Merkez Bankaları Yatırımcıları Yanılttı

24 Option Küresel Piyasa Yorumları

Merkez bankalarından gelen karmaşık sinyallerin geldiği ve ardından da beklenmedik ekonomik verilerin ortaya çıktığı bir haftanın ardından sessiz bir hafta sonu geçiren pazar, yeni haftanın açılışına hazırlanıyor. Geçtiğimiz hafta olanları özetlemek gerekirse, Federal Açık Market Komitesi, Bank of England ve Avrupa Merkez Bankası hiç ama hiçbir şey yapmadılar. Günler boyunca marketleri övmüş olan yatırımcılar, Amerika Birleşik Devleti’nden gelen rakamların, Fed’in herhangi bir teşvik paketi garanti etmeyeceği kadar düşük olduğuna inandırmışlardı kendilerini. Yanlıştı. İngiltere’de ise, İngiliz ekonomisinin duble düşüş yaşayarak durgunluk evresine artık girmiş olduğunu gösteren korkunç gayri safi yurtiçi hasıla rakamlarının ve IMF’den gelen uyarının ardından, spekülatörler, Bank of England’ın artık her halükarda bir teklif yapacağını umuyorlardı. Öyle olmadı. Önceki hafta Londra’da yapılan bir konuşmada, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Draghi, AMB’nin öylece oturup, para biriminin yıkılmasını seyretmesinin söz konusu olmadığının altını çizdi. Bankanın işleri tersine çevirecek yetkiye ve hareket gücüne sahip olduğunu ilan etti. Bu da doğru değildi, Avrupa Merkez Bankası da AB’nin lider konumdaki diğer kurumları gibi çok daha retorik bir teklifte bulundu.

Her açıklama öncesinde kendilerine pozisyon alan yatırımcılar her açıklamadan sonra kendilerini yeni duruma göre konumlandırdılar. Para birimi ve emtia pazarları yoyo gibi yükselip, alçalıyordu.

Haftanın sonuna gelindiğinde, yaşanan son önemli olay, Amerika Birleşik Devletleri’nin tarımdışı bordro verilerinin açıklanması oldu. Raporun tahmini rakamlarında 100 bin yeni istihdam ve işsizlik oranının %8.2’de kalması bekleniyordu. Önceki haftalardaki istihdam raporları epey cansızdı; evvelki rapor, ABD’nin yarattığı yeni iş rakamının yetersiz olduğunu gösterdi. Haftalık işsizlik bildirim rakamları tahminlere çok yakın düzeyde çıktı ve işsizlik oranında herhangi bir artış yaşanabileceğine dair bir belirti göstermedi. Belirtilen tahminlerin aksinde göstergeler çıkmasını bekleyen ve uman Ekonomistler, raporun, iş piyasasında ve süregelen işsizlikte yaşanan problemlerin devam ediyor olduğunu göstermesini istiyorlardı. Beklentiler 80 bin ila 120 bin arasındaydı. Gelen son veri pazarları şoka uğrattı; işsizlik oranı da %8.3 seviyesine yükselmiş olmasına rağmen Amerika Birleşik Devletleri 163 bin yeni iş imkânı yaratarak olumlu bir netice ortaya çıkarmayı başarmıştı.

United States Non Farm Payrolls 6 Ağustos 2012

Hisse senetlerinin fırlamasıyla birlikte pazardaki hava birdenbire pozitife döndü. Dördüncü kez haftayı yükselişte kapatarak, Dow Jones 217.29 puan yükselerek 13,096.17’yi gördü ve %0,2 olan yükseliş oranını %1.7’ye çıkardı.

Başarıya koşusunu dördüncü haftaya taşıyan ve geçen Cuma’nın kapanışından %0,4 yukarıda olan S&P 500, 25.00 puan (%1.9) yükselerek 1,390.99’u gördü. The Nasdaq Composite de 58.13 puan (%2) ekleyerek, 2,967.90’dan işlem gördü.

