Çin Verileri Piyasayı Aniden Artıracak Mı? 08 Ağustos 2012

24 Option Küresel Piyasa Yorumları

S&P 500, Mayıs 2’den bu yana ilk defa 1400 seviyesinin üstünde kapattı. Yılın başından bugüne kadar, S&P 500’e, kâr paylarından ayrı olarak %11.6, kâr payları geliri dâhil edildiğinde %13 olarak kazanç sağladı bu. Bir başka deyişle, global sermaye pazarlarındaki korkunç oynaklığa rağmen, Amerika Birleşik Devletleri hisse senetleri pazarları için çok iyi bir yıl oldu. Pazarlar fazladan parasal teşvik ve Fed’den gelecek olan QE (parasal genişleme) raporuna odaklanmış durumdalar. Bu hafta ekonomik veriler açısından kesat bir hafta oldu.

Avrupa’daki olumlu hareketler, pazarlardaki genel havayı da destekledi. Yatırımcılar şu anda Avrupa Merkez Bankası’nın her adımını tamamıyla onaylıyorlar ki bu da Euro’yu güçlü tutmakla kalmayıp, İspanya ve İtalya’nın borçlanma faiz oranlarını da düşürüyor.

Troyka Yunanistan’a arka çıktı ve IMF de Yunanistan’ın kreditör taleplerini destekliyor.

Global ekonomi, şu aralar, büyüme, borç ve kriz üzerine verilen savaşta ilerleme kaydetmeye başlıyormuş gibi görünüyor.

Bugünün ilerleyen saatlerinde, pazarların odağı, Perşembe gününün başında Ticaret Bilançosundan Perakende Satışlarına, Para Akışına kadar uzanan bir yığın ekonomik veri açıklayacak olan Çin’e kayacak. Hükümet politikasının ve para politikasının, ejderhayı yeniden kontrol altına aldığını ve büyümenin yeniden olumlu bir yönde gerçekleştiğini görebilmeyi umuyor pazarlar.

Eğer ki veriler Çin’in yumuşak bir iniş yapmış olduğunu ve ekonominin tam da istenilen doğrultuda ilerlediğini gösterirse, marketler keyiflenecek, eğer rakamlar şüphe verici şekilde çıkarsa, riskten kaçınma moduna geri dönebiliriz.

Ama Euro Bölgesi kontrol altındayken, dünyanın geri kalanı artık kendi planları doğrultusunda ilerleyebilir.

World Market Data 8 Ağustos 2012

24 Option Döviz Piyasası Yorumları

EUR/USD: EUR/USD paritesi, 1.24’ün üzerinde kapattıktan sonra şu sıralar 1.2396 civarlarında işlem görüyor. Avrupa Merkez Bankası pazarlara daha çok inanç aşılar ve Avrupa Birliği liderleri ile IMF, Yunanistan’la olan sorunları çözmeye çalışırken, Euro’nun da ivme kazanmasıyla İspanya neredeyse kontrol altına alındı. İkilinin, çok az eko data gelen ve yeni bir şeyler neredeyse hiç olmayan bu haftanın dengesine ayak uydurarak, aynı işlem bölgesinde kalması bekleniyor. Bu durum, 24option platformunda mükemmel bir alışverişe dönüştürülebilir.

GBP/USD: GBP, zayıflamış bir Amerikan Doları karşısında gücünü korusa da, pound genel olarak zayıf. Dün gelen ekonomik verilerin yine olumsuz yönde olması ve Bank of England’dan çok az ekstra destek gelmesinin ardından, yatırımcılar, Bank of England’ın bugün açıklayacağı enflasyon raporunu bekliyorlar. GBP bu sabah 1.5616’dan işlem görüyor. Bu durumu 24option’da kâra çevirebilirsiniz.

USD/JPY: Yen’in Dolar karşısındaki düşüşünde herhangi bir değişiklik beklenmiyor olsa da, Bank of Japan görüşmesinin başlamasıyla birlikte pazarlar riskten kaçınma modundan uzaklaştılar. Dün hisse senetlerindeki güçle, Yen’de bir zayıflık vardı. USD en sonunda düşük 78 aralığını kırıp geçti ve bugün 78.51 seviyesinden işlem görürken, haftanın dengesi adına yükselmeye devam etmesi bekleniyor. Bu noktadaki en önemli etki maddesi, yarın ve Cuma açıklanması beklenen Çin verileri olacak.

24 Option Emtia Piyasası Yorumları

Metaller: Sönük işlemler gören altın fiyatları düşük kapatarak, $3.40 (%0.2) düştü ve Comex üzerinde ons başına $1,612.80’den işlem gördü.

Altın fiyatları günü olumlu bölgede açmış olsa da, Euro’daki geri çekilme altının üzerinde baskı oluşturmuş olduğu için, gün boyunca (Asya oturumunda) düşüş yaşamaya devam etti. Altın yatırımları Amerikan Doları bazından yapılıyor ve dolar güç kazanırken gittikçe pahalılaştığı için, yatırımcılar diğer para birimlerini kullanmak zorunda kalıyor.

