24 Option Günlük Piyasa İncelemesi ve İkili Opsiyon Analizi 5 Şubat 2013

24 Option Küresel Piyasa Yorumları

Menkul kıymet borsaları, Euro Bölgesi’ndeki siyasi dengesizlik korkularının yeniden hortlamasıyla birlikte geniş çapta tasfiye satışına uğradı. En önemli etkenler, İspanya ve İtalya’daki bankacılık sektörleri oldu ve hem bankacılık hem teknoloji hisseleri Avrupa ve ABD’de sert düşüşler yaşadı. Amerika Birleşik Devletleri’nde NASDAQ %1.51 düşerek en büyük kaybı yaşamış oldu. S&P 500 %1.15’le dengelerken, DOW ise %0.93 değer kaybetti. Avrupa ise çok daha kötü bir performansa tanık oldu. İtalya’da MIB %4.5 ve İspanya’da IBEX %3.8 düştü. Fransa’da CAC40 %3.01 düşüş yaşarken, Almanya’da DAX aynı şekilde %2.49 kayıp verdi. Günün en başarılı performansı ise %1.58 düşüşle FTSE’deydi. Salı günü erken yatırımlarda Asya piyasaları düşüşe devam ederken, Avustralya’dan başlayıp Şanghay’a kadar uzanan tüm piyasalarda %0.50’nin üzerinde kayıplar var.

S&P 500 – S&P 500 güne geniş çapta bir tasfiye satışıyla başladı. Bu satış, Avrupa’da yeniden ortaya çıkan sıkıntılara bir tepki olarak doğdu. Endeks günü 17.46 puan kayıpla 1,495.71 seviyesinde kapatırken, bu kayıpların büyük bir kısmı öğleden önce yaşandı.

DAX – Pazartesi günü İspanya’dan rüşvet, İtalya’dan banka skandalları haberlerinin gelmesinin ardından, DAX, tüm Avrupa piyasalarıyla birlikte tasfiye satışına uğradı. Endeks, ortalama hacmin üzerinde 195.16 puan düştü. Tasfiye satışı geniş çaptaydı, en büyük darbeyi yiyenler ise finansla ilgili olanlar oldu.

Nikkei – Nikkei bir günü daha yükselişle geçirip, Pazartesi’yi %0.62 artışla kapattı. Salı sabahı Tokyo’da pek de hoş geçmiyor olsa da Japon piyasaları Avrupa’da yeniden ortaya çıkan sıkıntılara karşılık verdiler. Nikkei açılışta 155 puan kaybetti; ancak o saatten beri, Tokyo’da saat 10’u görene kadar kayıplarının yarısını toparladı.

Baidu – Çin’in Google’ı olarak da anılmakta olan Baidu, Google canavarı gibi büyüyebilecek mi? 12 ayı baz alan raporda hisse senedinin %20’nin üzerinde düşmüş olduğu görüldü; ancak bununla birlikte 2013 yılına hızlı ve güçlü bir başlangıç yaptı ve an itibarıyla, yılın başından bu yana, %6.89 artmış görünüyor. Müşteri kitlesinin büyümesi ve Çin’de %79’luk piyasa payına sahip olmasından dolayı, Baidu’nun, dünkü gibi düşüşlerde güçlü bir alım fırsatı haline geldiğini düşünüyoruz.

24 Option Döviz Piyasası Yorumları

EUR: EUR/USD seviyesi Cuma günü görülen son 14 ayın en yükseği 1.3700 seviyesinden çok uzakta bir görünüm çizerek, Pazartesi günü ABD piyasalarının kapanışına yakın 1.3500 seviyesini test edecek kadar düştü. Euro’nun bugün 1.3450 civarlarında direniş seviyelerini test etmesi mümkün, ve eğer aşmayı başarırsa 1.3300 seviyesine kadar düşmesi beklenebilir. Bu durum, 24option platformunda mükemmel bir alışverişe dönüştürülebilir.

GBP: İngiliz Poundu, EUR karşısında yeniden güç kazandı ve 100 pip üzerinde kazanç sağlayarak 0.8600 seviyesinin altına indi. USD karşısında da güçlenmiş olan GBP, Japon Yeni karşısında karmaşık bir görünüm çizdi. GBP/JPY çapraz kuru düşüş yaşayarak 145.00 seviyesini test ettikten sonra yeniden yükseldi. 146.00 seviyesine yaklaşıyor ve 146.50 seviyesinde direnç bekleniyor. Bu durumu 24option’da kâra çevirebilirsiniz.

JPY: Asya oturumu açıldığında JPY’nin USD ve GBP karşısındaki satış baskısının devam ettiği gözükmesine rağmen, Japon Yeni, Pazartesi günü Batı kurları karşısında güçlendi. Mali sıkıntıların İspanya ve İtalya’da yeniden hortladığı Euro karşısında ise gücünü koruyor. Yen’in USD ve GBP karşısındaki alımı, Euro Bölgesi sıkıntılarına karşı bir diz refleksi gibiydi. Yen’in satışının bugün de sürmesi bekleniyor.

USD: Amerikan Doları, Pazartesi günü karmaşık bir görünüm çizdi, EUR karşısında ciddi miktarda artış gösterirken, GBP ve JPY karşısında güç kaybetti. USD, Japon Yeni’nin karşısında 92.00 seviyesini test etti, ancak o andan itibaren gücünü yeniden kazanması bunun bir düzeltme olabileceği ve Yen satışının henüz sonlanmamış olduğu sinyalini verdi.

