24 Option Günlük Piyasa İncelemesi ve İkili Opsiyon Analizi 7 Ocak 2013

24 Option Küresel Piyasa Yorumları

Hükümet harcamalarına kesinti ve vergi artışı getiren bir uygulamayı atlatabilmek için ABD yasama organlarının bir yasayı meclisten geçirmelerinin ardından Wall Street bu hafta arttı. Mevzubahis olan uygulama “mali uçurum” olarak da biliniyor. Yasa Salı akşamı meclisten geçirilerek o sonuç atlatıldı, ancak atlatılamasaydı ekonomi yeniden durgunluğa itilmiş olabilirdi.

ABD Çalışma Bakanlığı, işverenlerin Aralık ayında 155 bin yeni iş yaratmış olduklarını söyledi. Bu da Washington’daki gergin mali görüşmeler yapılırken işe almaların devam ettiğini gösteriyor. Ayrıca Kasım ayında da işe almaların ilk düşünülenden daha güçlü olduğu söylendi. İşsizlik oranı %7.8 sabit kalmaya devam ediyor.

Japon ve Çin piyasaları uzatılmış olan tatil yüzünden bütün hafta kapalı kaldılar, ama ABD’den gelen haberlerin ışığında yükseldiler. Avrupa piyasaları da ayak uydurmayı ihmal etmedi.

Dünya Borsaları 07 Ocak 2013

24 Option Döviz Piyasası Yorumları

EUR/USD: Wall Street Journal’da çıkan bir yazıda İspanya’nın son çare olarak borcunu satın alması için ülkenin Sosyal Güvenlik Rezerv Fonu’nu kullanıyor olduğunun söylenmesi, Euro üzerinde olumsuz bir baskı yarattı ve muhtemelen bu hafta bu sorun büyüyecek. Asli veriler Euro Bölgesi Hizmetler PMI’nın beklenmedik bir şekilde 47.8 geldiğini gösterdi ve flaş CPI verisi beklenenin biraz daha üzerinde gelerek %2.2 y/y okundu. Bu haftanın odağı AMB’nin 10 Ocak günü toplanacak olmasıyla İspanya ve Bay Draghi olacak. Euro geçtiğimiz hafta ABD Doları ve “mali uçurumun çözümü” konularından destek alarak çok sert düştü. Yatırımcıların Çarşamba günü risk alma moduna girmeleriyle birlikte Euro neredeyse 1.33 seviyesinin üzerine çıkıyordu ama yatırım ortamının değişmesiyle Cuma günü 1.30.29 seviyesine düştü. Bu durum, 24option platformunda mükemmel bir alışverişe dönüştürülebilir.

GBP/USD: Hizmetler PMI’nın azaldığını gösteren verilerin ardından, İngiliz Sterlini Cuma günü düşmeye devam etti. Hizmetler PMI’ı tahminlerin altında geldi ve daralma konumunda kalmaya devam ediyor. Bu haftaki Bank of England toplantısı piyasanın en önemli odak noktası olacak. Pound, 1.64 seviyesine yükseldikten sonra yatırımcıların haftanın başında risk alma moduna girmeleriyle birlikte 1.6070 seviyesinden işlem görüyor. Bu durumu 24option’da kâra çevirebilirsiniz.

USD/JPY: Cuma günü %1.2 düşüşle kayıplarına devam eden Japon Yeni zayıflığını koruyor. Japonya 4 oturumluk bir tatilden çıktı. USDJPY paritesi 2010 yılının yaz sezonundan beri görülmemiş olan seviyelere yükselirken, EURJPY paritesi de Çarşamba günü erişilmiş olan son bir buçuk yılın en yüksek seviyesi 115.99’un hemen altında seyrediyor. Bu zayıflık, ilgili merkez bankasının politikasından kaynaklanıyor. FAMK tutanaklarının yayınlanması, Fed’in varlık alımlarını BoJ’dan çok daha önce durduracağını gösterdi. Merkez bankasının enflasyon hedefini yeniden gözden geçirmeyi kabul etmesinin ardından BoJ’un 21-22 Ocak’taki toplantısında baskı olacak. Başbakan Abe, BoJ’un %2 enflasyon hedefine ulaşılmasında sorumluluk üstlenmesinin önemli olduğunu bugün bir kez daha vurguladı. USDJPY de BoJ’un bağımsızlığının sona ermek üzere olduğuna dair artan kaygıların etkisiyle daha çok baskı gördü ve yükseldi.

