24 Option Günlük Piyasa İncelemesi ve İkili Opsiyon Analizi 7 Şubat 2013

24 Option Küresel Piyasa ve Endeks Yorumları

Çarşamba günü ABD yatırımları için dalgalı bir gündü. Önemli üç endeksin üçü de sabahleyin kazanç sağlarken, öğlen olduğunda piyasalar geri çekildi ve hemen hemen 90 dakika boyunca bir tasfiye satışı yaşandı. Borsalar günün geri kalanında yükselişlerine devam ederek durağan bir görünüm çizdiler. Avrupa piyasaları Çarşamba gününü karmaşık bir şekilde kapattı. FTSE 100 endeksi %0.20’lik bir artış yaşarken, CAC40’ın da DAX’ı aşağı çektiği görüldü. Sırasıyla %1.40 ve %1.09 düştüler. Önemli bir sürü ekonomik verinin yayınlanacağı Perşembe günü, Euro Bölgesi ve Birleşik Krallık için ilginç bir gün olacakmış gibi görünüyor. Bunun yanında, bugün, AB Ekonomik Zirvesi’nin ilk günü; BoE Başkan Adayı Carney 09:45’te konuşacak; İngiltere, MPC Oran Açıklamasını ve Varlık Alım Olanağı raporlarını açıklayacak ve AMB de 13:30’da bir basın toplantısı düzenleyecek. Asya’da sabah erken saatlerdeki yatırımlarda birçok piyasa durağan bir görünüm sergilerken Nikkei %0.3 düşüş yaşadı, gerçi Çarşamba günü endeksin %3.8 artış göstermiş olduğunu düşünürsek hiç de şaşırtıcı değil.

S&P 500 – Önemli herhangi bir ekonomik verinin bulunmamasıyla birlikte, S&P 500 endeksi günü sadece %0.05’lik bir artışla durağan kapattı. Hacim normalden daha düşüktü ve volatilite ortalamaydı. Perşembe günü Euro Bölgesi’nden gelecek çok sayıda veriyle birlikte yatırımların artış göstermesi bekleniyor.

DAX – DAX her ne kadar yükselişle açmış ve 7,700 seviyesiyle dirsek temasında olmuş olsa da, sabahın ortalarına doğru endeks yön değiştirdi ve günün geri kalanını düşüşte geçirerek %1.09 kayıpla günü kapattı. Endeks orta ve uzun vadede yükseliş trendinde, kısa vadede ise şu anda düşüş trendinde bulunuyor ve 7,450 seviyesinde destek görülüyor.

Nikkei – Çarşamba günü Nikkei, %3.8 artışla, 2008 yılının Ekim ayından beri olan en yüksek seviyeye çıktı. Perşembe günü erken yatırım saatlerinde endeks, edilen kârların, Yen’in güçlenmesinin, ve Nikon, Yamaha ve Kubota’dan zayıf kazanç raporlarının gelmesinin üzerine hemen hemen %0.5 kadar düştü.

Sony – Sony’nin Çarşamba günü geç saatlerde gazetecilere ve bloggerlara göndermiş olduğu basın etkinliği daveti, belki de PlayStation 4’ün Ekim 2013 kadar erken bir tarihte satışa çıkarılabileceğinin ipucunu veriyor. Geçtiğimiz ay %40’ın üzerinde değer kazanmış olan Sony hisse senedi, gelen haberlerle birlikte mesai sonrası saatlerde bir %2.78’lik yükseliş daha gösterdi. Şirketin PS3 cihazı 2006 yılında piyasaya sürülmüştü, dolayısıyla bu da dünyanın en önde gelen oyun platformu için çok önemli bir haber olarak öne çıkıyor ve potansiyel kâr kaynağı oluşturuyor.

24 Option Döviz Piyasası Forex Yorumları

EUR: Perşembe günkü AB Ekonomik Zirvesi’nin öncesinde, Euro, Çarşamba günü önemli kurların karşısında düşüş yaşadı. AB Ekonomik Zirvesi’nde son birkaç aydaki Euro gücü en rağbet görülen konulardan biri olacak. Bu durum, 24option platformunda mükemmel bir alışverişe dönüştürülebilir.

GBP: Çarşamba günü Birleşik Krallık’tan herhangi bir ekonomik verinin veya haberin gelmemesiyle, İngiliz Poundu, USD ve JPY karşısında durağan bir görünüm sergiledi. EUR karşısında ise biraz daha güçlüydü, ki bu da geniş çaptaki EUR satışını yansıtıyor. Bu durumu 24option’da kâra çevirebilirsiniz.

JPY: Japon Yeni satışlarında Çarşamba günü mola verildi ve önemli Asya kuru USD karşısında durağan bir görünüm sergilerken, EUR ile GBP karşısında da bir parça düştü. Yen’in son zamanlardaki hareketlerini göz önünde bulundurduğumuzda, daha da düşmeye devam etmeden önce bir yerini sağlamlaştırma aşamasında olduğunu söyleyebiliriz.

USD: Amerikan Doları, Çarşamba günü karmaşık bir görünüm sergileyerek JPY karşısında gücünü kaybetti ve EUR karşısında kazandı. GBP ile AUD karşısında durağan bir görünüm sergilerken, CAD ile CHF karşısında geçici olarak yükseldi ve ardından yeniden önceki seviyelere döndü.