TRY: Pazartesi günü Euro Bölgesi’nde yaşanan sıkıntıların akabinde, Türk Lirası, EUR karşısında gözle görülür derecede güç kazanarak 2.3800 seviyesinin altında kapattı. Ancak bu kazanç her paritede sürmedi ve TRY, USD karşısında ve özellikle de GBP karşısında önemli derecede zayıfladı, GBP/TRY oranı 2.7450’den 2.7750’ye yükseldi. Euro Bölgesi dünyanın dört bir yanındaki yatırımcıları sakinleştirene kadar bu trendlerin devam etmesini bekliyoruz.

24 Option Emtia Piyasası Yorumları

Metaller: Metaller piyasasının istikrarsız ve değişken bir hal almasıyla birlikte Altın ve Gümüş de günü düşük hacimde, durağan bir şekilde kapattılar. Gerçi Euro Bölgesi’ndeki çalkantıların damgasını vurmuş olduğu bir günde durağan bir kapanışı olumlu bile sayabiliriz. Gerçi dünyadaki menkul kıymet borsalarının yükselişe geçtiği ve yatırımcıların daha çok riske girmeyi arzuladıkları bir ortamda metaller artış göstermekte güçlü çekebilirlerdi.

Enerji: Üç haftadan daha uzun bir süre boyunca istikrarlı bir şekilde artış gösterdikten sonra, Brent ham petrolleri Pazartesi günü $115.70 seviyesine düştü, ABD ham petrolleri ise 8 haftalık kazanç serisini $96.39’a düşerek noktaladı. Koşullar petrol için hâlâ olumlu gözüküyor ve bunu daha yukarıya giden yolda bir nefes almak için duraklama olarak nitelendirmek mümkün. Güncelleştirmeler için 24options’ı kontrol edin.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Grand Opsiyon 60 Saniye Opsiyonu ile Yatırımlarınıza Başlayın
Share with: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
24 Option Günlük Piyasa İncelemesi ve İkili Opsiyon Analizi 5 Şubat 2013 konusunu Ask, Bing, Google, Yahoo, Yandex arama motorlarında arayabilirsiniz.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

İkili Opsiyonlar Yatırım Yapmanın Yeni Yolu!
24Optionun Tek Dokunuş¸ Opsiyonu İle 3 İşlemde 1000$ Kazanın - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Altın Fırsatlarından Kâr Elde Edin - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

Yasal Risk Uyarısı

Bu web sitesi içeriğinde verilen bilgiler herhangi bir ürünün veya yatırım aracının alınıp satılması konusunda arz veya talep teklifi kimliği içermez, sadece bilgilendirme amacı taşır. Yalnızca buradaki bilgilendirmeler hedef alınarak profesyonel destek araştırılmadan yapılacak yatırımlarda oluşacak zararlardan hiçbir sorumluluk kabul edilmez. İkili opsiyon piyasalarında yatırım işlemleri spekülatiftir ve bilinçsiz kontrolsüz yatırımlar çok kısa sürelerde çok ciddi kayıp ile sonuçlanabilirler. Kullanıcıların bu konulardaki risk uyarılarını iyice incelemiş, ihtiyaçları karşılığında risk yönetimlerini dengeleyerek her türlü sonucu göze almış olmaları gerekmektedir. İşlem yapmaya başlamış olan yatırımcılar bu şartları okuyarak anlamış ve tüm sorumluluğu kabullenmiş olduklarını beyan etmiş olurlar.
Popüler Aramalar:ikili opsiyon, www trga, opsiyon hesabı, anal izle, ikili opsiyon yorumları, opsiyon işlemleri, ikili opsiyon taktikleri, ikili opsiyon eğitim, fb me, ikili opsiyon robotu, ikili opsiyon nedir, ikili opsiyon şirketleri, ikili opsiyon analizleri, 24 option nedir, ikili opsiyon borsası, ikili opsiyon yasal mı, ikili opsiyon brokerları, hedef option, ikili eğitiminin zararları, 24option nedir, analzz, hedef option nedir, 24 option şikayet, ikili opsiyon yatırımı, ikili opsiyon demo, 24option güvenilir mi, en iyi ikili opsiyon, analzz com, ಅಶ್ಲೀಲ ಟ್ಯೂಬ್, 24 option yorum, anal izle anal izle, www analzz com, vopsıyon, ikili opsiyon firmaları, yaymay investments limited, 24option şikayet var, kumarın zararları, altın hesabı açtırmak karlı mı, ikili opsiyonda nasıl kazanılır, dow teorisi nedir, 二元期權, ikili opsiyon kumar mıdır, 24 opsiyon, @fenerbahce, xpmarkets nedir, opteck nedir, ikili işlem nedir, 24option yorum, hedef option şikayet, www opsiyonticareti com ikili-opsiyon-firmasi-24options-sirketi-guvenilir-mi24Option Mobil Ticaret Her Zaman Her Yerde İkili Opsiyon Ticareti

Bir Sonraki Hamleniz Nedir? - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

24Option İle İşlem Yaparak Siz de Facebooktan Para Kazanabilirsiniz - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Aşağıdaki konular da ilginizi çekebilir:close