırımcıların agresif genişleme duruşundan cesaret almalarının etkisiyle Nikkei endeksi %4’ün üzerinde değer kazandı.

McDonald’s – Dünyanın en büyük fast food zinciri olan McDonald’s’ın hisseleri dün en son 2011 yılının Ekim ayında belirlenmiş olan tüm zamanların zirvesinin üzerine çıktı. Şirketin hisseleri Ocak 2003’ten beri yükseliş trendinde seyrediyordu. Daha da yükselmesine olanak var mı, peki? Esas itibarıyla şirket gayet güçlü durumda ve yükselmeye devam edememesi için herhangi bir sebep göremiyoruz.

24 Option Döviz Piyasası Forex Yorumları

EUR: Euro, GBP karşısında hafifçe düşerken, USD karşısında ABD istihdam verisinin zayıf gelmesinin ardından 200 pipin üzerinde kazanç sağlayarak güçlü bir şekilde yükseldi. En güçlü hareket ise JPY karşısında oldu ve yatırım seansında 535 piplik bir artış gösterdi. Bu artış, EUR/JPY paritesinde Kasım 2008’den beri görülen en büyük artış oldu. Bu durum, 24option platformunda mükemmel bir alışverişe dönüştürülebilir.

GBP: BoE’nin para politikasını olduğu gibi tutmasının akabinde Perşembe günü GBP dış etkenler dolayısıyla birçok döviz kuru karşısında yükseldi. İngiliz Poundu, AMB başkanının Euro Bölgesi’ndeki ekonomik zayıflık ile ilgili yaptığı açıklamalarla EUR karşısında ve ABD’den gelen zayıf istihdam verisiyle USD karşısında yükselirken, JPY karşısında da en güçlü hareketini yaptı ve 24 saatten kısa bir süre içerisinde 700 pipin üzerinde yükseldi. Bu durumu 24option’da kâra çevirebilirsiniz.

USD: Başlangıç işsizlik başvuruları rakamlarının beklenenden kötü gelmesinin ardından, USD, Perşembe günü GBP ve EUR karşısında zayıfladı. Ancak BoJ’un daha agresif bir parasal genişleme yaklaşımında olacaklarını açıklamasının ardından JPY karşısında güçlü bir şekilde yükseldi. USD/JPY paritesi 92.84 seviyesinden çıkışa geçerken, an itibarıyla 96.70 seviyesinde seyrediyor. Bu seviye, son 3½ yılın en yüksek seviyesi ve Ekim 2008’den beri paritede görülen en güçlü hareketlenme.

JPY: BoJ’un agresif bir parasal genişleme politikası takip etme planını açıklamasının ardından JPY dünya kurları karşısında sert satış gördü. GBP karşısındaki en güçlü harekette İngiliz Poundu %4.15 artarken, EUR da %4.10 yükselişle kendisini gösterdi. USD ve AUD da JPY karşısında ciddi bir biçimde yükseldiler.

TRY: Türk Lirası karşısında Perşembe günü GBP ve EUR değer kazanırken, başlangıç işsizlik rakamlarının beklenenden yüksek çıkmasının ardından USD düştü. En büyük hareket ise JPY karşısında yaşandı ve TL ciddi bir biçimde güç kazanarak 01:00 (GMT) civarlarında 51.288 seviyesinden 53.688 seviyesine fırladı.

24 Option Emtia Piyasası Yorumları

Metaller: Altın üst üste üçüncü oturumda düşüş yaşadı ve kısa bir süreliğine günün en düşük seviyesi olan $1,540.00’da seyretse de kendini toparlayıp günü sadece %0.1 kayıpla $1,552.40/ons seviyesinden kapattı.

Enerji: Avrupa’daki ekonomik durgunluğun daha da derinleşeceği endişeleri üzerine Petrol düşüşe devam etti. Ham Petrol günü %1.3 değer kaybederek tamamladı ve son 3 haftada ilk kez $94.00/varil seviyesinin altında kapatmış oldu. Güncelleştirmeler için 24options’ı kontrol edin.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Grand Opsiyon 60 Saniye Opsiyonu ile Yatırımlarınıza Başlayın
Share with: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
24 Option Günlük Piyasa İncelemesi ve İkili Opsiyon Analizi 5 Nisan 2013 konusunu Ask, Bing, Google, Yahoo, Yandex arama motorlarında arayabilirsiniz.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

İkili Opsiyonlar Yatırım Yapmanın Yeni Yolu!
24Optionun Tek Dokunuş¸ Opsiyonu İle 3 İşlemde 1000$ Kazanın - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Altın Fırsatlarından Kâr Elde Edin - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

Yasal Risk Uyarısı

Bu web sitesi içeriğinde verilen bilgiler herhangi bir ürünün veya yatırım aracının alınıp satılması konusunda arz veya talep teklifi kimliği içermez, sadece bilgilendirme amacı taşır. Yalnızca buradaki bilgilendirmeler hedef alınarak profesyonel destek araştırılmadan yapılacak yatırımlarda oluşacak zararlardan hiçbir sorumluluk kabul edilmez. İkili opsiyon piyasalarında yatırım işlemleri spekülatiftir ve bilinçsiz kontrolsüz yatırımlar çok kısa sürelerde çok ciddi kayıp ile sonuçlanabilirler. Kullanıcıların bu konulardaki risk uyarılarını iyice incelemiş, ihtiyaçları karşılığında risk yönetimlerini dengeleyerek her türlü sonucu göze almış olmaları gerekmektedir. İşlem yapmaya başlamış olan yatırımcılar bu şartları okuyarak anlamış ve tüm sorumluluğu kabullenmiş olduklarını beyan etmiş olurlar.
Popüler Aramalar:ikili opsiyon, www trga, opsiyon hesabı, anal izle, ikili opsiyon yorumları, opsiyon işlemleri, ikili opsiyon taktikleri, ikili opsiyon eğitim, fb me, ikili opsiyon robotu, ikili opsiyon nedir, ikili opsiyon şirketleri, ikili opsiyon analizleri, 24 option nedir, ikili opsiyon borsası, ikili opsiyon yasal mı, ikili opsiyon brokerları, hedef option, ikili eğitiminin zararları, 24option nedir, analzz, hedef option nedir, 24 option şikayet, ikili opsiyon yatırımı, ikili opsiyon demo, 24option güvenilir mi, en iyi ikili opsiyon, analzz com, ಅಶ್ಲೀಲ ಟ್ಯೂಬ್, 24 option yorum, anal izle anal izle, www analzz com, vopsıyon, ikili opsiyon firmaları, yaymay investments limited, 24option şikayet var, kumarın zararları, altın hesabı açtırmak karlı mı, ikili opsiyonda nasıl kazanılır, dow teorisi nedir, 二元期權, ikili opsiyon kumar mıdır, 24 opsiyon, @fenerbahce, xpmarkets nedir, opteck nedir, ikili işlem nedir, 24option yorum, hedef option şikayet, www opsiyonticareti com ikili-opsiyon-firmasi-24options-sirketi-guvenilir-mi24Option Mobil Ticaret Her Zaman Her Yerde İkili Opsiyon Ticareti

Bir Sonraki Hamleniz Nedir? - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

24Option İle İşlem Yaparak Siz de Facebooktan Para Kazanabilirsiniz - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Aşağıdaki konular da ilginizi çekebilir:close