İkili Opsiyonlarda Teknik Analiz ve Dow Teorisi

İkili Opsiyonlarda Teknik Analiz ve Dow Teorisi

Yıllar boyunca, ekonomistler piyasanın gelecekteki hareketlerini önceden tahmin etmek için piyasa hareketlerinin karakterizasyonunu yapmaya ve formasyonlarını bulmaya çalıştılar, İster inanın, ister inanmayın, ancak içlerinden teoriler geliştirmeyi başaran bazıları çıktı, bu teoriler 100 yılı aşkın bir süredir kullanılıyor.

Bu ekonomistlerden biri Charles Dow’dur. 1882 yılında Dow Jones endeksini oluşturmuştur ve kendisi teknik analizin babası kabul edilir. 19uncu yüzyılda yazdığı kitaplar günümüzde de teknik analizin temelleri olarak kabul edilmektedir. Dow teorisi dayanağını altı adet kuraldan alır ve bu kurallar önemini günümüzde bile ilk ortaya çıktığı günkü gibi korumaktadır.

Aşağıdakiler Dow’un altı kuralıdır, ilgili açıklamalar kuralla birlikte verilmiştir:

İkili Opsiyonlarda Teknik Analiz ve Dow Teorisi • Fiyat hareketi varlığa ait olan ekonomi verilerini yansıtır.
• Piyasa hareketi üç ana eğilim dizisi olarak ortaya çıkar:
• Ana eğilim üç geçiş safhası ile karakterize edilmektedir.
• Bir eğilimin onaylanması için lider endeksin koordine edilmesi (Yükseliş eğilimi ya da Düşüş eğilimi ile) gerekmektedir.
• İşlem miktarının eğilimin yönünü teyit etmesi gerekmektedir.
• Aksi kanıtlanana kadar, eğilimin orijinal yönünde devam edeceği düşünülmelidir.

Piyasa Hareketi Üç Ana Eğilim Dizisinden Oluşmaktadır

İkili Opsiyonlarda Teknik Analizle Piyasa Hareketi ve Trendler

1-) Ana Eğilim – haftalık, aylık ve yıllık zaman dilimleri içerisinde beliren bütün eğilimlerdir Ana eğilim birkaç aydır süregelen ve beş yıl ya da daha fazla bir süre için devam edebilecek olan bir eğilimdir.

2-) İkincil Eğilim – günlük zaman dilimleri içerisinde beliren bütün eğilimlerdir. İkincil eğilim genellikle yaklaşık iki hafta kadar devam eden ve yarım yıla kadar devam edebilecek olan bir eğilimdir.

3-) Küçük Eğilimler – gün içerisindeki zaman dilimlerinde beliren bütün eğilimlerdir (bir dakikadan bir kaç saniyeye kadar sürebilirler). Küçük eğilimler en azından bir gün devam eden ve bir aya kadar devam edebilecek olan eğilimlerdir.

Eğilimler (Tendler) Üç Geçiş Safhası İle Karakterize Edilir

İkili Opsiyonlarda Teknik Analizle Piyasa Hareketi ve Geçiş Safhaları

Birikim Safhası – bir eğilimin ilk aşamasıdır, burada sadece en tecrübeli ve profesyonel yatırımcılar piyasaya girer. Örnek olarak, eğer piyasa bir düşüş eğilimine girmişse, bu nokta tecrübeli yatırımcıların piyasa verilerinin düştüğünü fark edecekleri ve bu sebeple satmaya başlayacakları noktadır.

Halk Katılımı Safhası – İkinci ve en uzun safhayı temsil eder, burada tecrübeli yatırımcılar girer, onları daha az tecrübeli yatırımcılar takip eder. Bu safha aynı zamanda eğilimin en fazla güç kazandığı safhadır.

Dağıtım Safhası – Bu safha birinci safhada satın almaya başlayan profesyonel yatırımcıların eğilimin tersine dönmeye yakın olduğunu fark ettikleri safhadır. Onları tersine dönen eğilim sebebiyle alım satımlarını kapatan diğer yatırımcılar takip eder.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Grand Opsiyon 60 Saniye Opsiyonu ile Yatırımlarınıza Başlayın
Share with: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
İkili Opsiyonlarda Teknik Analiz ve Dow Teorisi konusunu Ask, Bing, Google, Yahoo, Yandex arama motorlarında arayabilirsiniz.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

İkili Opsiyonlar Yatırım Yapmanın Yeni Yolu!
24Optionun Tek Dokunuş¸ Opsiyonu İle 3 İşlemde 1000$ Kazanın - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Altın Fırsatlarından Kâr Elde Edin - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

Yasal Risk Uyarısı

Bu web sitesi içeriğinde verilen bilgiler herhangi bir ürünün veya yatırım aracının alınıp satılması konusunda arz veya talep teklifi kimliği içermez, sadece bilgilendirme amacı taşır. Yalnızca buradaki bilgilendirmeler hedef alınarak profesyonel destek araştırılmadan yapılacak yatırımlarda oluşacak zararlardan hiçbir sorumluluk kabul edilmez. İkili opsiyon piyasalarında yatırım işlemleri spekülatiftir ve bilinçsiz kontrolsüz yatırımlar çok kısa sürelerde çok ciddi kayıp ile sonuçlanabilirler. Kullanıcıların bu konulardaki risk uyarılarını iyice incelemiş, ihtiyaçları karşılığında risk yönetimlerini dengeleyerek her türlü sonucu göze almış olmaları gerekmektedir. İşlem yapmaya başlamış olan yatırımcılar bu şartları okuyarak anlamış ve tüm sorumluluğu kabullenmiş olduklarını beyan etmiş olurlar.
Popüler Aramalar:ikili opsiyon, www trga, opsiyon hesabı, anal izle, ikili opsiyon yorumları, opsiyon işlemleri, ikili opsiyon taktikleri, ikili opsiyon eğitim, fb me, ikili opsiyon robotu, ikili opsiyon nedir, ikili opsiyon şirketleri, ikili opsiyon analizleri, 24 option nedir, ikili opsiyon borsası, ikili opsiyon yasal mı, ikili opsiyon brokerları, hedef option, ikili eğitiminin zararları, 24option nedir, analzz, hedef option nedir, 24 option şikayet, ikili opsiyon yatırımı, ikili opsiyon demo, 24option güvenilir mi, en iyi ikili opsiyon, analzz com, ಅಶ್ಲೀಲ ಟ್ಯೂಬ್, 24 option yorum, anal izle anal izle, www analzz com, vopsıyon, ikili opsiyon firmaları, yaymay investments limited, 24option şikayet var, kumarın zararları, altın hesabı açtırmak karlı mı, ikili opsiyonda nasıl kazanılır, dow teorisi nedir, 二元期權, ikili opsiyon kumar mıdır, 24 opsiyon, @fenerbahce, xpmarkets nedir, opteck nedir, ikili işlem nedir, 24option yorum, hedef option şikayet, www opsiyonticareti com ikili-opsiyon-firmasi-24options-sirketi-guvenilir-mi24Option Mobil Ticaret Her Zaman Her Yerde İkili Opsiyon Ticareti

Bir Sonraki Hamleniz Nedir? - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!

24Option İle İşlem Yaparak Siz de Facebooktan Para Kazanabilirsiniz - Ücretsiz Hesap Açmak İçin Tıklayın!
Aşağıdaki konular da ilginizi çekebilir:close