24 Option Emtia Piyasası Yorumları

Metaller: Metal spekülatörleri, Federal Açık Market Komitesi’nin tutanaklarının bu sene tahvil alımını durdurabileceklerini göstermesine rağmen, Bank of Japan gibi diğer merkez bankalarının kendi parasal genişlemelerine hazır olduklarını ve Avrupa Merkez Bankası’nın ayak uydurduğunu düşünüyorlar. Diğerleri ise FAMK’ın hareketi altının yönünü en azından kısa vadede değiştirecek kadar güçlü diye düşünüyorlar. Altın, Cuma günü düşüş yaşayarak $1.648.90 seviyesinden işlem görürken, haftayı %0.42 kayıpla kapattı. Gümüş ise $29.945/ons seviyesine yerleşti ve haftayı %0.1 kayıpla kapattı.

Enerji: Hafif tatlı ham petrol Cuma gününü bir miktar kazançla kapattı. Kazancının ardındaki desteği, geçen haftanın ABD ham petrol tedarikindeki büyük düşüşte buldu. WTI ham petrolü ise 17 sent (%0.2) artışla $93.09 seviyesine yerleşti. Tarım dışı maaş bordrosu raporunun, Amerikan Doları’ndaki gücü petrol envanterindeki büyük çekiş sayesinde eşitlemesiyle birlikte Ham Petrol küçük de olsa bir kazanç toplamayı başardı. Güncelleştirmeler için 24options’ı kontrol edin.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Grand Opsiyon 60 Saniye Opsiyonu ile Yatırımlarınıza Başlayın
Share with: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
24 Option Günlük Piyasa İncelemesi ve İkili Opsiyon Analizi 7 Ocak 2013 konusunu Ask, Bing, Google, Yahoo, Yandex arama motorlarında arayabilirsiniz.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

İkili Opsiyonlar Yatırım Yapmanın Yeni Yolu!
24Optionun Tek Dokunuş¸ Opsiyonu İle 3 İşlemde 1000$ Kazanın - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Altın Fırsatlarından Kâr Elde Edin - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

Yasal Risk Uyarısı

Bu web sitesi içeriğinde verilen bilgiler herhangi bir ürünün veya yatırım aracının alınıp satılması konusunda arz veya talep teklifi kimliği içermez, sadece bilgilendirme amacı taşır. Yalnızca buradaki bilgilendirmeler hedef alınarak profesyonel destek araştırılmadan yapılacak yatırımlarda oluşacak zararlardan hiçbir sorumluluk kabul edilmez. İkili opsiyon piyasalarında yatırım işlemleri spekülatiftir ve bilinçsiz kontrolsüz yatırımlar çok kısa sürelerde çok ciddi kayıp ile sonuçlanabilirler. Kullanıcıların bu konulardaki risk uyarılarını iyice incelemiş, ihtiyaçları karşılığında risk yönetimlerini dengeleyerek her türlü sonucu göze almış olmaları gerekmektedir. İşlem yapmaya başlamış olan yatırımcılar bu şartları okuyarak anlamış ve tüm sorumluluğu kabullenmiş olduklarını beyan etmiş olurlar.
Popüler Aramalar:ikili opsiyon, www trga, opsiyon hesabı, anal izle, ikili opsiyon yorumları, opsiyon işlemleri, ikili opsiyon taktikleri, ikili opsiyon eğitim, fb me, ikili opsiyon robotu, ikili opsiyon nedir, ikili opsiyon şirketleri, ikili opsiyon analizleri, 24 option nedir, ikili opsiyon borsası, ikili opsiyon yasal mı, ikili opsiyon brokerları, hedef option, ikili eğitiminin zararları, 24option nedir, analzz, hedef option nedir, 24 option şikayet, ikili opsiyon yatırımı, ikili opsiyon demo, 24option güvenilir mi, en iyi ikili opsiyon, analzz com, ಅಶ್ಲೀಲ ಟ್ಯೂಬ್, 24 option yorum, anal izle anal izle, www analzz com, vopsıyon, ikili opsiyon firmaları, yaymay investments limited, 24option şikayet var, kumarın zararları, altın hesabı açtırmak karlı mı, ikili opsiyonda nasıl kazanılır, dow teorisi nedir, 二元期權, ikili opsiyon kumar mıdır, 24 opsiyon, @fenerbahce, xpmarkets nedir, opteck nedir, ikili işlem nedir, 24option yorum, hedef option şikayet, www opsiyonticareti com ikili-opsiyon-firmasi-24options-sirketi-guvenilir-mi24Option Mobil Ticaret Her Zaman Her Yerde İkili Opsiyon Ticareti

Bir Sonraki Hamleniz Nedir? - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

24Option İle İşlem Yaparak Siz de Facebooktan Para Kazanabilirsiniz - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Aşağıdaki konular da ilginizi çekebilir:close