24 Option Günlük Piyasa İncelemesi ve İkili Opsiyon Analizi 7 Mart 2013

24 Option Küresel Piyasa ve Endeks Yorumları

ABD piyasaları Çarşamba günü karmaşık bir görünüm çizdi. Piyasalar güne güçlü başlamış olsalar da, teknoloji sektöründe tasfiye satışlarının başlamasıyla yükselme trendini devam ettiremediler. NASDAQ endeksi %0.05 düşüş yaşarken, S&P 500 endeksi %0.11 değer kazandı ve Dow Jones endeksi %0.30 artarak yükselişine devam etti. Avrupa piyasaları gün sonundaki tasfiye satışıyla düşüş yaparak kapattı. Tek istisna yatırımın ilk saatlerinde değer kazanmış olan ve %0.62 artışla bitiren DAX endeksi oldu. Avrupa piyasaları Perşembe günü aylık politika toplantılarını gerçekleştirecek olan AMB ve BoE’den gelecek açıklamaları bekliyorlar. Asya’da piyasalar Perşembe sabahı yükseliş gösterdiler. Nikkei endeksi Eylül 2008’den beri ilk defa 12,000 seviyesinin üzerine çıktı. Kore ve Şanghay’daki hisse senetleri ise değer kaybetti, ancak bölgenin geri kalanı genel olarak yükseldi.

S&P 500 – S&P 500 endeksi Çarşamba gününü karmaşık geçirdi, ama günü 1.67 puan (%0.11) artışla 1,541.46 seviyesinde kapattı. Endeks açılışta yükseliş göstermiş olmasına rağmen sabahı düşüşle geçirdi. Öğlen olduğunda negatif bölgedeydi, ancak öğleden sonra günün en yüksek seviyelerine kadar çıkmayı başardı. En nihayetinde, günün kapanış saatlerinde bir kez daha tasfiye satışına uğradı ve günü kısmen artarak bitirdi.

DAX – DAX endeksi Çarşamba günü kıtadaki diğer tüm piyasalar düşerken %0.62 artış göstererek öne çıktı. Almanya’nın köşe taşı endeksindeki yükseliş, piyasanın unsurlarından olan büyük şirketlerden birkaçındaki sağlam kazançlar sayesinde gerçekleşti.

Nikkei – Bank of Japan’ın iki günlük politika toplantısının sonucunun açıklanmasının öncesinde Nikkei endeksi %0.9 artış gösterdi. Sabah saatlerinden öğlen saatlerine geçildiği sırada endeks Eylül 2008’den beri ilk defa 12,000 seviyesinin üzerine yükseldi. Zayıflayan Japon Yeni ihracatçıların hisse senetlerinin yükselmesini sağladılar ve endeksleri de kendileriyle birlikte yukarı çektiler.

Microsoft – Avrupa Birliği Komisyonu tarafından tekelleştirme suçlamasıyla $731 milyon ceza ödemeye mahkûm edilen Microsoft’la ilgili haberler yatırımcılar tarafından omuz silkmesiyle karşılandı. Hisse senedi gelen haberler üzerine %1 düştü, ama 50 gün MA’sının üzerinde kaldı ve daha da yükselebilirmiş gibi görünüyor.

24 Option Döviz Piyasası Forex Yorumları

EUR: Euro, Çarşamba günü karmaşık bir görünüm çizerek GBP karşısında değer kazandı, JPY karşısında kısmen arttı ve USD karşısında değer kaybetti. Amerikan Doları karşısında önemli 1.3000 seviyesinin altında işlem gören Euro bu seviyenin altında kaldı ve kurda daha da düşüş yaşanabileceğinin sinyalini verdi. Avrupa Merkez Bankası bugün bir toplantı yaparak para politikasını görüşecek. Bu görüşme EUR’da dalgalanma yaratabilir. Bu durum, 24option platformunda mükemmel bir alışverişe dönüştürülebilir.

GBP: Çarşamba günü Pound karşısında hem EUR hem USD yükseldi. Japon Yeni karşısında GBP kısa bir süre yükseldikten sonra önceki seviyelerine döndü. BoE bugün para politikası için bir araya gelip toplantı yapacak, bu toplantı Sterlinde dalgalanma yaratabilir. Bu durumu 24option’da kâra çevirebilirsiniz.

USD: ADP’nin, ekonominin Şubat ayında beklenen 175 bini aşarak 198 bin özel sektör istihdamı sağladığını açıklamasını Amerikan Doları dünya kurları karşısında Çarşamba günü yükseliş gösterdi.

JPY: Çarşamba günü Japon Yeni zayıfladı. Özellikle de USD karşısında zayıflayarak 94.00 seviyesine düşerken, Euro kısmen güç kazandı ve GBP durağan bir görünüm çizdi. Ancak ikisi de kısa bir süre yükseldikten sonra önceki seviyelerine geri döndüler. BoJ bugün bir para politikası açıklaması yapacak, eğer herhangi bir sürpriz yaşanırsa kurda hareketlenmeler görülebilir.