24 Option Döviz Piyasası Yorumları

EUR/USD: Tarım dışı bordro verilerinin açıklanmasıyla birlikte Amerika Birleşik Devletleri’nde beklenilenden daha fazla iş imkânı yaratılmış olduğunun ortaya konulması, USD’nin yükselmesini sağladı. Ama bu yükselmenin üzerinden çok geçmeden, EUR/USD paritesi yükselişe geçti ve günün en yüksek seviyesi olan 1.2305’i gördü. Ortak para birimi, Avrupa Bölgesi’ndeki en kuvvetli devlet tahvilleri düşerken, Avrupa Merkez Bankası’ndan gelebilecek bir müdahaleye olan beklentiler üzerine olan rapordan önce kendini çoktan sağlama almıştı. Garipliği su götürmeyen istihdam raporu da işsizlikte bir artış olduğunu gösterdi ki bu da Fed’in Eylül ayında harekete geçmesinde etkili olacaktır. Bu durum, 24option platformunda mükemmel bir alışverişe dönüştürülebilir.

EUR/USD vs Dollar Index Ağustos 2012

GBP/USD: DX’in 83.50’den 83.00 seviyesine düştüğü sırada Amerikan Doları’nda yaratılan zayıflık sayesinde İngiliz Pound’u kendine fayda sağlamayı başardı. Günün geç saatlerinde 1.5643 seviyesinden işlem görecek kadar yükseldi Pound. Bank of England haftanın başlarında tahvil oranları ve politikasından taviz vermedi. İngiltere’nin ekonomik verileri negatif gelmeye devam etti. Bu durumu 24option’da kâra çevirebilirsiniz.

USD/JPY: Bu ikili marketleri şaşkınlığa uğrattı. Cuma gününün sonunda Amerikan Doları’nın tepetaklak olarak Japon Yeni karşısında güç kazanmasıyla birlikte, USD, tıkanıklık bölgesi olan ve haftanın büyük bir kısmında işlem gördüğü 78.50’ye yaklaştı. Amerikan Doları şu anda o aralığın tepesinde bulunuyor ve aşması bekleniyor. Bank of Japan’ın para politikası duyurusunun hayal kırıklığı yaratması bekleniyor.

Çin’in Tüketici Fiyat Endeksi’nden gelen rakamların, enflasyonun Temmuz ayında yıllık adımlama oranı olan %1.7’e kadar inerek yavaşladığını göstermesi bekleniyor ki 2010 yılının Ocak ayından beri okunan en düşük değerin bu olduğunu söylemekte fayda var. Avrupa Merkez Bankası ve Federal Rezerv’in geçen hafta daha fazla para yardımında bulunulacağına dair umutları boşa çıkarmasının ardından, yatırımcılar, bu rakama karşılık olarak, fazladan teşvik için The People’s Bank of China’ya daha fazla alan kazandırabilirler. ABD ve Euro bölgesinden sonra dünyada faaliyet gösteren en büyük üçüncü gücün Çin olduğunu düşünürsek (kitlesel açıdan), orada daha büyük bir rahatlama olmasının genel pazarlar çapındaki risk iştahını fazlasıyla arttırma fırsatını doğuracağını söylemek mümkün.

24 Option Emtia Piyasası Yorumları

Metaller: Cuma günü yükselme gösteren Altın, ABD istihdam verilerinin geçen ay işe alımların artmış olduğunu göstermesi ve doların daha düşük seviyeden işlem görmesiyle birlikte, üç günlük düşüş serisini sona erdirdi.

New York Emtia Borsası’nın Comex bölümünde, Altın, $18.60 (%1.2) yükselerek $1,609.30/ons seviyesine yerleşti. Geçtiğimiz hafta %0.5 düştü metal. Bu durum 24options’ta müthiş bir alışveriş fırsatına dönebilir.

Enerji: ABD istihdam raporlarının olumlu sonuçlar vermesi, Wall Street’in çok sert bir biçimde yükselerek işlem görmesi ve doların güç kaybetmesinden kendisine destek sağlayan ham petrol Cuma günü neredeyse %5’e yakın bir oranda tırmandı.