TRY: Yatırımcılar Türkiye’nin merkez bankasından faiz oranlarını düşürmesini beklerlerken, Türk Lirası önemli kurların karşısında daha da zayıfladı. Real ile Lira arasındaki döviz kurunun 120’nin üzerine çıkmasıyla birlikte böyle bir hareket bekleniyordu. Merkez Bankası bu seviyeye gelindiği takdirde Real ile olan döviz kurunun gücünü korumak için adım atacaklarını söylemişti.

24 Option Emtia Piyasası Yorumları

Metaller: Çarşamba günü gerçekleşen düşük hacimli yatırımlarda hem Altın hem Gümüş durağan bir görünüm sergilerken, piyasalar da Perşembe ve Cuma günleri AB ve Çin’den dalga dalga gelecek olan veri ve haber akışları öncesinde nefeslerini tuttular. Teknik olarak, boğalar, direnç seviyesi önce $1,687.00 sonra $1,697.00 olarak önemli $1700.00 seviyesini aşmak istiyorlar. Ayılar ise fiyatları geçen haftaki en düşük seviye olan $1,653.20’deki sağlam teknik desteğin altında kapatmak istiyorlar.

Enerji: ABD Ham Petrolü $0.02 düşerken, EIA haftalık envanter raporundaki bilgilere göre ABD ham petrol stokları da geçtiğimiz hafta 2.62 milyon varil düştü. Bu sırada Brent ham petrolü de $0.21 artış gösterdi ve ABD ile Brent ham petrolleri arasında git gide artmakta olan farkı $20.00’ın üzerine çıkarttı. Petrol piyasaları yakın vadede jeopolitik faktörleri değil de dünyadaki ekonomik gelişmeleri takip edeceklerdir muhtemelen. Güncelleştirmeler için 24options’ı kontrol edin.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Grand Opsiyon 60 Saniye Opsiyonu ile Yatırımlarınıza Başlayın
Share with: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
24 Option Günlük Piyasa İncelemesi ve İkili Opsiyon Analizi 7 Şubat 2013 konusunu Ask, Bing, Google, Yahoo, Yandex arama motorlarında arayabilirsiniz.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

İkili Opsiyonlar Yatırım Yapmanın Yeni Yolu!
24Optionun Tek Dokunuş¸ Opsiyonu İle 3 İşlemde 1000$ Kazanın - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Altın Fırsatlarından Kâr Elde Edin - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

Yasal Risk Uyarısı

Bu web sitesi içeriğinde verilen bilgiler herhangi bir ürünün veya yatırım aracının alınıp satılması konusunda arz veya talep teklifi kimliği içermez, sadece bilgilendirme amacı taşır. Yalnızca buradaki bilgilendirmeler hedef alınarak profesyonel destek araştırılmadan yapılacak yatırımlarda oluşacak zararlardan hiçbir sorumluluk kabul edilmez. İkili opsiyon piyasalarında yatırım işlemleri spekülatiftir ve bilinçsiz kontrolsüz yatırımlar çok kısa sürelerde çok ciddi kayıp ile sonuçlanabilirler. Kullanıcıların bu konulardaki risk uyarılarını iyice incelemiş, ihtiyaçları karşılığında risk yönetimlerini dengeleyerek her türlü sonucu göze almış olmaları gerekmektedir. İşlem yapmaya başlamış olan yatırımcılar bu şartları okuyarak anlamış ve tüm sorumluluğu kabullenmiş olduklarını beyan etmiş olurlar.
Popüler Aramalar:ikili opsiyon, www trga, opsiyon hesabı, anal izle, ikili opsiyon yorumları, opsiyon işlemleri, ikili opsiyon taktikleri, ikili opsiyon eğitim, fb me, ikili opsiyon robotu, ikili opsiyon nedir, ikili opsiyon şirketleri, ikili opsiyon analizleri, 24 option nedir, ikili opsiyon borsası, ikili opsiyon yasal mı, ikili opsiyon brokerları, hedef option, ikili eğitiminin zararları, 24option nedir, analzz, hedef option nedir, 24 option şikayet, ikili opsiyon yatırımı, ikili opsiyon demo, 24option güvenilir mi, en iyi ikili opsiyon, analzz com, ಅಶ್ಲೀಲ ಟ್ಯೂಬ್, 24 option yorum, anal izle anal izle, www analzz com, vopsıyon, ikili opsiyon firmaları, yaymay investments limited, 24option şikayet var, kumarın zararları, altın hesabı açtırmak karlı mı, ikili opsiyonda nasıl kazanılır, dow teorisi nedir, 二元期權, ikili opsiyon kumar mıdır, 24 opsiyon, @fenerbahce, xpmarkets nedir, opteck nedir, ikili işlem nedir, 24option yorum, hedef option şikayet, www opsiyonticareti com ikili-opsiyon-firmasi-24options-sirketi-guvenilir-mi24Option Mobil Ticaret Her Zaman Her Yerde İkili Opsiyon Ticareti

Bir Sonraki Hamleniz Nedir? - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

24Option İle İşlem Yaparak Siz de Facebooktan Para Kazanabilirsiniz - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Aşağıdaki konular da ilginizi çekebilir:close