TRY: Türk Lirası, Çarşamba günü USD karşısında zayıflarken JPY ve GBP karşısında güç kazandı. Euro karşısında ise TRY genel olarak durağan bir görünüm çizdi. Bugün Avrupa, İngiltere ve Japonya’dan gelecek olan para politikası açıklamalarıyla birlikte eğer herhangi bir sürpriz yaşanırsa ilginç kur hareketlerine şahit olabiliriz.

24 Option Emtia Piyasası Yorumları

Metaller: USD’nin güç kazanmasıyla erken saatlerde Altın ve Gümüş tasfiye satışına uğrasalar da toparlanmayı başardılar ve günü mütevazı bir artışla kapattılar. Bej Defter raporunda ABD merkez bankasının şu anki agresif parasal politika teşvikini frenleyebileceğine dair herhangi bir ipucunun olmamasının akabinde gerçekleşti bu yükseliş.

Enerji: Hükümet raporlarının beklenenden yüksek tedarik rakamları göstermesiyle, Petrol, $90/varil seviyesinin altına indi, ancak ABD’de bej defter raporunun imalat sektöründe büyüme raporlamasının akabinde toparlanmayı başardı. Genel olarak bakıldığında Nisan ayı tedarikine ayrılmış olan Ham Petrol, 39 sent (%0.4) düşüşle $90.43/veril seviyesine indi. Güncelleştirmeler için 24options’ı kontrol edin.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Grand Opsiyon 60 Saniye Opsiyonu ile Yatırımlarınıza Başlayın
Share with: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
24 Option Günlük Piyasa İncelemesi ve İkili Opsiyon Analizi 7 Mart 2013 konusunu Ask, Bing, Google, Yahoo, Yandex arama motorlarında arayabilirsiniz.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

İkili Opsiyonlar Yatırım Yapmanın Yeni Yolu!
24Optionun Tek Dokunuş¸ Opsiyonu İle 3 İşlemde 1000$ Kazanın - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Altın Fırsatlarından Kâr Elde Edin - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

Yasal Risk Uyarısı

Bu web sitesi içeriğinde verilen bilgiler herhangi bir ürünün veya yatırım aracının alınıp satılması konusunda arz veya talep teklifi kimliği içermez, sadece bilgilendirme amacı taşır. Yalnızca buradaki bilgilendirmeler hedef alınarak profesyonel destek araştırılmadan yapılacak yatırımlarda oluşacak zararlardan hiçbir sorumluluk kabul edilmez. İkili opsiyon piyasalarında yatırım işlemleri spekülatiftir ve bilinçsiz kontrolsüz yatırımlar çok kısa sürelerde çok ciddi kayıp ile sonuçlanabilirler. Kullanıcıların bu konulardaki risk uyarılarını iyice incelemiş, ihtiyaçları karşılığında risk yönetimlerini dengeleyerek her türlü sonucu göze almış olmaları gerekmektedir. İşlem yapmaya başlamış olan yatırımcılar bu şartları okuyarak anlamış ve tüm sorumluluğu kabullenmiş olduklarını beyan etmiş olurlar.
Popüler Aramalar:ikili opsiyon, www trga, opsiyon hesabı, anal izle, ikili opsiyon yorumları, opsiyon işlemleri, ikili opsiyon taktikleri, ikili opsiyon eğitim, fb me, ikili opsiyon robotu, ikili opsiyon nedir, ikili opsiyon şirketleri, ikili opsiyon analizleri, 24 option nedir, ikili opsiyon borsası, ikili opsiyon yasal mı, ikili opsiyon brokerları, hedef option, ikili eğitiminin zararları, 24option nedir, analzz, hedef option nedir, 24 option şikayet, ikili opsiyon yatırımı, ikili opsiyon demo, 24option güvenilir mi, en iyi ikili opsiyon, analzz com, ಅಶ್ಲೀಲ ಟ್ಯೂಬ್, 24 option yorum, anal izle anal izle, www analzz com, vopsıyon, ikili opsiyon firmaları, yaymay investments limited, 24option şikayet var, kumarın zararları, altın hesabı açtırmak karlı mı, ikili opsiyonda nasıl kazanılır, dow teorisi nedir, 二元期權, ikili opsiyon kumar mıdır, 24 opsiyon, @fenerbahce, xpmarkets nedir, opteck nedir, ikili işlem nedir, 24option yorum, hedef option şikayet, www opsiyonticareti com ikili-opsiyon-firmasi-24options-sirketi-guvenilir-mi24Option Mobil Ticaret Her Zaman Her Yerde İkili Opsiyon Ticareti

Bir Sonraki Hamleniz Nedir? - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

24Option İle İşlem Yaparak Siz de Facebooktan Para Kazanabilirsiniz - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Aşağıdaki konular da ilginizi çekebilir:close