Altın yatırımlarındaki yatırım hacmi son günlerde düştü ve sadece 72,060 kontrat el değiştirdi. Yatırımcılar altını görmezden gelirken, pazarlar da güven kazanıyor. Bu durum 24options’ta müthiş bir alışveriş fırsatına dönebilir.

Gold vs DX 8 Ağustos 2012

Enerji: Marketler global ekonomiye çok daha olumlu bir havayla bakıyor artık; bu büyüme anlamına geliyor ve büyüme de üretimin ve imalatın artması anlamına geliyor, ki bu da ham petrole ve diğer enerji ürünlerine olan talebi arttırıyor. Yatırımcıların tonlarındaki son değişikliğin ardından, ekonomik koşulların iyileşmiş olduğunu uman pazarlar ham petrolün fiyatını yukarı itmek konusunda çok daha pozitif davranıyorlar.

Suriye’nin halihazırda savaşta olan liderine bir saldırı düzenlenebileceğiyle ilgili söylentiler ve Tropikal Fırtına Ernesto’nun, Meksika Körfezi’ndeki petrol operasyonlarını aksaklığa uğratabilecek bir hortuma dönüşmesinin yüksek bir ihtimal kazanması, petrol fiyatının artmasına neden oldu.

West Texas Intermediate (WTI) hafif tatlı ham petrolü, Asya sabah oturumunda 93.31’den işlem gördü. Güncelleştirmeler için 24options’ı kontrol edin.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Çin Verileri Piyasayı Aniden Artıracak Mı? 08 Ağustos 2012, 9.0 out of 10 based on 1 rating
Grand Opsiyon 60 Saniye Opsiyonu ile Yatırımlarınıza Başlayın
Share with: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
Çin Verileri Piyasayı Aniden Artıracak Mı? 08 Ağustos 2012 konusunu Ask, Bing, Google, Yahoo, Yandex arama motorlarında arayabilirsiniz.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

İkili Opsiyonlar Yatırım Yapmanın Yeni Yolu!
24Optionun Tek Dokunuş¸ Opsiyonu İle 3 İşlemde 1000$ Kazanın - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Altın Fırsatlarından Kâr Elde Edin - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

Yasal Risk Uyarısı

Bu web sitesi içeriğinde verilen bilgiler herhangi bir ürünün veya yatırım aracının alınıp satılması konusunda arz veya talep teklifi kimliği içermez, sadece bilgilendirme amacı taşır. Yalnızca buradaki bilgilendirmeler hedef alınarak profesyonel destek araştırılmadan yapılacak yatırımlarda oluşacak zararlardan hiçbir sorumluluk kabul edilmez. İkili opsiyon piyasalarında yatırım işlemleri spekülatiftir ve bilinçsiz kontrolsüz yatırımlar çok kısa sürelerde çok ciddi kayıp ile sonuçlanabilirler. Kullanıcıların bu konulardaki risk uyarılarını iyice incelemiş, ihtiyaçları karşılığında risk yönetimlerini dengeleyerek her türlü sonucu göze almış olmaları gerekmektedir. İşlem yapmaya başlamış olan yatırımcılar bu şartları okuyarak anlamış ve tüm sorumluluğu kabullenmiş olduklarını beyan etmiş olurlar.
Popüler Aramalar:ikili opsiyon, www trga, opsiyon hesabı, anal izle, ikili opsiyon yorumları, opsiyon işlemleri, ikili opsiyon taktikleri, ikili opsiyon eğitim, fb me, ikili opsiyon robotu, ikili opsiyon nedir, ikili opsiyon şirketleri, ikili opsiyon analizleri, 24 option nedir, ikili opsiyon borsası, ikili opsiyon yasal mı, ikili opsiyon brokerları, hedef option, ikili eğitiminin zararları, 24option nedir, analzz, hedef option nedir, 24 option şikayet, ikili opsiyon yatırımı, ikili opsiyon demo, 24option güvenilir mi, en iyi ikili opsiyon, analzz com, ಅಶ್ಲೀಲ ಟ್ಯೂಬ್, 24 option yorum, anal izle anal izle, www analzz com, vopsıyon, ikili opsiyon firmaları, yaymay investments limited, 24option şikayet var, kumarın zararları, altın hesabı açtırmak karlı mı, ikili opsiyonda nasıl kazanılır, dow teorisi nedir, 二元期權, ikili opsiyon kumar mıdır, 24 opsiyon, @fenerbahce, xpmarkets nedir, opteck nedir, ikili işlem nedir, 24option yorum, hedef option şikayet, www opsiyonticareti com ikili-opsiyon-firmasi-24options-sirketi-guvenilir-mi24Option Mobil Ticaret Her Zaman Her Yerde İkili Opsiyon Ticareti

Bir Sonraki Hamleniz Nedir? - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

24Option İle İşlem Yaparak Siz de Facebooktan Para Kazanabilirsiniz - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Aşağıdaki konular da ilginizi çekebilir:close