Pazardaki hava tüm aktif sınıflarında ve tüm dünyada olumlu bir görünüm kazandı ve doğalgaz tüm istisnalara rağmen gelecek vaat etti. Önceki oturumda %7.9’luk bir kayıp yaşanmasının ardından Cuma günü de fiyatlar düşmeye devam etti.

Ham petrol, dalgalı bir haftayı varil başına 91.40 ile işlem görerek kapattı. Güncelleştirmeler için 24options’ı kontrol edin.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Grand Opsiyon 60 Saniye Opsiyonu ile Yatırımlarınıza Başlayın
Share with: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
Merkez Bankaları Yatırımcıları Yanılttı konusunu Ask, Bing, Google, Yahoo, Yandex arama motorlarında arayabilirsiniz.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

İkili Opsiyonlar Yatırım Yapmanın Yeni Yolu!
24Optionun Tek Dokunuş¸ Opsiyonu İle 3 İşlemde 1000$ Kazanın - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Altın Fırsatlarından Kâr Elde Edin - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

Yasal Risk Uyarısı

Bu web sitesi içeriğinde verilen bilgiler herhangi bir ürünün veya yatırım aracının alınıp satılması konusunda arz veya talep teklifi kimliği içermez, sadece bilgilendirme amacı taşır. Yalnızca buradaki bilgilendirmeler hedef alınarak profesyonel destek araştırılmadan yapılacak yatırımlarda oluşacak zararlardan hiçbir sorumluluk kabul edilmez. İkili opsiyon piyasalarında yatırım işlemleri spekülatiftir ve bilinçsiz kontrolsüz yatırımlar çok kısa sürelerde çok ciddi kayıp ile sonuçlanabilirler. Kullanıcıların bu konulardaki risk uyarılarını iyice incelemiş, ihtiyaçları karşılığında risk yönetimlerini dengeleyerek her türlü sonucu göze almış olmaları gerekmektedir. İşlem yapmaya başlamış olan yatırımcılar bu şartları okuyarak anlamış ve tüm sorumluluğu kabullenmiş olduklarını beyan etmiş olurlar.
Popüler Aramalar:ikili opsiyon, www trga, opsiyon hesabı, anal izle, ikili opsiyon yorumları, opsiyon işlemleri, ikili opsiyon taktikleri, ikili opsiyon eğitim, fb me, ikili opsiyon robotu, ikili opsiyon nedir, ikili opsiyon şirketleri, ikili opsiyon analizleri, 24 option nedir, ikili opsiyon borsası, ikili opsiyon yasal mı, ikili opsiyon brokerları, hedef option, ikili eğitiminin zararları, 24option nedir, analzz, hedef option nedir, 24 option şikayet, ikili opsiyon yatırımı, ikili opsiyon demo, 24option güvenilir mi, en iyi ikili opsiyon, analzz com, ಅಶ್ಲೀಲ ಟ್ಯೂಬ್, 24 option yorum, anal izle anal izle, www analzz com, vopsıyon, ikili opsiyon firmaları, yaymay investments limited, 24option şikayet var, kumarın zararları, altın hesabı açtırmak karlı mı, ikili opsiyonda nasıl kazanılır, dow teorisi nedir, 二元期權, ikili opsiyon kumar mıdır, 24 opsiyon, @fenerbahce, xpmarkets nedir, opteck nedir, ikili işlem nedir, 24option yorum, hedef option şikayet, www opsiyonticareti com ikili-opsiyon-firmasi-24options-sirketi-guvenilir-mi24Option Mobil Ticaret Her Zaman Her Yerde İkili Opsiyon Ticareti

Bir Sonraki Hamleniz Nedir? - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

24Option İle İşlem Yaparak Siz de Facebooktan Para Kazanabilirsiniz - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Aşağıdaki konular da ilginizi çekebilir:close